04 Eylül 2014, Perşembe 09:42:45

PİLOT YÜZBAŞI O KAZA ANINI ANLATTI

Diyarbakır’da düşen F-16 savaş uçağından fırlatma koltuğunu devreye sokarak kurtulan Hava Yüzbaşı Pilot Şefika Burcu Arpacı, yaşadığı o anları anlattı.
  • Acımasızca eleştiren ve içten içe oh olmuş diyenler havacılıkla alakalı olamaz olsa da babalari zengindir.
  • Ne kadar cok hazımsız mutsuz boş insan var ; tabiiki devletin koyduğu mecburi hizmet(kölelik) bitince isterse hava yollarına girecek,, metro turizme degil.
  • Bence Pilotumuz hiç bir şekilde resmi yada gayri resmi açıklama yapmamıştır. Yazılan bilgiler tamamen uydurmadır. Tüm açıklamalar genel kurmay başkanlığı tarafından yapılır. Hiç bir tsk mensubu kafasına göre çıkıp açıklama yapamaz ...
  • Yıllardır bir yalandır yok en iyi pilotları yatiştiriyoruz .. Çok bir halt olsa dağı taşı bombalamazsınız.. Derdiniz on sene zaman saymak sontüra ver elini airline ama o kadar kolay değil artık sizin için .. Milletin uçağını pert et sonra airline.. Bitti artık fosss kahramanlar

Diyarbakır’da düşen F-16 savaş uçağından fırlatma koltuğunu devreye sokarak kurtulan Hava Yüzbaşı Pilot Şefika Burcu Arpacı hastaneden taburcu edildi. Aldığı eğitim ve tecrübesi ile hayatta kalan Arpacı, “Kazada bir saniyelik zamanla kurtuldum. Sağılığımın iyi olmasına seviniyorum. Ancak uçağımın kazada zarar görmesinden ötürü çok üzgünüm” dedi.

Arpacı’nın kullandığı F-16 savaş uçağında önceki gün eğitim uçuşu sırasında teknik arıza yaşandı. Uçak inişe geçtiği sırada elektrik direğine çarptı ve uçağın gövdesi alev alınca tecrübeli pilot otomatik koltuğu devreye sokarak paraşütle kurtuldu. Jet ise pistin 10 metre ötesindeki topraklı kısma çakıldı.

Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü 182’nci Atmaca Filo’da görev yapan Arpacı kaza sonrası Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi acil servisine kaldırıldı. Tam teşekküllü muayeneden geçen ve psikologlar gözetiminde 16 saat hastanede tutulan kadın pilot dün hastaneden taburcu edildi. 2.5 yaşında bir kızı bulunan ve eşi de kendisi gibi pilot olan Arpacı, “Uçak elektrik direğine temas edince ciddi bir sarsıntı oldu. Piste birkaç metre kala bir saniyelik zamanla kendimi paraşütle dışarı attım” dedi. (HaberTürk)

PİLOT YÜZBAŞI O KAZA ANINI ANLATTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (77)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Acımasızca eleştiren ve içten içe oh olmuş diyenler havacılıkla alakalı olamaz olsa da babalari zengindir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Ne kadar cok hazımsız mutsuz boş insan var ; tabiiki devletin koyduğu mecburi hizmet(kölelik) bitince isterse hava yollarına girecek,, metro turizme degil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Asparagas ~ 4 yıl önce
Bence Pilotumuz hiç bir şekilde resmi yada gayri resmi açıklama yapmamıştır. Yazılan bilgiler tamamen uydurmadır. Tüm açıklamalar genel kurmay başkanlığı tarafından yapılır. Hiç bir tsk mensubu kafasına göre çıkıp açıklama yapamaz ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Yıllardır bir yalandır yok en iyi pilotları yatiştiriyoruz .. Çok bir halt olsa dağı taşı bombalamazsınız.. Derdiniz on sene zaman saymak sontüra ver elini airline ama o kadar kolay değil artık sizin için .. Milletin uçağını pert et sonra airline.. Bitti artık fosss kahramanlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000