11 Şubat 2018, Pazar 09:48:26

Oman Air Maskat-İstanbul seferlerine başlıyor

Ummanlı havayolu şirketi Oman Air, 2018 yılı uçuş ağına İstanbul'u ekledi.
  • İstanbul'a kaç yabancı havayolu uçuşunu iptal etti biliyor musunuz acaba?
  • Benim anlamadığım şey, hani slot yoktu AHL'de? İyi para verene slot hep var mı yoksa? Bazı havayollarının slot haklarında üst sınır mı var, kota mı var? Al sana 20 tane slot, ama en kârlı yerlere göre uç, istersen de dandik dandik kârsız hatlara uç, senin bileceğin şey, sonra da bana gelip Paris'e hat açacağım deme mi deniyor? Yoksa iki ülke arasında imzalanmış havacılık anlaşmalarına göre zorunlu olarak bu slot verilmek durumunda mı kalınıyor? Bu veya benzeri bir durum TAV için bağlayıcı mıdır? Yoksa yorumun başında dediğim gibi, TAV: "Allaaaaah, paraya bak, ver slotu ver ver ver ver, bak hala bekliyor, durduğun hata!" mı diyor, tabir caizse?
  • omanda tgsde
  • Umman'ın ilk ve tek bayan pilotu. Ancak 330 pilotu. Türkiye'ye gelmez. Uzaklara gidii.

Umman'In ulusal havayolu şirketi Oman Air, 2018 yaz sezonu için uçuş ağına İstanbul'u ekledi.

Umman Havayolları 2018 yaz sezonu için iki yeni destinasyonu uçuş ağına eklediğini açıkladı. Fas'ın Kazablanka şehri ile İstanbul'a uçuşları Umman'In başkenti Maskat'tan gerçekleştirecek.

Kazablanka uçuşlarını Boeing 787 Dreamliner ile yapacak şirket, İstanbul Atatürk Havalimanı'na yapacağı uçuşlarda ise Boeing 737-800 tipi uçakları kullanacak. 

İlk uçuşun 1 Haziran tarihinde yapılacağı belirtildi.

Oman Air Maskat-İstanbul seferlerine başlıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

Kör cahil ~ 6 ay önce
İstanbul'a kaç yabancı havayolu uçuşunu iptal etti biliyor musunuz acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mikdat ~ 6 ay önce
Benim anlamadığım şey, hani slot yoktu AHL'de? İyi para verene slot hep var mı yoksa? Bazı havayollarının slot haklarında üst sınır mı var, kota mı var? Al sana 20 tane slot, ama en kârlı yerlere göre uç, istersen de dandik dandik kârsız hatlara uç, senin bileceğin şey, sonra da bana gelip Paris'e hat açacağım deme mi deniyor? Yoksa iki ülke arasında imzalanmış havacılık anlaşmalarına göre zorunlu olarak bu slot verilmek durumunda mı kalınıyor? Bu veya benzeri bir durum TAV için bağlayıcı mıdır? Yoksa yorumun başında dediğim gibi, TAV: "Allaaaaah, paraya bak, ver slotu ver ver ver ver, bak hala bekliyor, durduğun hata!" mı diyor, tabir caizse?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AHL ~ 6 ay önce
AHL'deki slot sorunu Avrupalı havayollarının günlük 25 uçuşu iptal etmesiyle bir nebze çözüldü. Ayrıca Omanair uçuşları gece yapılacak. IST variş 00.40 kalkış 01:40
AHL'ye ~ 6 ay önce
Bilgi için teşekkürler AHL kardeş. Saygılarımla
tgs ~ 6 ay önce
omanda tgsde

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tgs ~ 6 ay önce
Yazık oldu omana. Kötü bir tercih
Oman Air ~ 6 ay önce
Ya sevgili arap. Neden İstanbula yolcularını getirip benim şehrimi kirletiyorsun. Gitsenize Trabzona. Onlar sizi seviyor. Yallah
Pilot Maha ~ 6 ay önce
Umman'ın ilk ve tek bayan pilotu. Ancak 330 pilotu. Türkiye'ye gelmez. Uzaklara gidii.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000