26 Temmuz 2016, Salı 09:18:41

O pilotlar tutuklandı

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında, Huber Köşkü'nde güvenliği sağlamak amacıyla sevk edilen polis özel harekat timini helikopterle götürmeyen 2 pilot polis ile 1 sözleşmeli pilot tutuklandı.
  • Yazılı talimat isedi diye tutuklanıyorlar, mantık bunun neresinde? Amir telefondan SMS atamamış mı, e-mail gönderememiş mi? Kimin ne olduğu belli olmayan bir ortamda kendilerini güvence altına almak istemek suç mu? Evinde FETO'nün dijital kitabı olması ne zamandır suç? Off ki off. Memleketi ne hale getirdiler, ne yapsan suç. O zaman bu adamı açık açık destekleyen siyasetçileri ne zaman tutuklayacaksınız? Olayların bu noktaya gelmesinde bu adamlarla ortaklık yapanların hiç mi suçu yok???
  • Adalet herkese lazım. İnanıyorum bir çok suçsuz insan bu olay nedeniyle suçlanıp hapsi boylayacak. Suçlu olanlar kendilerini daha iyi kamufle ederek kaçacaklar.
  • medyanın diline düşmeye gör, şu ortamda direk linç ediyorlar.Pilotların yazılı emir isteme nedeni, o sırada at izi it izine karışmış, özel harekatçılara güvenemediklerinden,ya darbecileri kendi ellerimizle c.başkanı konutuna götürüyorsak,emin olamıyoruz,ayrıca f16 var havada,kesin vurur, öleceksekde söz uçar yazı kalır,iki satır el yazısıda olsa bir emir gönderin dediler.Yoksa kesinlikle iş zorlaştırmaya çalışmak değil.Ya dediklerinde haklı olsalardı? Fetöcü teröristleri konuta götürselerdi? Kim diyecek bn sözlü emir vermiştim diye?
  • Pilotlar hakli ya kotu niyetli olsalar, kim kime guvenecek o karisiklikta

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında, Huber Köşkü'nde güvenliği sağlamak amacıyla Atatürk Havalimanı'ndan sevk edilen polis özel harekat timini helikopterle götürmeyen 2 pilot polis ile 1 sözleşmeli pilot tutuklandı.

Darbe girişiminin gerçekleştiği 15 Temmuz'da Atatürk Havalimanı'nda bulunan polis özel harekat timini, güvenliği sağlamak için helikopterle Huber Köşkü'ne götürmedikleri iddiasıyla gözaltına alınan Pilot Başkomiser Ender Küçüka, Pilot Komiser Tolga Gültekin ve sözleşmeli pilot Barış Aktaş işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Cumhuriyet savcılığındaki ifadelerinin ardından mahkemeye sevk edilen 3 şüpheli, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Savcılığın üst mahkemeye yaptığı itiraz üzerine yeniden gözaltına alınarak mahkemeye sevk edilen şüpheliler, tutuklandı.

Sözlü emre uymadılar

Darbe girişimi sırasında Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanı Uygar Elmastaşı'nın, Pilot Başkomiser Ender Küçüka ve Pilot Komiser Tolga Gültekin ile sözleşmeli pilot Barış Aktaş'ı telefonla arayarak, Huber Köşkü'nde güvenliği sağlamak amacıyla Atatürk Havalimanı'ndan sevk edilen polis özel harekat timini helikopterle götürmeleri talimatını vermiş ancak pilotlar "yazılı emir olmadığı" gerekçesiyle Elmastaşı'nın sözlü talimatını yerine getirmemişti. Bu nedenle, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan tarafından önce açığa alınan şüphelilere, daha sonra gözaltına işlemi uygulanmıştı.

Evinde yapılan aramada Gülen'e ait doküman bulundu

Bu arada, Pilot Başkomiser Ender Küçüka'nın evinde yapılan aramada, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'e ait dijital dokümanların bulunduğu bildirildi.

Acil durumlarda sözlü emir verilebilir

Emniyet yetkilileri, Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Dairesi Başkanlığı Uçuş Kıymetlendirme Kurulu, Uçuş Personeli Nitelikleri ve Hava Aracı Görevlendirilmesi Yönergesinin 4. bölümü, Hava Aracı Görevlendirilmesi, Hava Aracı Talep ve Görevlendirme Usullerinin 26. maddesinde, "Acil hallerde talepler sözlü olarak yapılabilir, eğer uçuş uygun değerlendiriliyorsa görev yerine getirilir, ilgili yazışma ve onayları daha sonra alınır. Olağanüstü hallerde, doğal afetlerde ve acil müdahale gerektiren durumlarda bu maddede belirtilen form ve onaylar aranmaz" talimatlarının yer aldığını kaydetti.

O pilotlar tutuklandı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Saçmalık. ~ 2 yıl önce
Yazılı talimat isedi diye tutuklanıyorlar, mantık bunun neresinde? Amir telefondan SMS atamamış mı, e-mail gönderememiş mi? Kimin ne olduğu belli olmayan bir ortamda kendilerini güvence altına almak istemek suç mu? Evinde FETO'nün dijital kitabı olması ne zamandır suç? Off ki off. Memleketi ne hale getirdiler, ne yapsan suç. O zaman bu adamı açık açık destekleyen siyasetçileri ne zaman tutuklayacaksınız? Olayların bu noktaya gelmesinde bu adamlarla ortaklık yapanların hiç mi suçu yok???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adalet ~ 2 yıl önce
Adalet herkese lazım. İnanıyorum bir çok suçsuz insan bu olay nedeniyle suçlanıp hapsi boylayacak. Suçlu olanlar kendilerini daha iyi kamufle ederek kaçacaklar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vatandaş ~ 2 yıl önce
medyanın diline düşmeye gör, şu ortamda direk linç ediyorlar.Pilotların yazılı emir isteme nedeni, o sırada at izi it izine karışmış, özel harekatçılara güvenemediklerinden,ya darbecileri kendi ellerimizle c.başkanı konutuna götürüyorsak,emin olamıyoruz,ayrıca f16 var havada,kesin vurur, öleceksekde söz uçar yazı kalır,iki satır el yazısıda olsa bir emir gönderin dediler.Yoksa kesinlikle iş zorlaştırmaya çalışmak değil.Ya dediklerinde haklı olsalardı? Fetöcü teröristleri konuta götürselerdi? Kim diyecek bn sözlü emir vermiştim diye?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hakli ~ 2 yıl önce
Pilotlar hakli ya kotu niyetli olsalar, kim kime guvenecek o karisiklikta

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000