16 Mayıs 2015, Cumartesi 09:55:22

OLAY YERİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER

Türkiye havacılığı güne genç THY teknisyeni Tuna Beken'in feci ölüm haberi ile başladı. Genç teknisyenin hayatını kaybettiği olay yerinden ilk görüntüler...
  • yolun acık olsun Tuna..
  • Ah be Tuna abim, sen şu teknikteki nadir adam gibi adamlardandın. Ben senin kadar prosedüre uyan AMM siz çalışmayan, AMM de yazan tüm notları bile dikkatle okuyup bütün önlemleri alarak çalışan ama hepsinden önemlisi herkese karşı sevgi ve saygısını asla eksik etmeyen bir adam tanımadım. Herkes biliyor ki sen bu hükümet ve amir yalakalarıyla dolu şirket için çok fazlaydın. Amirlere müdürlere ne kadar kızsanda sen asla işinden ödün vermezdin, gelir laikiyle ve fazlasıyla yapardın. Senin vefatının tek sorumlusu bu sistemdir. Mesaiye gelmeyince savunma yaz diye mailleri ucusturan, en dogal hakkın olan izinlerini bile kullandırmayan, mesaiye kaldıgında ertesi gün dinlenme iznini vermeyen, ona bile savunma isteyen yada git rapor al gel diyen zihniyetli şef ve müdürlerin kurbanısın sen. daha cenazen bile olmadan Hastanede gelip acıtasyon yapmaya gerek yok diyen bir müdürün, hatta "şimdi bunlar olayı çok sulandırırlar büyütülür diyen" bir baska müdürün kurbanısın.Huzur içinde yat canım abim.
  • Sivil havacılık kaptanın hostesin uçuş saatlerini belirler onları o saatin dışında hiç bir kuvvet uçuşa yollayamaz ama teknisyen için böyle bir belirleme otorite tarafından belirlenmişmidir ben 1995 de THY den emekli oldum 2010 yarısındada havacılığı bıraktım çalıştığımız şirkette bizi 5-6 saatlik uçuşa gönderirler ekipler iner teknisyen geri döner bunun saatini otorite belirlemişmidir uzun süre uçan kaptanın dikkati dağılır uzun süre çalışan teknisyeninde dikkati dağılır kaza olayı geri dönülmez anlık meseledir Tuna kardeşim (rahmetli) mng ye geldiğinde yanımızda işe başlamıştı dikkatli güler yüzlü çalışkan dinamik bir genç ti ALLAH tan rahmet ailesine de sabırlar ihsan etmesini dilerim herkes sorgulanıp önce yöneticiler ve otorite bunun hesabını vermelidir
  • "Türk Hava Yolları Teknisyeni Tuğrul Tuna Beken vefat etmiştir. Kendisine Allah’tan rahmet, kederli ailesine, çalışma arkadaşlarına ve tüm yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz." Hava is denen sendikanin attigi mail bu. Olaydan haberi olmayanda Tugrul kardesimizin dogal yollarla oldugunu sanacak. Daha attigi mailde dahi is kazasi demekten cekinen yalaka sendika; Tugrul Tuna Beken bir cinayete kurban gitti! A bakimda islerin ne baskilarla yapildigindan haberiniz yok muydu? Yapilan ihmalleri Sedat Ali Emanet bilmiyor muydu? Siz ne ise yarasiniz? Tek isiniz aldiginiz aidatlari saymak. Onu da becerebildiginizi sanmiyorum.

Bu sabah saatlerinde TH Teknki hangarından kara haber geldi. Genç THY teknisyeni Tuna Beken, Boeing B777 bakımı sırasında uçağın flaplarına sıkıştı.

Kaza yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırılan Beken, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

THY'den yapılan açıklamada, "Atatürk Havalimanı'nda bu sabah saatlerinde uçuş kumanda yüzeylerinde yapılan testler sırasında yaşanan elim kazada yetkili teknisyenimiz Tugrul Tuna Beken hayatını kaybetmistir. Şirketimizi derin üzüntüye sevk eden kazada hayatını kaybeden Tuğrul Tuna Beken, Ocak 2011’den bu yana THY Teknik şirketinde görev yapmaktaydı. Genç yaşta hayatını kaybeden kardeşimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve çalışma arkadaşlarımıza başsağlığı ve sabır dileriz." denildi.

