05 Haziran 2012, Salı 13:54:47

MÜTHİŞ PROJE SIRASINDA ŞOK CİNAYET!

Türk Silahlı Kuvvetleri için insansız hava araçları yapan Özdemir Bayraktar’ın şirketinde çalışan ve muhasebesine bakan yeğeni Mehmet Mert Bayraktar Sarıyer’de bulunan evinde darp edilerek ve boğazı kesilerek vahşice öldürüldü...
  • Evdeki pronet kamera sistemi çalışmıyormuş. Bugün gazetesinde okudum
  • Allah ailesine sabırlar versin. Mekanı cennet olsun inşallah. Ancak kim stratejik de olsa bir şirketin muhasebecisinden ne ister? Mühendis, araştırmacı, işveren olsa anlarım. Neden muhasebeci? Belki biz abartıyoruz. Veya birilerine göz dağı da olabilir. Umarım Aselsan Mühendislerinin intiharı(!) gibi üstü kapatılmaz bu olayın da ve derinlemesine araştırılır. (HS)
  • Memleket yol geçen hanı kardeşim,metre kareye en az 50 ajan düşerse daha çooook beyinler katledilir yazık günah allah rahmet eylesin delikanlı çağında allahın rahmetine kavuştu üzülmemek elde değilki şunu söylerimki bu memleketde herkes sahipsiz vatandaşa sahip çıkan yok koltuğa oturan tekemyi basıyor ...................bundan 20 sene evvel yaptık buna benzer bi teyyarecik iki kere uçurduk ama sonra korkumuza kırdık attık,fazla kurcalamayacan böyle işleri bilmiyorum diyecen cahilim diyecen o zaman yaşarsın bu memleketde kardeşim yalanmı.
  • Bu memleketin tanıdığım en kıymetli ailesi. Son olur İnşallah. Hepimizin göz bebeği gibi bakması gereken bir aile , dahili ve harici bedhahlara karşı. toprağı bol olsun, çok üzüldüm çok... Bülent.

Mehmet Mert Bayraktar cinayeti için 1990’lı yıllarda Bayraktar’ın siyeset yaptığı arkadaşı olan Başbakan Erdoğan’ın devreye girdiği, otopsisi ve olayın aydınlatılması için yetkililere talimat verdiği öğrenildi.

HIRSIZLIK YOK, ÖNCE DARP EDİLMİŞ

İddialara göre cinayet öğlen saatlerinde Sarıyer, Maden Mahallesi, Emlak Konutları Sitesi A-11, Daire 9’da meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 8 ay önce evlenen muhasebeci 28 yaşındaki Mehmet Mert Bayraktar hasta olduğu için sabah işe gitmedi. Sabah saatlerinde eşini işe yollayan ve hasta olduğu içinde ilaçlarını alıp uyuduğu belirtilen Bayraktar, eve giren iki kişi tarafından önce darp edildi. Daha sonra boğazı kesilerek öldürüldü. Hasta olduğu için işe gitmeyen Mehmet Mert Bayraktar’ı telefonlara cevap vermeyince durumundan şüphelenerek çilingirle eve giren babası Ömer Bayraktar buldu.

İhbar üzerine gelen polisler evden herhangi birşey çalınmadığını tespit etti. İki kişi tarafından önce darp edilen sonra boğazı kesilerek öldürülen muhasebeci Mehmet Mert Bayraktar’ın insansız hava uçakları projesi üzerinde çalışıp geliştiren ve üretim için büyük çalışmalar yapan Özdemir Bayraktar’ın yeğeni olduğu öğrenildi.

BAŞBAKAN DEVREYE GİRDİ

Konu İstanbul Polisi tarafından incelendikten sonra bilgiler Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a iletildi. Ankara’dan gelen emirle Mehmet Mert Bayraktar’ın cenazesi İstanbul Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Adalet Bakanlığı’nın konunun hassas olduğunu bildirmesi üzerine yapılan otopsiye Adli Tıp Kurumu Başkanı Doç. Dr. Haluk İnce de katıldı. Polis evde yaptığı inceleme sonrasında cinayetin ne sebeple işlendiğinin araştırılması için geniş çaplı soruşturma başlattı. Yapılan incelemelerde evden birşey çalınmadığı öğrenildi. Mehmet Mert Bayraktar’ın cenaze namazı öğle vakti Sarıyer Camii’nde kılınacak, ardından Garipçe Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

İLK TÜRK İNSANSIZ HAVA ARACINI YAPTILAR

 Baykar Grubu adını Kale ile ortak geliştirdikleri insansız hava aracı ’Bayraktar’ ile duyurdu. Türk Silahlı Kuvvetleri’nden 400 adet sipariş alan Bayraktar pilotsuz uçaklar halen başta Güneydoğu olmak üzere aktif olarak kullanılıyor. Elden atılan uçak, elektrik motoru ile sessiz uçarak 20 kilometre menzili ile yer istasyonuna yüksek çözünürlükte görüntü yolluyor. Şirket, daha sonra Bayraktar’ı Katar Ordusu’na da satma başarısı gösterdi.

Geçen yıl sonunda Türk Silahlı Kuvvetleri, aynı grubun geliştirdiği "Çaldıran" tipi daha büyük insansız hava aracı siparişi de verdi.

Baykar Grubu halen bu proje üzerinde çalışıyor. (Vatan)

MÜTHİŞ PROJE SIRASINDA ŞOK CİNAYET!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Karakartal ~ 6 yıl önce
Evdeki pronet kamera sistemi çalışmıyormuş. Bugün gazetesinde okudum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çok Acı ~ 6 yıl önce
Allah ailesine sabırlar versin. Mekanı cennet olsun inşallah. Ancak kim stratejik de olsa bir şirketin muhasebecisinden ne ister? Mühendis, araştırmacı, işveren olsa anlarım. Neden muhasebeci? Belki biz abartıyoruz. Veya birilerine göz dağı da olabilir. Umarım Aselsan Mühendislerinin intiharı(!) gibi üstü kapatılmaz bu olayın da ve derinlemesine araştırılır. (HS)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
;) ~ 6 yıl önce
Memleket yol geçen hanı kardeşim,metre kareye en az 50 ajan düşerse daha çooook beyinler katledilir yazık günah allah rahmet eylesin delikanlı çağında allahın rahmetine kavuştu üzülmemek elde değilki şunu söylerimki bu memleketde herkes sahipsiz vatandaşa sahip çıkan yok koltuğa oturan tekemyi basıyor ...................bundan 20 sene evvel yaptık buna benzer bi teyyarecik iki kere uçurduk ama sonra korkumuza kırdık attık,fazla kurcalamayacan böyle işleri bilmiyorum diyecen cahilim diyecen o zaman yaşarsın bu memleketde kardeşim yalanmı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Bu memleketin tanıdığım en kıymetli ailesi. Son olur İnşallah. Hepimizin göz bebeği gibi bakması gereken bir aile , dahili ve harici bedhahlara karşı. toprağı bol olsun, çok üzüldüm çok... Bülent.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000