28 Eylül 2017, Perşembe 10:07:22

Muhalif Zeytindalı Hareketi yine ‘sıfır’ çekti

Hava İş Sendikası’nda delege seçimlerine bugün de devam edildi. Toplam 28 delegenin seçileceği, 27 işyeri için ayrı ayrı sandık kuruldu. Muhalefetin bu işyerlerinde liste çıkarmaması dikkatlerden kaçmadı.
  • sendikaya olumlu yorumlar sanki hep aynı kalemden çıkıyor gibi, bu neyin kafasıdır anlamış değilim birşeyi körü körüne savunmak ya da körü körüne reddetmek, aldığımız ne var gerçekten bu sendika döneminde biri bana söylesin, hangi hakkımız iyileşti, alım gücümüz mü arttı, sendikanın bize ne faydası oldu biri somut anlatsın ben de gidip teşekkür edeceğim !!!!
  • Seçim düzgün yapılmışmı?
  • Bir geyik muhabbetidir gidiyor. 15000 uçucu personel mevcut sendika yönetimine karşı diye, 15000 uçucu personelin hepsi muhalefet görevini yerine getirmek için yola çıkan gruba oy vermiş gibi... Seçime katılan ve Üye sayısı belli.Muhalefet grubuna karşı çıkan 11500 kişi var, kimse bundan bahsetmiyor. Muhalefet gruba tüm oyları kokpit personeli vermiş olsa Kabin personeli KARŞI!!! Eğer oyları Kabin vermiş ise Kokpit KARŞI!!! Demek ki mevcut muhalefet gruba Uçuş'ta 11500 Üye karşı...
  • Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.

11-12 Kasım ayında yapılacak olan Hava İş Sendikası olağan genel kurulu öncesinde delege seçimlerine bugün de devam edildi. Şu ana kadar birçok noktada seçimler tamamlanırken 28 delegenin çıkarılacağı 27 işyerinde üyeler için ayrı ayrı sandık kuruldu.

Farklı havayolu şirketlerinde görev yapan ve birçoğu THY’den ayrılan Hava İş Sendikası üyeleri, genel merkezdeki seçime an itibariyle yüksek katılım göstermedi. Oy verme işleminin başladığı ana kadar   muhalif  Zeytindalı Hareketinin bu işyerlerinde liste çıkarmaması dikkatlerden kaçmadı. Böylelikle Hava İş Sendikası mevcut yönetimi, Kasım ayındaki genel kurul öncesi 28 delegenin daha sahibi oldu. Şu ana kadar yapılan delege seçimlerinde Ali Kemal Tatlıbal’ın delege sayısının muhalif İskender Çarkçı'nın delege sayısının çok önünde olduğu ve seçime büyük bir avantajla gireceği kaydedildi.

Muhalif Zeytindalı Hareketi yine ‘sıfır’ çekti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (53)

sergio ~ 9 ay önce
sendikaya olumlu yorumlar sanki hep aynı kalemden çıkıyor gibi, bu neyin kafasıdır anlamış değilim birşeyi körü körüne savunmak ya da körü körüne reddetmek, aldığımız ne var gerçekten bu sendika döneminde biri bana söylesin, hangi hakkımız iyileşti, alım gücümüz mü arttı, sendikanın bize ne faydası oldu biri somut anlatsın ben de gidip teşekkür edeceğim !!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BU YORUM ~ 9 ay önce
Seçim düzgün yapılmışmı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Karşı!!! ~ 9 ay önce
Bir geyik muhabbetidir gidiyor. 15000 uçucu personel mevcut sendika yönetimine karşı diye, 15000 uçucu personelin hepsi muhalefet görevini yerine getirmek için yola çıkan gruba oy vermiş gibi... Seçime katılan ve Üye sayısı belli.Muhalefet grubuna karşı çıkan 11500 kişi var, kimse bundan bahsetmiyor. Muhalefet gruba tüm oyları kokpit personeli vermiş olsa Kabin personeli KARŞI!!! Eğer oyları Kabin vermiş ise Kokpit KARŞI!!! Demek ki mevcut muhalefet gruba Uçuş'ta 11500 Üye karşı...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cengiz ~ 9 ay önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
Troller ~ 9 ay önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000