Kaza yerinden ilk görüntüler de AirportHaber'e ulaşmaya başladı.

İşte ilk görüntüler;OLAY YERİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (181)

Rocco ~ 3 yıl önce
yolun acık olsun Tuna..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yardımcı teknisyen ~ 3 yıl önce
Ah be Tuna abim, sen şu teknikteki nadir adam gibi adamlardandın. Ben senin kadar prosedüre uyan AMM siz çalışmayan, AMM de yazan tüm notları bile dikkatle okuyup bütün önlemleri alarak çalışan ama hepsinden önemlisi herkese karşı sevgi ve saygısını asla eksik etmeyen bir adam tanımadım. Herkes biliyor ki sen bu hükümet ve amir yalakalarıyla dolu şirket için çok fazlaydın. Amirlere müdürlere ne kadar kızsanda sen asla işinden ödün vermezdin, gelir laikiyle ve fazlasıyla yapardın. Senin vefatının tek sorumlusu bu sistemdir. Mesaiye gelmeyince savunma yaz diye mailleri ucusturan, en dogal hakkın olan izinlerini bile kullandırmayan, mesaiye kaldıgında ertesi gün dinlenme iznini vermeyen, ona bile savunma isteyen yada git rapor al gel diyen zihniyetli şef ve müdürlerin kurbanısın sen. daha cenazen bile olmadan Hastanede gelip acıtasyon yapmaya gerek yok diyen bir müdürün, hatta "şimdi bunlar olayı çok sulandırırlar büyütülür diyen" bir baska müdürün kurbanısın.Huzur içinde yat canım abim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gerçekten ~ 3 yıl önce
gerçekten o son iki cümle söylendi mi :( :( Ne kadar acı.
mudur ~ 3 yıl önce
Allah buyuk isallah o lafları eden mudurler de boyle bir haberi kendi ailelerınden alırlar da o zaman olayı buyutmeyip sulandırmazlar, acıtasyon yapmazlar. adi vicdansızlar
Recai ~ 3 yıl önce
Sivil havacılık kaptanın hostesin uçuş saatlerini belirler onları o saatin dışında hiç bir kuvvet uçuşa yollayamaz ama teknisyen için böyle bir belirleme otorite tarafından belirlenmişmidir ben 1995 de THY den emekli oldum 2010 yarısındada havacılığı bıraktım çalıştığımız şirkette bizi 5-6 saatlik uçuşa gönderirler ekipler iner teknisyen geri döner bunun saatini otorite belirlemişmidir uzun süre uçan kaptanın dikkati dağılır uzun süre çalışan teknisyeninde dikkati dağılır kaza olayı geri dönülmez anlık meseledir Tuna kardeşim (rahmetli) mng ye geldiğinde yanımızda işe başlamıştı dikkatli güler yüzlü çalışkan dinamik bir genç ti ALLAH tan rahmet ailesine de sabırlar ihsan etmesini dilerim herkes sorgulanıp önce yöneticiler ve otorite bunun hesabını vermelidir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Glide slope ~ 3 yıl önce
"Türk Hava Yolları Teknisyeni Tuğrul Tuna Beken vefat etmiştir. Kendisine Allah’tan rahmet, kederli ailesine, çalışma arkadaşlarına ve tüm yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz." Hava is denen sendikanin attigi mail bu. Olaydan haberi olmayanda Tugrul kardesimizin dogal yollarla oldugunu sanacak. Daha attigi mailde dahi is kazasi demekten cekinen yalaka sendika; Tugrul Tuna Beken bir cinayete kurban gitti! A bakimda islerin ne baskilarla yapildigindan haberiniz yok muydu? Yapilan ihmalleri Sedat Ali Emanet bilmiyor muydu? Siz ne ise yarasiniz? Tek isiniz aldiginiz aidatlari saymak. Onu da becerebildiginizi sanmiyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000