15 Aralık 2012, Cumartesi 11:06:16

PİLOTAJ EĞİTİMİ SIRASINDA HEYECANLANDIRAN İNİŞ

Pilotaj eğitimi sırasında iniş yapan bir kursiyerin uçağı adeta sektirir gibi indirmesi kısa süreli bir heyecan yaşanmasına neden oldu.
  • yahu herkes fazlalık demiş sonra isteyenlerede bir sürü laf söylenmiş...Ancak kardeşim bu meslek sağlıksız hasta veya ne biliyim en küçük hatayı götürmeyen meslek.... böyle olunca hiç mi emekliye ayrılan lisansı istenmeyen sebeblerden kaybeden kaptan olmayacak? uçaklar geliyor... yabancılar bir şekilde gönderiliyor...ya da saatlerini tamamlayan adam kendi ülkesine gidiyor... Böyle giderse THY güzel bir şekilde büyümeye devam ederse , pegasus ile siparişlere bakarsak ,alttan gelen olmazsa uçacak kaptan bulamayacaklar yine yabancılara sarılacaklar diye düşünüyorum bir aday olarak forumları okudukça halen kaptanların çocuklarını pilot yapmaya çalıştıklarını görüyorum... O zaman Bize neden durun diyorsunuz abilerim?? Bize büyük olarak gerçekten yol gösterirseniz seviniriz.. Malum büyük para !...
  • az sabır edin böyle inişlerde biraz burun havada gidin
  • haber mi bu? hezarfen'e gelin hergün görürsünüz aynısını...
  • Uçağın burnunu bırakmaması gerekiyordu,iyi takla atmamış ,ama öğrencidir olur boyle seyler ayrıca cessna gibisi yok :)

Dünya'nın en zorlu meydanlarından biri olarak gösterilen İzlanda'daki Isafjordur Havaalanı'nda eğitim gören bir kursiyerin inişi heyacana neden oldu.

İzlanda Uçuş Akademesi'ne ait Cessna 172S Skyhawk SP tipi tek motorlu uçakla gerçekleştirilen eğitim uçuşu sırasında, TF-FTO kuyruk tescilli uçağı kuyrupu adeta zıplayan bir kanguru gibi inip kalkıyor.

Meydanı, zorlu iniş koşullarından dolayı daha çok turboprop motorlu uçaklar kullanıyor.

İŞTE TF-FTO KUYRUK TESCİLLİ EĞİTİM UÇAĞININ O İNİŞİ

BU DA MEYDANA İNİŞ YAPAN BAŞKA BİR UÇAĞIN GÖRÜNTÜSÜ

PİLOTAJ EĞİTİMİ SIRASINDA HEYECANLANDIRAN İNİŞ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Pilot adayı ~ 5 yıl önce
yahu herkes fazlalık demiş sonra isteyenlerede bir sürü laf söylenmiş...Ancak kardeşim bu meslek sağlıksız hasta veya ne biliyim en küçük hatayı götürmeyen meslek.... böyle olunca hiç mi emekliye ayrılan lisansı istenmeyen sebeblerden kaybeden kaptan olmayacak? uçaklar geliyor... yabancılar bir şekilde gönderiliyor...ya da saatlerini tamamlayan adam kendi ülkesine gidiyor... Böyle giderse THY güzel bir şekilde büyümeye devam ederse , pegasus ile siparişlere bakarsak ,alttan gelen olmazsa uçacak kaptan bulamayacaklar yine yabancılara sarılacaklar diye düşünüyorum bir aday olarak forumları okudukça halen kaptanların çocuklarını pilot yapmaya çalıştıklarını görüyorum... O zaman Bize neden durun diyorsunuz abilerim?? Bize büyük olarak gerçekten yol gösterirseniz seviniriz.. Malum büyük para !...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
obi ~ 5 yıl önce
az sabır edin böyle inişlerde biraz burun havada gidin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
haber mi bu? hezarfen'e gelin hergün görürsünüz aynısını...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
burun ~ 5 yıl önce
Uçağın burnunu bırakmaması gerekiyordu,iyi takla atmamış ,ama öğrencidir olur boyle seyler ayrıca cessna gibisi yok :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000