07 Ağustos 2017, Pazartesi 13:46:16

Pegasus yolcularının rötar isyanı!

KKTC Ercan Havalimanı'nda, Pegasus Havayolları'na ait uçakların 5 saat rötar yapması, yolcuların saatlerce havalimanında beklemesine neden oldu. Yolcular yasal haklarını kullanarak tazminat başvurusu yapacaklarını belirtti.
  • Geçen hafta IST-STH uçağı ile Stockholm'a gelen bazı yolcuların bagajları gelmedi. Pegasus ne denli bir uçak şirketi olduğunu gerekli hizmeti verirken gösterdi. Yolcular gelmiyen bagajları için kendileri telefon edip soracaklar ve geldiğinde de kendileri yeniden havaalanına gidip alacaklar. Hizmet mi eziyet mi?
  • Ben hayatımda böyle sahtekar bir hava yolu şirketi tanımadım çünkü bilet aldığım pegasus yetkili şirketi almış olduğum bilet saatinin doğruluğunu teyit etmesine rağmen yaklaşık 3 saatten fazla süren görüşmeler bir sonuç vermemiş olup misafirime yeniden bilet aldirnistir lanetler olsun böyle hava yolu şirketi ne elbette hakları mi mahkemeye taşıyacağım pek adil bir karar verileceğine dahi inancimin olmadığı bu ortamda inşallah adil ve hakları mi veren bir hakim çıkar karşıma lütfen bu hava yolu şirketini tercih etmeyiniz saygılarımla
  • İnadına Pegasus
  • Ercan havalimanının yapısında bir sıkıntı yok. Zaten eskiden de bu kadardı. Bu işletmeci para kazanmak uğruna abuk subuk proje değişikliği yaptı. Kızmamak lazım bu insanlara. Görgüleri, tecrübeleri ve vizyonları bu kadar. Daha önce hiç havalimanı yapmamışlar. Toplu konut gibi düşünüp AVM yapalım dediler. Esas sıkıntı işletmecide. Her kim işletiyorsa kesinlikle Türk Sivil Havacılığı gidip burasını denetlemeli. Yarın bir olay olduğunda çok geç olacak. Türkiyede SHGM bu işler için standart getirmiş. Tecrübe, çalışma yılı, eğitimler vs. Bu insanlar hangi eğitimleri nereden almışlar ? Birileri açıklayabilir mi ?

Pegasus Havayolları şirketlerinin rötarlı uçuşları Kıbrıslı yolcuları kızdırdı. KKTC Ercan Havalimanı'ndan Hatay, Adana ve İstanbul’a uçuş gerçekleştirecek Pegasus Havayolları şirketine ait uçakların 5 saatlik rötarı yolcuların büyük tepkisine neden oldu. Saatlerce havalimanında bekletilen yolcular, yetkililerin umursamadıklarını belirterek resmi makamlardan gecikmelere yönelik yaptırım uygulanmasını talep edeceklerini dile getirdi.

İkramlar yolcuları sakinleştirmeye yetmedi

Yer hizmetlerinin yolculara ikram edilmek üzere sandviç ve meyve suyu getirmesi ise yolcuların büyük tepkisini çekti. Bir yolcu, yaptığı açıklamada, “Yapılan anons ile sıcak ikram yapılacağı belirtildi. 3 numaralı çıkış kapısına davet edildik. Fakat elimize sandviç ve meyve suyu sıkıştırılarak bir çocuk avutur gibi avutmaya çalıştılar. Fakat uluslararası uçuş haklarımızı ve tazminatlarımızı almak için tüm yasal haklarımızı kullanacağız” dedi.

Bir diğer yolcu ise tepkisini şöyle gösterdi:

“Yaşanılan bu rötarlardan ötürü büyük mağduriyet yaşıyoruz ve internet üzerinden ucakgecikmeleri.com adresinden veya avukat aracılığı ile tazminat hakkımızı almak için başvurumuzu gerçekleştiriyoruz. Gereken ne ise yapacağız. Bizi adam yerine dahi koymayan Pegasus Havayollarını ise mecburiyetten kullanmak zorunda bırakıldığımız için ayrıca daha fazla hava yolu şirketlerinin bu güzergahları arttırmaları gerekmektedir”.

Firma yetkilileri, gecikmelerin sisten kaynaklandığını, gecikmelerin kendileri için de büyük bir külfet olduğunu söylediler.

Pegasus yolcularının rötar isyanı!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (84)

XXXXX ~ 11 ay önce
Geçen hafta IST-STH uçağı ile Stockholm'a gelen bazı yolcuların bagajları gelmedi. Pegasus ne denli bir uçak şirketi olduğunu gerekli hizmeti verirken gösterdi. Yolcular gelmiyen bagajları için kendileri telefon edip soracaklar ve geldiğinde de kendileri yeniden havaalanına gidip alacaklar. Hizmet mi eziyet mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ahmet yıldız ~ 11 ay önce
Ben hayatımda böyle sahtekar bir hava yolu şirketi tanımadım çünkü bilet aldığım pegasus yetkili şirketi almış olduğum bilet saatinin doğruluğunu teyit etmesine rağmen yaklaşık 3 saatten fazla süren görüşmeler bir sonuç vermemiş olup misafirime yeniden bilet aldirnistir lanetler olsun böyle hava yolu şirketi ne elbette hakları mi mahkemeye taşıyacağım pek adil bir karar verileceğine dahi inancimin olmadığı bu ortamda inşallah adil ve hakları mi veren bir hakim çıkar karşıma lütfen bu hava yolu şirketini tercih etmeyiniz saygılarımla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pgs ~ 11 ay önce
İnadına Pegasus

Yanıtla

Kalan karakter 1000
LECN ~ 12 ay önce
Ercan havalimanının yapısında bir sıkıntı yok. Zaten eskiden de bu kadardı. Bu işletmeci para kazanmak uğruna abuk subuk proje değişikliği yaptı. Kızmamak lazım bu insanlara. Görgüleri, tecrübeleri ve vizyonları bu kadar. Daha önce hiç havalimanı yapmamışlar. Toplu konut gibi düşünüp AVM yapalım dediler. Esas sıkıntı işletmecide. Her kim işletiyorsa kesinlikle Türk Sivil Havacılığı gidip burasını denetlemeli. Yarın bir olay olduğunda çok geç olacak. Türkiyede SHGM bu işler için standart getirmiş. Tecrübe, çalışma yılı, eğitimler vs. Bu insanlar hangi eğitimleri nereden almışlar ? Birileri açıklayabilir mi ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000