09 Temmuz 2017, Pazar 15:09:06

Milli uçak gemisine Yalova talip oldu

Yalova-Altınova Tersane Girişimcileri Sanayi ve Ticaret AŞ Yönetim Kurulu Başkanvekili Orhan Gülcek, Türkiye'nin yapacağını uçak gemisine talip olduklarını söyledi.
  • Peki hangi ucak inecek bu ucak gemisi yapilirsa? F16 lar inemez. Ne indirceksiniz merak ediyorum. Haa evet amerikadan yerli f14 alirsiniz tabi. Pardon!
  • geciniz..................................... düşündürücü...........!
  • Hadi yaptık. Ne yapacağız bu gemiyle ? Gidip uzakdoğuda bir yerlerde koloni mi kuracağız ? Yapılabilecek en anlamsız iştir. Desenize hangisi anlamlı zaten.
  • bence buna gerek yok herkeste uçak gemisi var bence biz uzay gemisi yapamalıyız star wars misali!

Yalova-Altınova Tersane Girişimcileri Sanayi ve Ticaret AŞ Yönetim Kurulu Başkanvekili Orhan Gülcek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'nin yapacağını duyurduğu uçak gemisine talip olduklarını söyledi.

Gülcek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin, gemi sektörü olarak iyi bir konuma geldiğini, hemen her alanda gemi yapılabildiğini, bunun askeri gemileri de kapsadığını söyledi.

Türkiye'de, yeni yapılan gemilerin önemli bir bölümünün Yalova'da inşa edildiğini, projeye göre her türlü deniz aracını üretebilecek durumda olduklarını belirten Gülcek, "Denizde yüzen her şeyi yapmaya talibiz." ifadelerini kullandı.

Milgem projeleri ve birçok askeri geminin, Milli Savunma Bakanlığının da desteğiyle yapıldığını hatırlatan Gülcek, "Şu anda, yapılmakta olan, uçak gemisine çok yakın gemiler yapan tersanelerimiz de var. Türkiye bu konuda iyi bir yol aldı. Milli Savunma Bakanlığı ciddi olarak bu tersaneleri destekledi, eğitimine önem verdi. Biz iddialıyız Yalova olarak, uçak gemisi yapmaya da talibiz. Buranın imkanlarıyla yapılabilecek durumda." diye konuştu.

Milli uçak gemisine Yalova talip oldu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

Pilot ~ 1 yıl önce
Peki hangi ucak inecek bu ucak gemisi yapilirsa? F16 lar inemez. Ne indirceksiniz merak ediyorum. Haa evet amerikadan yerli f14 alirsiniz tabi. Pardon!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
! ~ 1 yıl önce
geciniz..................................... düşündürücü...........!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gemi ~ 1 yıl önce
Hadi yaptık. Ne yapacağız bu gemiyle ? Gidip uzakdoğuda bir yerlerde koloni mi kuracağız ? Yapılabilecek en anlamsız iştir. Desenize hangisi anlamlı zaten.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
olmaz ~ 1 yıl önce
bence buna gerek yok herkeste uçak gemisi var bence biz uzay gemisi yapamalıyız star wars misali!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Death Star ~ 1 yıl önce
Kesinlikle en kısa zamanda Death Star yapımına başlamalıyız, bir de bizimkine Darth Vader kıyafeti yaptık mı, EY SAMANYOLU ! EY EVREN !

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000