17 Eylül 2015, Perşembe 10:37:53

Özyeğin Üniversitesi'nde mezuniyet heyecanı

Pilot Eğitimi Lisans Programı’nda verdiği teorik ve uygulamalı eğitimlerle sektöre nitelikli pilotlar yetiştirmeyi hedefleyen Özyeğin Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu, düzenlediği törenle öğrencilerine brövelerini taktı.
  • Bu cocuklar bu okullarra bilmem kac yuz bin lira verdigi halde haberde sadece ppl aldilar diyor atpl icin egitimlerini devam ettirecekler mi yoksa al hususi pilotluk lisansini ne yaparsan yap mi diyor bu okul ??
  • Hayirli ve ugurlu olsun...tebrikler.....
  • 2012 shmyo mezunu bir bayanım.. Yer hizmetlerinde 1000 lira maaşla çalıştım, sürünerek ! Ordan oraya gurbette mesleğim aşkına resmen mücadele ettim. Sonuç ? Elde var 0. İşsizim ! Hiç bir okul mezunu olmayan fakat amcası dayısı olanlarla çalıştım, yükseldiler ya ben ? İlk defa bir karar aldım shgm çalışıcam hemde deli gibi, torpil mi ? Yok.. Yukarda Allah var elbet 10 kişi torpilliyse 1 kişide hakkıyla girer değil mi ? Fakat ahım var.. Ben çok çektim, shgm'de memur olunca bana çektiren o şefler, müdürlerle yüz yüze gelmek :) Umarım mezun olan her arkadaş iş bulur, kolay değil ailelerimiz ne şartlarda okutuyor.. Ben devlet üni mezunuyum fakat çok zor şartlarda okudum ki özel okulu düşünemiyorum.. Allah kimsenin emeğini boşa çıkarmasın..
  • Tebrikler, yolunuz açık olsun.

Pilot Eğitimi Lisans Programı’nda verdiği teorik ve uygulamalı eğitimlerle sektöre nitelikli pilotlar yetiştirmeyi hedefleyen Özyeğin Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu,  düzenlediği törenle öğrencilerine brövelerini taktı.

Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü’nde yapılan tören, Rektör Prof. Dr. Esra Gençtürk, Sivil Havacılık Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hatice Küçükönal, ÖzÜ Sivil Havacılık Yüksekokulu Eğitmenleri, Ayjet Uçuş Okulu Genel Müdürü Celal Cingöz ve Okul Müdürü Naci Uçar’ın katılımıyla gerçekleşti. Pilot Eğitimi Lisans Programı’nda  Hususi Pilot Lisansı (PPL) eğitimlerini başarı ile tamamlayarak lisanslarını alan  35 öğrenci  brövelerini takarak uçuş hayatlarına ilk adımlarını  attı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Esra Gençtürk “Pilot Eğitimi Lisans Programı öğrencilerimiz, 4 yıllık eğitimlerinin belki de en heyecanlı dönemini bu aşamada yaşıyorlar. 2014-2015 akademik yılında PPL (Hususi Pilot Lisansı) eğitimlerine başlayan pilot adaylarımız, yıl boyu aldıkları teorik, teknik ve uygulamalı uçuş eğitimlerini başarıyla tamamlayarak lisanslarını almalarının ardından brövelerini takarak, uçuş hayatlarına ilk adımlarını  atıyorlar. Pilotlarımızın sektörde fark yaratacak, havayolları ve kurumsal havacılığın akademik temellerini özümsemiş mezunlar olacaklarına inanıyor ve kendilerini tebrik ediyorum” dedi. Sonrasında konuşmasını yapan Ayjet Uçuş Okulu Okul Müdürü Naci Uçar, Üniversite-Uçuş Okulu işbirliklerinin Türk Sivil Havacılığının gelişmesi açısından çok önemli olduğunu ve bu anlamda Ayjet Uçuş Okulu-Özyeğin Üniversitesi işbirliğinin örnek teşkil ettiğini belirtti. Özyeğin Üniversitesi Pilot Eğitimi Öğrencileri adına konuşmasını yapan Yiğit Çoşkun Aday ise sorumlulukların bilincinde olduklarının ve bu süreçte pilot öğrenciler olarak birbirlerini her zaman destekleyeceklerinin altını çizdi. Bu desteği sürekli kılmak, birlik ve beraberliklerini devam ettirmek ve mezuniyet sonrasında da bölümde okuyacak pilot öğrencileri maddi manevi desteklemek amacıyla ‘SKY ÖzÜ’ adlı topluluğu oluşturduklarını ve bu topluluğu geliştirme çalışmalarına devam ettiklerini belirtti. 

Özyeğin Üniversitesi'nde mezuniyet heyecanı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (65)

Cevap lutfen ~ 3 yıl önce
Bu cocuklar bu okullarra bilmem kac yuz bin lira verdigi halde haberde sadece ppl aldilar diyor atpl icin egitimlerini devam ettirecekler mi yoksa al hususi pilotluk lisansini ne yaparsan yap mi diyor bu okul ??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SkyOzU ~ 2 yıl önce
Atpl'e devam ediyorlar.
bir bilen ~ 1 yıl önce
Atpl'e devam edip sonra ne yaparsan yap diyorlar...
Gurel ~ 3 yıl önce
Hayirli ve ugurlu olsun...tebrikler.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bir havacılık mezunu da ben hani iş ? ~ 3 yıl önce
2012 shmyo mezunu bir bayanım.. Yer hizmetlerinde 1000 lira maaşla çalıştım, sürünerek ! Ordan oraya gurbette mesleğim aşkına resmen mücadele ettim. Sonuç ? Elde var 0. İşsizim ! Hiç bir okul mezunu olmayan fakat amcası dayısı olanlarla çalıştım, yükseldiler ya ben ? İlk defa bir karar aldım shgm çalışıcam hemde deli gibi, torpil mi ? Yok.. Yukarda Allah var elbet 10 kişi torpilliyse 1 kişide hakkıyla girer değil mi ? Fakat ahım var.. Ben çok çektim, shgm'de memur olunca bana çektiren o şefler, müdürlerle yüz yüze gelmek :) Umarım mezun olan her arkadaş iş bulur, kolay değil ailelerimiz ne şartlarda okutuyor.. Ben devlet üni mezunuyum fakat çok zor şartlarda okudum ki özel okulu düşünemiyorum.. Allah kimsenin emeğini boşa çıkarmasın..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cengo ~ 3 yıl önce
Tebrikler, yolunuz açık olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000