21 Ocak 2015, Çarşamba 14:10:35

ONUR AIR YOLCULARI 'SİS' MAĞDURU

İstanbul’dan Odessa’ya kalkması gereken Onur Air uçakları sis nenediyle iki gündür kalkamayınca Türk ve Ukraynalı yolcular isyan etti. Ancak bir süre sonra yolculara sisin kalktığı müjdesi geldi.
  • Avrupa toplulugu en son yanardag olayindan sonra,yolcu magduriyeti icin dogal olay bile olsa ödeme yapma,yani eger tatil yapiyorsa ayni sinifta bir otelde ucana kadar geceleme,bulundugu sehirde yasiyorsa evine gdidp gelecek sekilde ücret ödemesini zorunlu kildi. Avrupaliysan git memleketinde yaz sivil havacilk otoritesine al parani bagirma...
  • marsilyadan zürihe uçuyordum. iki genç delikanlı geliyor ve kokpite oturuyorlar.marsilyada hava acık kalkış yapılıyor..yaklaşık 40 dk sonra hava birden kapatıyor sanki gece olmuş gibi.aynı anda korkunç bir yağmur ve gök gürültüsü...neredeyse koltukta oturamayacağız türbülanstan...herkes sakin uçağın %90 nı yabancı...o iki genç pilot tereyağından kıl çeker gibi uçağı zürihe indiriyorlar..sorun yok pilotlar kendinden emin ve o yaşta işin ehli olmuşlar...ehh anlayan anladıııı sanırım :)
  • Bu ınsanlarda ciddi sıkıntılar var...ölmek istiyorlar herhalde..şaşırıyorum böyle anlamsız tepkilerine...
  • LUX-IST B738 uçuyorum THY ile. Uçak Istanbul'a alçalmaya başladığında her taraf kara bulutlarla doluyor, ve uçak öyle bir sallanıyorki tepemizdeki bagaj kapakları dahi bazıları açılıyor. Çığlık çığlığa ortalık. (İstanbulda hortumların yaşandığı gün) Pilotumuz çok kötü hava şartlarından dolayı istanbul yerine antalya ya divert edeceğiz diyor. Yabancı yolcular Tanrı'ya şükür diyorlar; duyabildiğimiz en az 10 Türk; "aaaaaa olmaz böyle şey", "Ben bu beceriksiz kaptanın...". "Yuh be yazıklar olsun.." diye tepkiler art arta geldi. Dayanamadım ve avazım çıktığı kadar bunlara bağırdım; Antalya'ya kadar sesleri sedaları çıkmadı kimsenim. Bizim milletin anladığı lisan bu arkadaşlar.

İstanbul’dan Odessa’ya kalkması gereken Onur Air uçakları sis nenediyle iki gündür kalkamayınca Türk ve Ukraynalı yolcular isyan etti. Ancak bir süre sonra yolculara sisin kalktığı müjdesi geldi.

Onur Air’den yapılan açıklamada, İstanbul’dan Odessa’ya Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri seferleri olduğu belirtilerek, "Bu yolcularımız Pazartesi ve Çarşamba uçaklarının yolcuları. Ancak tam üç gündür Odessa Havalimanı’nı kapsayan yoğun bir sis var. Bizim gibi diğer hava yolları da iptal etti. Biraz önce aldığımız haber üzerine meteoroloji sisin kalktığı müjdesini verdi ve her iki uçağın yolcularını da bugün Odesa’ya götüreceğiz" denildi.

Uçak kalkmadığı için önce alkışlı protesto yapan Onur Air’in İstanbul-Odessa yolcuları, daha sonra sisin kalktığı haberini alınca alkışlarla bilet işlemleri için kontuarlara gittiler.

ONUR AIR YOLCULARI 'SİS' MAĞDURU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

kanun ~ 3 yıl önce
Avrupa toplulugu en son yanardag olayindan sonra,yolcu magduriyeti icin dogal olay bile olsa ödeme yapma,yani eger tatil yapiyorsa ayni sinifta bir otelde ucana kadar geceleme,bulundugu sehirde yasiyorsa evine gdidp gelecek sekilde ücret ödemesini zorunlu kildi. Avrupaliysan git memleketinde yaz sivil havacilk otoritesine al parani bagirma...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yağız ~ 3 yıl önce
marsilyadan zürihe uçuyordum. iki genç delikanlı geliyor ve kokpite oturuyorlar.marsilyada hava acık kalkış yapılıyor..yaklaşık 40 dk sonra hava birden kapatıyor sanki gece olmuş gibi.aynı anda korkunç bir yağmur ve gök gürültüsü...neredeyse koltukta oturamayacağız türbülanstan...herkes sakin uçağın %90 nı yabancı...o iki genç pilot tereyağından kıl çeker gibi uçağı zürihe indiriyorlar..sorun yok pilotlar kendinden emin ve o yaşta işin ehli olmuşlar...ehh anlayan anladıııı sanırım :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yagız a cvp ~ 3 yıl önce
kesinlikle yabancı havayoludur..doğrumu acaba?
yağız ~ 3 yıl önce
doğrudur isviçrenin bir şirketi...ben thy kullanmıyorum...
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Bu ınsanlarda ciddi sıkıntılar var...ölmek istiyorlar herhalde..şaşırıyorum böyle anlamsız tepkilerine...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
LUX-IST B738 uçuyorum THY ile. Uçak Istanbul'a alçalmaya başladığında her taraf kara bulutlarla doluyor, ve uçak öyle bir sallanıyorki tepemizdeki bagaj kapakları dahi bazıları açılıyor. Çığlık çığlığa ortalık. (İstanbulda hortumların yaşandığı gün) Pilotumuz çok kötü hava şartlarından dolayı istanbul yerine antalya ya divert edeceğiz diyor. Yabancı yolcular Tanrı'ya şükür diyorlar; duyabildiğimiz en az 10 Türk; "aaaaaa olmaz böyle şey", "Ben bu beceriksiz kaptanın...". "Yuh be yazıklar olsun.." diye tepkiler art arta geldi. Dayanamadım ve avazım çıktığı kadar bunlara bağırdım; Antalya'ya kadar sesleri sedaları çıkmadı kimsenim. Bizim milletin anladığı lisan bu arkadaşlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
evet ~ 4 yıl önce
çok doğru yazmışsınız, hep bir memnuniyetsizlik, "kesin beni kazıklayacaklar" düşüncesi, haksız da olsam kavga edeyim de ezilmeyim... cahillik... utanıyorum.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000