18 Kasım 2008, Salı 08:40:11

Onur Air’e öneri

Vatan Gazetesi yazarlarından Can Ataklı, Onur Havayolları'nın geniş aralıklı 'exit' kısmında bulunan yolculardan aldığı ücreti köşesine taşımış. İşte Ataklı'nın Onur Air'e önerisi...
  • onur air 10 ytl ile zengin olacak değil olsa olsa ancak çerez parası olabilir... Bu uygulama çok gereksiz ve saçma bir uygulama...
  • ve business de git. bakalim kac lira vercen. onlira icin, ozel sektorun bunca derdi varken, boyle seyleri yazman cok yersiz. ozel sirketlerin arkasinda devlet yok. istanbulda iki saat belediye otobusunde ayakta gidiyon sesin cikmiyoda. bir saatlik samsun ucusuna mi takiliyorsun. ozel sirketleremi gucun yetiyo. bin ve uc ve sesini cikarma. herkesin kafasi bozuk zaten.
  • hala ucak yolculugu cok abartılıyor tukiyenin bir ucundan diyerine gitmek max.2 saat susun ve gidin gideceginiz yere.onemli olan emniyet.
  • Arkadaşlar çoğu yolcu bundan şikayetçi ancak demekki bir çaresi yok ödenecekse oraya gdilecek zaten bilet satış bürosunda eskisi gibi beklemiyorsunuz işleminiz 1 dakka bile sürmüyor.

Önceki hafta biliyorsunuz Ordu’ya gitmiştim. Giderken Samsun dönerken de Trabzon Havaalanları’nı kullandım. Gidişte de gelişte de Onur Air’e bindim.

Bilet işlemlerini yaparken, ilk kez gördüğüm bir uygulama ile karşılaştım. Görevli genç sanırım beni tanıdığı için uçakta daha iyi bir yer vermek için çabalıyordu. “En arka sırada pencere yanı var, diğerleri hep orta koltuk, ama isterseniz exit verebilirim” dedi.

Uçağı bilmeyenler için söyleyeyim “exit” denilen yer uçakların genellikle ortasında bulunan ve acil çıkış gerektiren durum olduğunda açılan kapıların hemen yanındaki koltuklar.

Acil çıkış için kullanıldığından koltuk aralıkları diğer koltuklara oranla daha geniştir. Diyelim ki 14. sırada otururken önünüzdeki koltuk nedeniyle sıkışırsınız, ama exitte oturursanız bacak bacak üzerine bile atabilirsiniz.

Bu nedenle pek çok kişi exit’te oturmak için yarışır. Bu nedenle görevli exit’i önerince şaşırarak “Daha ne isteyeyim ki?” dedim.

İşte yeni öğrendiğim bilgi de burada oldu. Meğer Onur Air bu koltukları ekstra parayla satıyormuş. O da sadece 10 lira. Ama zorluk şu: check-in sırasından çıkıp ille de bilet satış gişesine gidiyor, 10 lirayı ödeyip makbuzu alıyor ve tekrar check-in sırasına giriyorsunuz. Devlette bile bu bürakrasi kalmadı. Onur Air sadece exit koltuğu satışlarını check-in bankosundan yapabilir aslında.

Can ATAKLI
VATAN

Onur Air’e öneri

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

nevermind ~ 9 yıl önce
onur air 10 ytl ile zengin olacak değil olsa olsa ancak çerez parası olabilir... Bu uygulama çok gereksiz ve saçma bir uygulama...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
wolf ~ 9 yıl önce
ve business de git. bakalim kac lira vercen. onlira icin, ozel sektorun bunca derdi varken, boyle seyleri yazman cok yersiz. ozel sirketlerin arkasinda devlet yok. istanbulda iki saat belediye otobusunde ayakta gidiyon sesin cikmiyoda. bir saatlik samsun ucusuna mi takiliyorsun. ozel sirketleremi gucun yetiyo. bin ve uc ve sesini cikarma. herkesin kafasi bozuk zaten.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ff ~ 10 yıl önce
hala ucak yolculugu cok abartılıyor tukiyenin bir ucundan diyerine gitmek max.2 saat susun ve gidin gideceginiz yere.onemli olan emniyet.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
havalimanı ~ 10 yıl önce
Arkadaşlar çoğu yolcu bundan şikayetçi ancak demekki bir çaresi yok ödenecekse oraya gdilecek zaten bilet satış bürosunda eskisi gibi beklemiyorsunuz işleminiz 1 dakka bile sürmüyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000