27 Nisan 2015, Pazartesi 13:05:17

ORDU-GİRESUN TABELASI ASILDI

Gülyalı ilçesinde yapımı devam eden Avrupa ve Türkiye'nin deniz doldurularak inşa edilen tek havalimanı özelliğini taşıyacak Ordu Giresun Havalimanı'nın tabelası asıldı.
  • Haber sitelerinde THY nin bilte satışlara başladıgı yazıyıyor.26 mayıs ve sonrası için. Hem bakan hem de vali aynı şekidle açıklama yapmış. THY call center ın hiç bilgisi yok. Bilet alan var mı ?
  • havaalanı işte havaalanı havaalanı havaalanı havaalanı havaalanı havaalanı havaalanı havaalanı havaalanı havaalanı havaalanı havaalanı havaalanı havaalanı havaalanı havaalanı havaalanı havaalanı havaalanı havaalanı havaalanı
  • Başta eski Bakanımız Binali Yildirim beye , ve eski Dhmi Genel Muduru Orhan Birdal beye ve emeği gecen butun çalışanlara tesekkurler.
  • Ne guzel orgi kalacakti ismi kim uyandirdi bunlari ? Sadece bir kategori ismi degildir orgi !

Gülyalı ilçesinde yapımı devam eden Avrupa ve Türkiye'nin deniz doldurularak inşa edilen tek havalimanı özelliğini taşıyacak Ordu Giresun Havalimanı'nın tabelası asıldı.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli'nin 26 Mayıs itibariyle ilk ticari uçuşların başlayacağını söylediği Ordu Giresun Havalimanı inşaatında çalışmalar yaklaşık 500 işçiyle sürdürülüyor. 

Altyapısı tamamen biten havalimanında üst yapıda ise elektronik sistemlerin kurulmasıyla çalışmalarda sona gelindiği belirtildi.

Şu ana kadar 300 milyon liradan fazla paranın harcandığı havalimanına "Ordu Giresun Havalimanı" tabelası da asıldı.

Terminal binası üzerine iki ayrı bölgeye yerleştirilen tabelanın asılması bölge halkı tarafından sevinçle karşılandı.

Öte yandan Ankara'dan gelen bir heyet, havalimanında çalışmaları gözden geçirdi.

İsim tartışmaları

Havalimanının yapımına başlanmasının ardından Ordu ve Giresun'daki bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri tarafından çeşitli isim önerileri ortaya atılmıştı.

Giresun Valiliği ise resmi web adresinden havalimanı ismiyle ilgili anket çalışması yapmış, ankette en fazla oyu "Gül-Aziz" ismi almıştı. Aynı ankette "Çotanak", "Gülyalı", "Ordu Giresun", "Piraziz" isimleri için de oy kullanılmıştı.

Ordu Giresun Havalimanı Projesi

Ordu’nun Gülyalı ilçesinde deniz üzerine taş dolguyla inşa edilen dünyanın üçüncü, Avrupa’nın ve Türkiye'nin ilk havalimanı olan Ordu Giresun Havalimanı'nın yaklaşık 350 milyon liraya tamamlanması bekleniyor. Havalimanının pist uzunluğu 3 bin metre, genişliği ise 45 metre. Günde 2 bin seferle yaklaşık 35 milyon ton taşın denize doldurulmasıyla yapılan havalimanının daha konforlu olması için pistine "stone mastic asfalt" döküldü.

Projenin mayıs ayı içerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından resmi açılışının yapılması bekleniyor. ORDU-GİRESUN TABELASI ASILDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

ozlem ~ 3 yıl önce
Haber sitelerinde THY nin bilte satışlara başladıgı yazıyıyor.26 mayıs ve sonrası için. Hem bakan hem de vali aynı şekidle açıklama yapmış. THY call center ın hiç bilgisi yok. Bilet alan var mı ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
havaalanı ~ 3 yıl önce
havaalanı işte havaalanı havaalanı havaalanı havaalanı havaalanı havaalanı havaalanı havaalanı havaalanı havaalanı havaalanı havaalanı havaalanı havaalanı havaalanı havaalanı havaalanı havaalanı havaalanı havaalanı havaalanı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hayırlı olsun ~ 3 yıl önce
Başta eski Bakanımız Binali Yildirim beye , ve eski Dhmi Genel Muduru Orhan Birdal beye ve emeği gecen butun çalışanlara tesekkurler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pipi uygulamasi ~ 3 yıl önce
Ne guzel orgi kalacakti ismi kim uyandirdi bunlari ? Sadece bir kategori ismi degildir orgi !

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000