12 Şubat 2017, Pazar 09:12:37

Pilotlar Sivrihisar'da buluşuyor

Eskişehir'deki Sivrihisar Uluslararası Sportif Havcılık Merkezi, 29 Nisan'da Türkiye Pilotlar Günü kutlamaları için pilotlara davet gönderdi.
  • Neden Sivrihisar'a gelip kendi gözlerinizle görmüyorsunuz çalışmak başarmak ve neticesi Semin ÖZTÜRK bu yere çalışarak yorularak geldi Tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum .
  • THK kadar hiçbir şey yapmadığı halde her şeyi ben yaptım diyen bir kurum yoktur ! Şimdi hedef kim ? Gerçekten yapanlar .
  • Yapıcı bir yorum yaptım,tespitti.Ancak anlamsız içinizdeki olumsuz duygularınıza yenik düşmüşsünüz.Semin hanımın durumundan kim memnun olmaz ki..Konunun dışında ne varsa söylemişsiniz.. TH Kurumu 1981 yılında ve sonrasında Balkan şampiyonalarına katılmıştır.1980 de Romanya'da akrobasi kursu gören 4 pilot Türkkuşu arkadaşımız vardı,1 ri çok yakın arkadaşım gösteride Etimesgutta gözlerimiz önünde akrobasi hakemliğim esnasında şehit oldu..Pitts uçaklarında..2 adet THK vardı bu uçaklardan..Bende 6 saat akrobasi uçtum.Romanyada kurs gören SADIK SİNDEL hocamın öğrencilerinden Ayşenur Karaçay'ı Pitts uçaklarında eğiterek akrobasi eğitimi vermiştir.Pandül hareketine kadar ...Balkan şampiyonasında 1981 yılında ve Türkkuşunda yapılan çeşitli yıllarda da gösterilerde uçan devrem olan Ayşe görev yapmıştır ayrıca o yıllarda akrobasi eğitimlerinde kullanılan Siat223 filamingo uçaklarında..Kendisinin bu durumdan haberi yoktur.....Dile getirirken Semin hanımın başarılarını tebrik ettim ancak,ilk akrobasi bayan pilotu kendisi basında çıkınca bunun doğru olmadığını yazdım,düzeltilmesi gerek diye yazdım...Bazı yorumlardan üzüntü duyduğum kişisel egolar konuşmuş,kendi yorumum da havada stoll olmuş..Resmi görmek isteyenler THK arşivlerini araştırabilir..Bende şayet Ayşe devreme ulaşabilirsem kendisinden resimlerini isteyip ilgili arkadaşlara gönderirim..Türkkuşu Atatürk'ün kurduğu ve halkın paralarıyla yetiştirilmiş havacılarla doludur ispata gereği yoktur.Türkkuşun'da Sivil havacılığı bu günlere getiren sizlerin tanımadığınız yüzlerce havacılar ve az sayıda pilot bayanlar vardır..THK sorunları eleştirsem bile vs.gibi bazı yorumlar konu dışıdır.Türk sivil havacılığını bugünlere getiren o kadar çok isimsizler var ki Türkkuşun'da yapılan anlamsız kıskançlık dolu yorumlar için sadece üzüntü duydum.Burada bir yarış yapılmıyor,gerçekler ifade ediliyor..İsterseniz Türkkuşu gururlarımızdan paraşüt öğretmeni Atilla Parla eski Sivil Havacılık Genel müdürü tanıyanız varsa öğrenebilirsiniz.Sadık Sindel hocamızı tanıyanız varsa ona da sorabilirsizniz..Basit bir tespit ve düzeltme konusunu lütfen egolarınıza teslim etmeyiniz..THK tarihi 1925 ten sonradır,kimsenin olmadığı zamandan başlar...Saygılar sunar nice bayan Semin hanımların yetişmesi dileği ile farkında olalım... Metin Yeli
  • Airporthaber bari sen yapma. Türkiye'nin ilk bayan akrobasi pilotunu bilmiyorsan bari googlella. https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Edibe_Subaşı . Yorumcular siz de kızcağıza bu kadar yüklenmeyin.

Eskişehir'deki Sivrihisar Uluslararası Sportif Havcılık Merkezi, 29 Nisan'da Türkiye Pilotlar Günü kutlamaları için pilotlara davet gönderdi.

Kutlamalarda Türkiye'nin ilk kadın akrobasi pilotu Semin Öztürk gösteri uçuşu yapacak. İsteyen pilotların Sivrihisar'a da iniş yapabileceği organizasyonda gündüz yapılacak organizasyonların ardından akşam ise 'Hangar Parti' yapılacak.

Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi'nden pilotlara gönderilen açıklamada şu bilgilere yer verildi;

Sevgili Pilot Arkadaşlarımız,

Türkiye Pilotlar Günü kutlamaları için 29 Nisan 2017 Cumartesi günü hepinizi uçaklarınız ile birlikte Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi’ne, Fly-Inn 2017’ye davet ediyoruz. Sonradan haber alan pilot arkadaşlarımız da, bu mail ellerine geçmese dahi davetlidir.

29 Nisan 2017  Cumartesi, gün içinde dilediğiniz saatte S.U.S.H.M. için iniş planlayabilirsiniz.

S.U.S.H.M. Koordinatlar, 39°17’59.29’’ Kuzey 31°29’38.50’’ Doğu şeklindedir.

Pistimiz, 1800 metre uzunlukta ve 32 metre genişlikte LCN asfalt değerlere sahiptir. Hava Park AMSL 2.800 feettir.

Pist yönümüz, 05 ve 23 şeklinde oluyor ve genellikle yan rüzgarlarımız boldur. Her iki pist başında da rüzgar gülü bulunmaktadır.

Hava Parkı olmamız sebebiyle kontrol kulemiz yok… Bu durumda herhangi bir yaklaşma prosedürü de bulunmuyor…

Unicom 131,625 Mhz den trafik bilgisi vererek yaklaşıyorsunuz, gözünüzü dört açıp iniyorsunuz. Bu kadar basit.

Elbette 29 ve 30 Nisan için Unicom 131.625 Mhz “Artan Kule” çağrı işaretiyle yer hizmetleri ve basit trafik bilgileri için faal olacak… Ancak kumanda sizdedir.

Hava Parkımızda Jet A1 / Mogas ve Avgas yakıtları bulunmaktadır. Jet A1 ve Avgas yakıt tankerimizden, Mogas ise varilden ikmal yapılmaktadır.

29 Nisan Fly- Inn etkinliklerimiz arasında Hava Parkımızda olacak bütün hizmetler ( Sky Cafe, yakıt ve teknik hizmetler hariç) ücretsizdir. Ödemeleri olan hizmetler karşılığında nakit veya kredi kartı geçerlidir.

Lokal uçuş yapmak isterseniz mümkündür. Hava Parkımızda “ilk müdahale” için 2 adet yangın aracı bulunmaktadır ve faaldir.

Apronda “bağlamalı” 12 adet park yeri bulunmaktadır; bunun dışında çim üzeri park imkanları yaratmaya çalışıyoruz.

29 Nisan akşamı Kılıç Hangarı’nda “Süper Şahane” B&Q partimiz var… Her şey ücretsiz...

Gün içinde - parti öncesi - yemek ve diğer ihtiyaçlarınızı  “Sky Cafe” den ücreti karşılığı temin edebilirsiniz…. Tavsiye ederiz yemekleri nefis oluyor :)

29 Nisan akşamı partiden dilediğiniz saatte ayrılıp otele geçebilirsiniz.

Bunun için servis düzenliyoruz… Aynı servisler ertesi gün sizi tekrar S.U.S.H.M.' ye getirebilecekler.

30 Nisan 2017 Pazar gününü gidişler için ayırdık…

Lütfen, Otel ve servis rezervasyonu isteyen arkadaşlarımız AIS ofisten Rabia Özmen ile temas kurarak bu isteklerini belirtsinler.

AIS telefon : 0 222 724 30 40 veya 0 222 724 30 41

Aynı şekilde tahmini iniş saatlerinizi AIS ofise bildirmenizi rica ederiz.

Hava Parkımız bir havaalanı değildir. SHGM’nin yayınladığı genelge ve geçerli Hava Park talimat ile işletilmektedir. Bunlara göre, Hava Parkımızdan istifade edecek bütün hava taşıtlarının sorumlulukları “Kaptan Pilotlarına” aittir. Uçuş Planlarınızı açmak ve kapatmak için AIS ofisten istifade edebilir, veya kendi planlamanızı yapıp ona göre hareket edebilirsiniz. Hava Parkımız Türkiye AIP sinde yayınlanmıştır. Dilerseniz her türlü teknik bilgiye Türkiye AIP sinden ulaşabilirsiniz.

Süper Şahane bir Hangar Partisi yaşamak, keyifle zaman geçirmek dileği ile bütün pilotlarımızı ve ailelerini bekliyoruz.

