16 Mart 2014, Pazar 15:03:16

PİLOTLARIN EVİNDE ARAMA YAPILDI

Bakanlık yaptığı açıklamada, kaybolan uçakla ilgili genişletilen soruşturmayı derinleştirmek amacıyla 53 yaşındaki pilot Zaharie Ahmed Şah ve 27 yaşındaki yardımcı pilot Farik Abdul Hamid'in başkent Kuala Lumpur'daki evlerinde arama yapıldığını bildirdi.
  • Bir Amerikan firmasında silah sistem tasarım mühendisi olarak çalışıyordum bundan 4-5 sene kadar once.Dunyaca ünlü bir firma ve Türkiye ofisinde bir gun postalarımı kontrol ederken , sarı bir kağıda elle çizilmiş bir takım seyler gördüm alttinda da bir yazı vardı ve bu çizimleri yapan insan kendinden bahsediyordu.Yaptigi çizimin yeni bir turk malı roket bataryası çizimleri olduğunu söyleyip kesinlikle değerlendirilmesi gerektiğinide not düşmüştü.Bos bir günümde cebimden yol parasını verip adamı şirkete davet ettim karşılaştığın manzara karşısında sok olmuştum.İ gunden beri insanlar hakkında kotu yorumlar yapmam aramızda hasta ınsanlarda mevcut
  • Bilenlere soruyorum , bu transponder uçağın radardaki izini ATC ile mutabık kalınarak eşleştirilen bir squawk kodtan uçağın tanınmasını sağlayan sistem değilmi ? Kapatılınca sadece uçak radarda tanımsız kalmazmı yani yinede bir izi olmazmı ? Ve ayrıca malaka boğazında izine rastlandı deniyor orada radarda bir goründü bir kayıpmı oldu ? Bu radar izin sürekliliği yokmudur ?Ülkeler kendi hava sağalarına izinsiz giren her uçak için alarma geçerler , Bu uçak kimseye görünmeden 4 saat nasıl uçmuştur ? Teşekkürler
  • şu oyunu icat eden microsoft büyük vebal altında.. sebebi de bu olayla kesinlikle ilgisi yok ama şu oyunu oynayan her türk kendini uzman sanmaya başladı.. global olarak zaten türkler bir teknik direktör,siyasetçi ve kıçı kırık istanbul-izmir uçuşunda yeri geldiğinde inişini beğenmediği bir pilot olduğu için aslında suc microsofttada değil sorun sosyolojik
  • Tahminen elektronik tamamen gitii ve görerek sartlarda yolu bulmayi calisirken havada "kayboldular"... deniz üstünde yakit bosaltip bir meydana inersiz diye düsünmüs olabilirler....ve sonucda yakitlari yetmedi...ancak neden cep telefonu ile arayip haber vermediler, demek ki kaplama alani disinda idiler...bazi haber kaynaklarina göre irtibat kesildikten sonra uzun saatler havada kalmislar...ikinci dünya savasindakilerden sonra en muamma kaza...tabiki ucaktaki cargonun da arastirilmasi gerek...!!!!

Bakanlık yaptığı açıklamada, kaybolan uçakla ilgili genişletilen  soruşturmayı derinleştirmek amacıyla 53 yaşındaki pilot Zaharie Ahmed Şah ve 27  yaşındaki yardımcı pilot Farik Abdul Hamid'in başkent Kuala Lumpur'daki evlerinde  arama yapıldığını bildirdi.

Pilot Zaharie Ahmed Şah'ın evinden alınan uçak simülatöründe ayrıntılı  incelemelerin yapıldığı kaydedilen açıklamada, polisin uçağın kontrollerini yapan  tüm mühendisleri de soruşturma kapsamına aldığı belirtildi.

Açıklamada, olayın aydınlanması için her türlü ihtimalin göz önünde  bulundurulacağı, pilot ve ailelerinin geçmişlerinin de araştırıldığı ifade  edildi.

Malezya Başbakanı Necip Rezak, havalandıktan kısa bir süre sonra  kaybolan uçakla iletişimin kasten devre dışı bırakıldığını dün söylemişti.

Rezak, uçağın, hava kontrolüyle iletişiminin kesildiği ilk bölge olan  Güney Çin Denizi'ndeki çalışmaların sona erdiğini, bundan sonraki çalışmaların  Hint Okyanusu'nda yoğunlaşacağını ifade etmişti.

