14 Mayıs 2018, Pazartesi 19:02:11

Pilotların grevi Avrupalıları endişelendirdi

Belçika’nın ulusal havayolu şirketi Brussels Airlines çalışanları tarafından başlatılan iki günlük grev, başta Belçika olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde endişeye neden oldu.
  • Helal olsun adamlar haklarina sahip cikiyor. Arkalarinda da yasalar ve kanunlar var. survival modda degil laidback modunda yasiyorlar hayati.
  • yakında
  • Yaaa atın şunları kapının önüne grev neymiş görsünler..bi doymadınız be yaa ...gündemde kalmak için yapmadıgınız numara kalmadı...pes artik
  • Helal olsun adamlara haklarını aramayı biliyorlar.

Belçika'nın ulusal havayolu şirketi Brussels Airlines çalışanları tarafından başlatılan iki günlük grev, başta Belçika olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde endişeye neden oldu.

Brussels Airlines pilotları Pazartesi sabahı uçuşlarını, daha kaliteli çalışma koşulları ve maaşlara zam yapılmasını istedikleri için iki gün boyunca uçuş gerçekleştirmeyeceklerini sendikalar aracılığıyla bildirdiler.

Emeklilik konusunu da masaya yatıran Brussels Airlines çalışanlarının grevinin, on binlerce yolcuyu etkilemesi bekleniyor. Havayolu şirketi tarafından daha önce planlanan uçuş seferlerinin yaklaşık yüzde 75'inin iptal edilmesi beklenirken, Pazartesi sabahı çok erken saatlerde İtalya, İsviçre Almanya veya İspanya gibi ülkelere yapılacak 14 sefer iptal edildi.

Brüksel'e yapılacak geliş uçuşlarından ise sadece Hamburg'dan Brüksel'e yapılacak uçuş seferi iptal edildi.

İki gün sürecek grev yüzünden yaklaşık 60 bin kişinin etkilenmesi beklenirken, Brussels Airlines tarafından yapılan açıklamada, 50 bin yolcuya alternatif çözüm bulunduğu ve kalan 10 bin kişiye çözüm aranmaya devam edildiği, bulunamadığı takdirde, bilet paralarının iade edileceği belirtildi.

Pilotların grevi Avrupalıları endişelendirdi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

.. ~ 2 ay önce
Helal olsun adamlar haklarina sahip cikiyor. Arkalarinda da yasalar ve kanunlar var. survival modda degil laidback modunda yasiyorlar hayati.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
CABİN AŞ ~ 2 ay önce
yakında

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cabin a.ş. ~ 2 ay önce
2006 dan beri yakında :) Daha çok beklersiniz
Trbt ~ 2 ay önce
Yaaa atın şunları kapının önüne grev neymiş görsünler..bi doymadınız be yaa ...gündemde kalmak için yapmadıgınız numara kalmadı...pes artik

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bravo... ~ 2 ay önce
Helal olsun adamlara haklarını aramayı biliyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000