03 Aralık 2012, Pazartesi 14:18:12

ONUR AIR'DE İRAN ÇATLAĞI!

Satış süreci devam eden Onur Air’de ilginç gelişmeler oluyor. İranlı Mahdi Shams adlı işadamına satılması sözkonusu olan şirketin Suudi Arabistan operasyonları, satın alacak kişinin İran asıllı olması yüzünden tehlikeye girdi.
  • Peki şimdiki yönetim kadrosusu da değişecekmi acaba ? arkadaşlar bileniniz varmı .
  • Bunun ne idigu belli mi ki ulkemize faydasi olsun !!!!!!!
  • Hahaha... nesli tukenmis havacilar yonetici adayi olursa planlari da boyle olur ancak.
  • HERKES AMMADA BİLİR KİSİ OLDU BU ŞİRKETLE İLGİLİ.ONUR AIR MALDİV BASE OLUCAK,B747 VE A380 FILOSUNA KATICAK,ANLASMALAR YAPILMAK UZERE.CIDDE DEVAM EDICEK DUBAIDE SADECE OFISI OLUCAK HAREKAT YAPILMICAK.SAHIBI DE IRAN ASILLI KIRIM TURKLERINDEN INGILIZ VATANDASI MERAK EDENLERE DUYURULUR.

İranlı işadamı Mahdi Shams tarafından satın alınmak istenen ve satışın gerçekleşmesi için Rekabet Kurumu’nun onayını bekleyen Onur Havayolları’na Suudi Arabistan’dan kötü haber geldi.  Onur Havayolları’nın uzun süredir 10 uçakla yürüttüğü Suudi Arabistan operasyonları, şirketi satın almak isteyen İranlı Mahdi Shams yüzünden tehlikeye girdi.

Suudi Arabistan sivil havacılık otoritesinin, İranlı Mahdi Shams’a satılması gündemde olan Onur Havayolları’nın teknik gerekçelerle Suudi Arabistan operasyonlarını noktalamasını istediği ancak hac sezonu dolayısıyla Temmuz ayında bitirilmek istenen operasyonların bir kaç ay daha uzatıldığı  kaydedildi.

Suudi Arabistan tarafının bu sürpriz çıkışının arkasında Onur Havayolları’nın İranlı bir işadamına satılmasının olduğu iddia edilirken, Onur Havayolları’nın uçakları İstanbul’a çekeceği öne sürüldü. Hatta, bu uçaklarda görev yapan yabancı uyruklu pilotların da işlerine son verileceği bildirildi.

Öte yandan Onur Havayolları’nın, sözleşmesi biten çok sayıda kabin memuru ile yollarını ayırdığı da öğrenildi. Sözleşmesi yenilenmeyen çalışanların şirketle ilişiği kesilirken, ‘Onur Air küçülüyor mu’ söylentileri de ortaya çıktı.

ONUR AIR'DE İRAN ÇATLAĞI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (78)

İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
Peki şimdiki yönetim kadrosusu da değişecekmi acaba ? arkadaşlar bileniniz varmı .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iran asilli kirim turklerinden ingiliz vatandasi ~ 5 yıl önce
Bunun ne idigu belli mi ki ulkemize faydasi olsun !!!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hahaha ~ 5 yıl önce
Hahaha... nesli tukenmis havacilar yonetici adayi olursa planlari da boyle olur ancak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hoca ve ekibi ~ 5 yıl önce
Keisnlikle o ekipten hicbir sey olmaz.
BEN ~ 5 yıl önce
HERKES AMMADA BİLİR KİSİ OLDU BU ŞİRKETLE İLGİLİ.ONUR AIR MALDİV BASE OLUCAK,B747 VE A380 FILOSUNA KATICAK,ANLASMALAR YAPILMAK UZERE.CIDDE DEVAM EDICEK DUBAIDE SADECE OFISI OLUCAK HAREKAT YAPILMICAK.SAHIBI DE IRAN ASILLI KIRIM TURKLERINDEN INGILIZ VATANDASI MERAK EDENLERE DUYURULUR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sen ~ 5 yıl önce
Maldiv base de hakikatten iyi olurdu.Üçü bir arada olamaz olmaz demeyin.Bir de Brezilya olsa keşke.Duyduguma gore B777 almayı planlıyormus Iran asıllı kırım Turku İngiliz vatandaşı.
A380 ~ 5 yıl önce
777 olur mu A380 dusunuyormus.
Sahibi ~ 5 yıl önce
Sahibinden az kullanilmis dogan gorunumlu sahin gibi oldu. (Iran asilli, KIRIM turklerinden, ingiliz vatandasi)

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000