Boeing 777 yolcu uçağının 8 Mart'ta Malezya'nın başkenti Kuala  Lumpur'dan Çin'in başkenti Pekin'e gitmek üzere 227 yolcu ve 12 kişilik  mürettebatla havalandıktan kısa bir süre sonra kaybolmasından bu yana çeşitli  iddialar ortaya atılıyor.

Kaybolmadan önce son kez Güney Çin Denizi üzerinde görülen uçağın, batıda Malakka Boğazı'na doğru rotasını değiştirdiği ileri sürülmüştü. 

PİLOTLARIN EVİNDE ARAMA YAPILDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Bir Amerikan firmasında silah sistem tasarım mühendisi olarak çalışıyordum bundan 4-5 sene kadar once.Dunyaca ünlü bir firma ve Türkiye ofisinde bir gun postalarımı kontrol ederken , sarı bir kağıda elle çizilmiş bir takım seyler gördüm alttinda da bir yazı vardı ve bu çizimleri yapan insan kendinden bahsediyordu.Yaptigi çizimin yeni bir turk malı roket bataryası çizimleri olduğunu söyleyip kesinlikle değerlendirilmesi gerektiğinide not düşmüştü.Bos bir günümde cebimden yol parasını verip adamı şirkete davet ettim karşılaştığın manzara karşısında sok olmuştum.İ gunden beri insanlar hakkında kotu yorumlar yapmam aramızda hasta ınsanlarda mevcut

Yanıtla

Kalan karakter 1000
anlayamadık ? ~ 4 yıl önce
anlayamadık tam olarak şok oldunuz derken nasıl şok oldunuz iyi yönde mi yoksa hayal kırıklığına uğramak babında mı söylediniz ?
Sanal Pilot ~ 4 yıl önce
Bilenlere soruyorum , bu transponder uçağın radardaki izini ATC ile mutabık kalınarak eşleştirilen bir squawk kodtan uçağın tanınmasını sağlayan sistem değilmi ? Kapatılınca sadece uçak radarda tanımsız kalmazmı yani yinede bir izi olmazmı ? Ve ayrıca malaka boğazında izine rastlandı deniyor orada radarda bir goründü bir kayıpmı oldu ? Bu radar izin sürekliliği yokmudur ?Ülkeler kendi hava sağalarına izinsiz giren her uçak için alarma geçerler , Bu uçak kimseye görünmeden 4 saat nasıl uçmuştur ? Teşekkürler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
uzmanlar ~ 4 yıl önce
şu oyunu icat eden microsoft büyük vebal altında.. sebebi de bu olayla kesinlikle ilgisi yok ama şu oyunu oynayan her türk kendini uzman sanmaya başladı.. global olarak zaten türkler bir teknik direktör,siyasetçi ve kıçı kırık istanbul-izmir uçuşunda yeri geldiğinde inişini beğenmediği bir pilot olduğu için aslında suc microsofttada değil sorun sosyolojik

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uzmann ~ 4 yıl önce
Bakın flight simulator o gerçek hissi yaşatmasada sizin nasıl kullandığınıza bağlı.İlk setup kurup uçanlara tek yapabileceğimiz dalga geçmek fakat pmdg ve daha özel ekler kurarak gerçek uçuşu gerçekleştirenler , sivil havacılık kurallarını harfi harfine uygulayan kişilerde var bu işin içinde.İnterneti 3 yaşında bir çocukta kullanır bir hackerda.Siz diyemezsiniz ki internet önemsiz , her internet kullanan iyi kullandığını sanıyor.Flight simulatorun kapısı herkese açıktır , kullanmayı bilene.
YOLU SASIRDILAR ~ 4 yıl önce
Tahminen elektronik tamamen gitii ve görerek sartlarda yolu bulmayi calisirken havada "kayboldular"... deniz üstünde yakit bosaltip bir meydana inersiz diye düsünmüs olabilirler....ve sonucda yakitlari yetmedi...ancak neden cep telefonu ile arayip haber vermediler, demek ki kaplama alani disinda idiler...bazi haber kaynaklarina göre irtibat kesildikten sonra uzun saatler havada kalmislar...ikinci dünya savasindakilerden sonra en muamma kaza...tabiki ucaktaki cargonun da arastirilmasi gerek...!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dogru ~ 4 yıl önce
Evet, en dogru senerio sen yaptin. Ayni fikerdeyim.Bence B-777 Kuzeye degil Guneye dogru like Australia dogru HDG modunda ucdu yakit bitene kadar.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000