Pilotlar Sivrihisar'da buluşuyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (34)

N.E. ~ 1 yıl önce
Neden Sivrihisar'a gelip kendi gözlerinizle görmüyorsunuz çalışmak başarmak ve neticesi Semin ÖZTÜRK bu yere çalışarak yorularak geldi Tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THK ~ 2 yıl önce
THK kadar hiçbir şey yapmadığı halde her şeyi ben yaptım diyen bir kurum yoktur ! Şimdi hedef kim ? Gerçekten yapanlar .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Metin Yeli ~ 2 yıl önce
Yapıcı bir yorum yaptım,tespitti.Ancak anlamsız içinizdeki olumsuz duygularınıza yenik düşmüşsünüz.Semin hanımın durumundan kim memnun olmaz ki..Konunun dışında ne varsa söylemişsiniz.. TH Kurumu 1981 yılında ve sonrasında Balkan şampiyonalarına katılmıştır.1980 de Romanya'da akrobasi kursu gören 4 pilot Türkkuşu arkadaşımız vardı,1 ri çok yakın arkadaşım gösteride Etimesgutta gözlerimiz önünde akrobasi hakemliğim esnasında şehit oldu..Pitts uçaklarında..2 adet THK vardı bu uçaklardan..Bende 6 saat akrobasi uçtum.Romanyada kurs gören SADIK SİNDEL hocamın öğrencilerinden Ayşenur Karaçay'ı Pitts uçaklarında eğiterek akrobasi eğitimi vermiştir.Pandül hareketine kadar ...Balkan şampiyonasında 1981 yılında ve Türkkuşunda yapılan çeşitli yıllarda da gösterilerde uçan devrem olan Ayşe görev yapmıştır ayrıca o yıllarda akrobasi eğitimlerinde kullanılan Siat223 filamingo uçaklarında..Kendisinin bu durumdan haberi yoktur.....Dile getirirken Semin hanımın başarılarını tebrik ettim ancak,ilk akrobasi bayan pilotu kendisi basında çıkınca bunun doğru olmadığını yazdım,düzeltilmesi gerek diye yazdım...Bazı yorumlardan üzüntü duyduğum kişisel egolar konuşmuş,kendi yorumum da havada stoll olmuş..Resmi görmek isteyenler THK arşivlerini araştırabilir..Bende şayet Ayşe devreme ulaşabilirsem kendisinden resimlerini isteyip ilgili arkadaşlara gönderirim..Türkkuşu Atatürk'ün kurduğu ve halkın paralarıyla yetiştirilmiş havacılarla doludur ispata gereği yoktur.Türkkuşun'da Sivil havacılığı bu günlere getiren sizlerin tanımadığınız yüzlerce havacılar ve az sayıda pilot bayanlar vardır..THK sorunları eleştirsem bile vs.gibi bazı yorumlar konu dışıdır.Türk sivil havacılığını bugünlere getiren o kadar çok isimsizler var ki Türkkuşun'da yapılan anlamsız kıskançlık dolu yorumlar için sadece üzüntü duydum.Burada bir yarış yapılmıyor,gerçekler ifade ediliyor..İsterseniz Türkkuşu gururlarımızdan paraşüt öğretmeni Atilla Parla eski Sivil Havacılık Genel müdürü tanıyanız varsa öğrenebilirsiniz.Sadık Sindel hocamızı tanıyanız varsa ona da sorabilirsizniz..Basit bir tespit ve düzeltme konusunu lütfen egolarınıza teslim etmeyiniz..THK tarihi 1925 ten sonradır,kimsenin olmadığı zamandan başlar...Saygılar sunar nice bayan Semin hanımların yetişmesi dileği ile farkında olalım... Metin Yeli

Yanıtla

Kalan karakter 1000
H. Uluberk ~ 2 yıl önce
Sevgili Metin Yeli , çok önemli olan ve bütün tartışmaları bitirecek olan noktayı siz de herkes gibi kaçırmışsınız. Ben de aynen sizin gibi düşünerek yorum yaptım daha önce ama sonra biraz daha inceledim konuyu ve gördümki Semin Öztürk ilk hanım akrobasi pilotu olduğunu filan iddia etmiyor ki. Kendisinin ilk PROFESYONEL sivil hanım akrobasi pilotu olduğunu söylüyor ! Aradaki farkı lütfen görün zira PROFESYONEL kelimesi işin içine girince yukarıda bahsettiğiniz konunun tamamı rafa kalkıyor. THK pilotlarının hiç biri PROFESYONEL akrobasi pilotu değildir ! Lütfen hiç olmazsa SİZ bunu artık anlayın ve hep beraber Semin Kızımıza sahip çıkalım...
Metin Yeli ~ 2 yıl önce
Siz yorumunuzda kime hitap ediyorsunuz ? Üstü kapalı ve ince ince had bildiriyorsunuz. Peki muhatabınız kimdir ? Kaldı ki konuya yakın olmanıza rağmen çok önemli bir detayı kaçırmışsınız. iyi düşünün bakalım nedir o ?
Soru ~ 2 yıl önce
Metin Yeli, madem Pitts ile uçtunuz neden 6 saat sonra bıraktınız ???
Cb ~ 2 yıl önce
Airporthaber bari sen yapma. Türkiye'nin ilk bayan akrobasi pilotunu bilmiyorsan bari googlella. https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Edibe_Subaşı . Yorumcular siz de kızcağıza bu kadar yüklenmeyin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000