18 Aralık 2010, Cumartesi 08:23:19

"MOSKOVA'NIN RAPORU KABUL EDİLEMEZ"

Polonya uçağının Rusya'da düşüşü ile ilgili olaylarda sis perdesi aralanmıyor.
  • Hala uçağı RUSYA'nın düşürdüğünden şüphe edenler mi var ? tüm Dünya bunu biliyor ama ses çıkartamıyor..Çünkü RUSLAR iyi çalışıyor..!!!
Polonya'nın eski Cumhurbaşkanı Lech Kaczynski dahil 95 kişinin yaşamını yitirdiği Polonya uçağının Rusya'nın Smolensk askeri havalimanına 10 Nisan'da düşüşü ile ilgili olaylarda sis perdesi aralanmıyor. Hava koşulları, pilotun kuleyi dinlememesi, pilota baskı uygulanması gibi 12 gerekçe sıralayan Moskova'nın kaza sonuç raporunu Varşova kabul etmedi.

TVN24 televizyonuna açıklamada bulunan Polonya Başbakanı Donald Tusk, 'Bizim açımızdan Rusya'nın bize gönderdiği kaza sonuç raporu kabul edilemez' ifadelerini kullandı. Brüksel'de basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Tusk, raporun uluslararası hava ulaşımı ile ilgili Chicago Konvansiyonu'nu tamamı ile karşılamadığını kaydetti.

Rusya'nın kamuoyuna açıklamadığı raporun hangi bölümlerinin kabul edilemediği ile ilgili detay bilgi vermeyen Polonya başbakanı, 'Bir kısım ihmal, hatalar ya da pozitif olmayan yaklaşımlar bize raporun sonuçlarının bir kısmının temelsiz olduğunu söylememize neden oluyor' eleştirisi getirdi.

Rusya'nın oluşturduğu devletler arası kaza inceleme komisyonunda yer alan Polonyalı Edmund Klich, Rzeczpospolita gazetesine yaptığı açıklamada, 'Bir değil, uçağın düşmesine gerekçe olacak 12 neden var. Uçağın inişi ve uçuşu sırasında ihmal edilen kural ihlalleri korkunç...' değerlendirmesinde bulunmuştu.

Düşen Polonya uçağından çalınan kredi kartların bir kısım Rus askerlerinden çıkması, NATO'nun şifreli bilgilerinin Rus askerlerinin eline geçmesi, kokpitte pilotların dışında bazı insanların olduğu gibi onlarca iddia dile getirildi.

Polonya heyeti, Sovyetler Birliği liderlerinden Jozef Stalin'in emri ile 1940'da Katın'de 20 bin Polonyalı esirin öldürülmesi emrinin verilmesi anısına düzenlenen törenlere katılmak üzere bölgeye gelmişti.
"MOSKOVA'NIN RAPORU KABUL EDİLEMEZ"

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 7 yıl önce
Hala uçağı RUSYA'nın düşürdüğünden şüphe edenler mi var ? tüm Dünya bunu biliyor ama ses çıkartamıyor..Çünkü RUSLAR iyi çalışıyor..!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000