01 Mart 2013, Cuma 14:18:29

PİLOT KLİMADAN UYUYAMAMIŞ

Air New Zealand'ın okyanus aşırı uçuş sırasında bir pilotunun kokpitte uyuyakalması sonucu başlattığı detaylı inceleme tamamlandı.
  • sende globally foss gibi çakmasın :)) :)) :))
  • Sözcü gazetesi gibi çamur atmaya devam sözcü,thy ları kimsenin malı değildir , bırakın artık bu hazımsızlıklarıda thy i takdir edin.
  • Az once kabus goruyordum,dun yazdigim "thy tarlaya inmedi mi" sozumden dolayi butun amsterdam ekibi beni tarlada....kovaliyordu..pismanim yaptigim yorumdan dolayi...simdi uyku da tutmuyo,neyse ben biraz insanlik ogreneyim belki ise yarar..sevgiyle kalin..
  • Bir altimetre 16 kere hata verirde koca kaptan horn cut ederse bencede sozcunun sorusu gayet mantikli.kuyrugu vurulan 737'ler de isin cabasi.siz bekleyin thy yukselir yasanan rezaletleri hicmi okumuyorsunuz arkadas thy yukseliyormus.yolcularini magdur edipte yukselen tek firma thy herhalde.biraz gozunuzu acin.soru gayet mantikli ve cevabi merak edilen bir soru...

Air New Zealand olayla ilgili inceleme raporunu yayımladı. 2011 Kasım'ında Londra-Los Angeles uçuşunu yapan Boing 777'nin pilotu uçuş sırasında uyuyakalınca havayolu şirketi konuyla ilgili detaylı bir inceleme başlatmıştı.

Raporda uyuyakalan pilotun bir gece önce klimada yaşanan sorun nedeniyle üç kez otel odasını değiştirmek zorunda kaldığı, bu yüzden uykusunu alamadığı bilgisine yer verildi. 

Air New Zealand pilotun uçuş sırasında iki kez uyuyakaldığını, ancak bunun her iki defasında da birer dakikadan uzun sürmediğini kaydetti. Havayolu şirketi, kokpitte ikinci bir pilotun daha olduğunu, bu nedenle yolcuların hiçbir surette tehlike yaşamadıkları açıklamasını yaptı.

Alman Kaza Araştırmaları Bürosu JACGEC'in 2012 havayolu uçuş güvenliği sıralamasında Air New Zealend, ikinci sırada yer alıyor.

PİLOT KLİMADAN UYUYAMAMIŞ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

06:28:54 yazana cvp ~ 5 yıl önce
sende globally foss gibi çakmasın :)) :)) :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sözcüüüü ~ 5 yıl önce
Sözcü gazetesi gibi çamur atmaya devam sözcü,thy ları kimsenin malı değildir , bırakın artık bu hazımsızlıklarıda thy i takdir edin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dc3 ~ 5 yıl önce
Az once kabus goruyordum,dun yazdigim "thy tarlaya inmedi mi" sozumden dolayi butun amsterdam ekibi beni tarlada....kovaliyordu..pismanim yaptigim yorumdan dolayi...simdi uyku da tutmuyo,neyse ben biraz insanlik ogreneyim belki ise yarar..sevgiyle kalin..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sözcü doğru der ~ 5 yıl önce
Bir altimetre 16 kere hata verirde koca kaptan horn cut ederse bencede sozcunun sorusu gayet mantikli.kuyrugu vurulan 737'ler de isin cabasi.siz bekleyin thy yukselir yasanan rezaletleri hicmi okumuyorsunuz arkadas thy yukseliyormus.yolcularini magdur edipte yukselen tek firma thy herhalde.biraz gozunuzu acin.soru gayet mantikli ve cevabi merak edilen bir soru...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY'Yİ KISKANANLARA ~ 5 yıl önce
THY siz çırpınsanız'da daha da ileri gidecek,bizler gurur duyacagız..siz rahatsız oluyorsanız bu başarıları izlemeyebilirsiniz.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000