14 Kasım 2015, Cumartesi 10:51:06

Paris'ten Türkiye'ye uçacaklara önemli duyuru

Paris'te dün gece meydana gelen terör saldırıları sonrasında Türkiye'nin Paris Başkonsolosluğu'ndan Türkiye'ye seyahat edecek vatandaşlara önemli bir açıklama yapıldı.

Türkiye'nin Paris Başkonsolosluğu, Türkiye'ye uçakla seyahat edecek vatandaşları uyardı.

Türkiye Paris Başkonsolosluğu'ndan yapılan açıklamada Paris'ten uçakla seyahat edecek vatandaşlara muhtemel yoğunluk nedeniyle havaalanına erkenden gitmelerini tasviye edildi.

Öte yandan açıklamada; " Cumhurbaşkanlığı tarafından alınan karar uyarınca Fransa topraklarına giriş-çıkışlarda sınır ve gümrük kontrolleri yeniden başlatılmıştır. Bu kontroller karayolu, demiryolu, deniz yolu ve havaalanı geçişlerinde uygulanmaktadır. Havalaanları işlemeye devam etmektedir. Hava ve demiryolu ulaşımları sürmektedir” denildi.

ŞİRKETLER PARİS'E UÇMAYA DEVAM EDECEK
Paris'te dün gece meydana gelen terör saldırıları sonrasında American Airlines, kentteki havaalanlarına seferlerini iptal ederken diğer şirketler benzer bir tedbire gerek görmedi.

Paris'teki Charles de Gaulle ve Orly havaalanlarından yapılan yazılı açıklamada, uçuşlarını iptal ettiğini duyuran Amerikan Havayolları dışında trafiğin kontrollü olarak sürdürüldüğü bildirildi.

Ulusal havayolu şirketi Air France'dan yapılan açıklamada ise sınır kontrollerinin artırılmasına karşın uçuşların devam edeceği belirtildi.

Açıklamada yolculara, havaalanlarına daha erken ulaşmaları ve yanlarında kimlik bulundurmaları tavsiye edildi.

Paris'ten Türkiye'ye uçacaklara önemli duyuru

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000