18 Mayıs 2017, Perşembe 11:49:44

Pegasus hisseleri bir anda düştü!

Pegasus hisseleri yüzde 9'un üzerinde değer kaybetti. Şirketin tahtası kapandı. Ardından değer kaybı yüzde 1.7'ye indi.
  • hey gidi pegasus hey...
  • Demek, şirketin batması demektir.
  • Pegasusun tahtası kapandı ne demek yahu ? Bu kadar algı operasyonu olur mu ? Tahta kapanması demek kağıt tedavülden kalktı demek... ya çok cahilsiniz ya da yanlı haber yapıyorsunuz birde altına reuters diye yazıp alıntı süsü vermişsiniz yazıklar olsun. Sadece devre kesici uygulaması olan hepsi bu. Tahta sığ bir tahta kademeler boşken 100 bin lot serbest satış ile olabilecek bir hadise bu... devre kesici 5 dk süre ile işlemleri durdurur amaç küçük yatırımcıyı korumaktır. Gerçek ise şu: salağın biri 17.50 ye 50 bin lot satış yazayım diye 15.70 e yazmış hepsi bu. Tam adı ile fat finger yani tombul parmak işlemi olan şey. Sanki firma batmış tahtası kapanmış gibi yansıtıyorsunuz pes doğrusu...
  • fetö işleri ne hatası bu devirde.. bırakın bu işleri

Pegasus hisseleri yüzde 9'un üzerinde değer kaybetti. Şirketin tahtası kapandı. Ardından değer kaybı yüzde 1.7'ye indi.

Aniden yüzde 9’un üzerinde değer yitirdikten sonra işlem sırası kapanan Pegasus hisseleri tekrar işleme açılması ardından yüzde 1.7 ekside seyrederken, bir işlemci hareketin algoritmik işlemlerde gerçekleşen bir hatadan kaynaklanabileceğini belirtti.

Pegasus Havacılık hisselerinde işlemler KAP’a yapılan açıklamaya göre saat 10:46’da hisselerin aniden yüzde 9’un üzerinde gerilemesinin ardından devre kesiciler tarafından durduruldu.

Ani düşüş öncesi yüzde 0.8 ekside 17.17 liradan işlem gören hisseleri, 15.71 liraya kadar geriledikten sonra işleme kapandı. Tekrar işleme açılan hisseler yüzde 1.7 kayıpla 17.08 liradan işlem görüyor.

Bir işlemci, “Ani düşüşün sebebini bilmiyoruz ama hissenin bu kadar sert ve ani düşmesini gerektirecek bir sebep yok. Fat finger veya algoritmik işlemlerde gerçekleşen bir hatanın sebep olduğunu düşünüyoruz” dedi. (Reuters)

Pegasus hisseleri bir anda düştü!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

yazik ~ 1 yıl önce
hey gidi pegasus hey...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tahta kapanması ~ 1 yıl önce
Demek, şirketin batması demektir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Drexty ~ 1 yıl önce
Pegasusun tahtası kapandı ne demek yahu ? Bu kadar algı operasyonu olur mu ? Tahta kapanması demek kağıt tedavülden kalktı demek... ya çok cahilsiniz ya da yanlı haber yapıyorsunuz birde altına reuters diye yazıp alıntı süsü vermişsiniz yazıklar olsun. Sadece devre kesici uygulaması olan hepsi bu. Tahta sığ bir tahta kademeler boşken 100 bin lot serbest satış ile olabilecek bir hadise bu... devre kesici 5 dk süre ile işlemleri durdurur amaç küçük yatırımcıyı korumaktır. Gerçek ise şu: salağın biri 17.50 ye 50 bin lot satış yazayım diye 15.70 e yazmış hepsi bu. Tam adı ile fat finger yani tombul parmak işlemi olan şey. Sanki firma batmış tahtası kapanmış gibi yansıtıyorsunuz pes doğrusu...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
=) ~ 1 yıl önce
fetö işleri ne hatası bu devirde.. bırakın bu işleri

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000