26 Ağustos 2014, Salı 07:50:31

ÖNCE RESTORAN SONRA UÇAK OTEL

Tekirdağlı İş Adamı Mustafa Yurdanur'un restoran yapmak üzere satın aldığı Airbus A300 kargo uçağı 60 saattir Tekirdağ’a doğru ilerliyor. Emekli kargo uçağını restorana çevirecek olan iş adamı Yurdanur, çılgın projenin ikinci ayağının uçak otel olacağını söyledi.
  • Biran önce restore edinde gelip bir yemek yiyelim
  • Ucak restoran yillar once eskisehir ucak muzesinde vardi. Hala faal mi bilmiyorum
  • İlk bakışta ilginç gelebilir ama lüzumsuz bir iş. Niye kısıtlı bir hacimde hapsolup sıkışık bir şekilde oturup yemek yesin ki insanlar, saçma bir fikir. Belki bir havacilik müzesinde falan olsa enteresan olur ama boşuna zahmet.
  • istanbula yapılmak zorunda değil ki herşey adam kendi bölgesinde istihdam sağlamak istiyor herkes de böyle yapmalı zaten öncelikle kendi bölgesine hizmet etmeli iş adamları yer olarak bir sıkıntı yok bence başarılar.

Uçuş süresi dolan Airbus A300 tipi kargo uçağını yaklaşık 500 bin TL’ye alan Tekirdağlı iş adamı Mustafa Yurdanur, uçağı restorana çevirerek müşterilerine değişik konseptte hizmet verecek. Amerika'da gördüğü uçak restoranın ardından projeyi Türkiye'de de uygulamaya karar veren Yurdanur, satın aldığı uçağı Tekirdağ'ın Çorlu ilçesine getirdi. Çorlu ilçesinde bulunan havaalanında gövdesi 3 parçaya ayrılan uçak, TIR'lara yüklenerek yola çıktı. Uçak, 8 TIR ile birlikte İş Adamı Yurdanur’un restoranının bulunduğu Tekirdağ'a ulaşmak için yaklaşık 60 saattir yol alıyor.

"YURT DIŞINDA GÖRDÜM NEDEN TÜRKİYE’DE DE OLMASIN"

Amerika'ya yaptığı gezi sırasında gördüğü restoran uçağı Türkiye'de de yapmaya karar verdiğini belirten Yurdanur, "Bu uçak içinde yemek yeme olayını Amerika’da gördüm. Amerika’da uçağın içinde yemek yemek için yaklaşık 1 saat 45 dakika sıra bekledim. Uçağın içine girdiğim zaman güzel bir konsept olduğunu gördüm. Tekirdağ’da bu konsepti uygulamak için çalışıyoruz. Şu an Tekirdağ semalarına geldik. İnşallah bir saat sonra Tekirdağ’da uçağımızı koyacağımız yere ulaşacağız" ifadelerini kaydetti.

"YAPTIĞIMIZ ÇILGIN PROJENİN İKİNCİ AYAĞI UÇAK OTEL OLACAK"

İş adamı Yurdanur yaptıkları projenin güzel, bir o kadar da çılgın bir proje olduğunu, projenin ikinci ayağının ise uçak otel olacağını dile getirerek, "Yaptığımız çılgın bir proje. Projemiz sadece Tekirdağ’da değil, Türkiye’de ilk olacak. Bu konsept ile Tekirdağ halkına iyi hizmet vermek ve Tekirdağ köftesini Türkiye’ye tanıtmak için hazırlanıyoruz. Bundan sonra da çılgın projelerimizin arkası gelecektir. Bundan sonra da bir uçak otel projemiz var. Bu projeyi de en kısa sürede gerçekleştireceğiz" dedi.

"UÇAĞI 60 SAATTİR KARADAN TAŞIYORUZ"

Çorlu Havaalanında uçağı 3 parçaya bölerek 8 TIR ile Tekirdağ’a getirdiklerini ve bu yolculuğun yaklaşık 60 saat sürdüğünü söyleyen Yurdanur, "15 gündür Çorlu Havaalanı'nda uçağın parçalama ve kesim işleriyle uğraştık. Uçağı 3 bölüme bölerek 8 TIR ile Tekirdağ’a getiriyoruz. 4 ekibimizle birlikte 4 gündür yoldayız. 1 saat sonra uçağımız yerine oturtacağız. Çorlu’dan çıktıktan sonra greyder ve makinelerimizle yol açarak geldik. Karayolundan gelemedik. Çok zor bir iş olmasına rağmen Tekirdağ’a uçağımızı ulaştırarak Tekirdağ köftesini dünya mutfağına tanıtacağız" şeklinde konuştu.

Tekirdağ’a sorunsuz bir şekilde getirilen uçak montajı tamamlandıktan sonra restoran olarak hizmet verecek.

ÖNCE RESTORAN SONRA UÇAK OTEL

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Biran önce restore edinde gelip bir yemek yiyelim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Ucak restoran yillar once eskisehir ucak muzesinde vardi. Hala faal mi bilmiyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
İlk bakışta ilginç gelebilir ama lüzumsuz bir iş. Niye kısıtlı bir hacimde hapsolup sıkışık bir şekilde oturup yemek yesin ki insanlar, saçma bir fikir. Belki bir havacilik müzesinde falan olsa enteresan olur ama boşuna zahmet.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
havacı ~ 4 yıl önce
istanbula yapılmak zorunda değil ki herşey adam kendi bölgesinde istihdam sağlamak istiyor herkes de böyle yapmalı zaten öncelikle kendi bölgesine hizmet etmeli iş adamları yer olarak bir sıkıntı yok bence başarılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000