08 Temmuz 2018, Pazar 09:19:30

MİG-31'in son hali gözleri korkuttu

Rusya'nın imzası haline gelmiş klasik savaş uçağı MiG-31, modern savaş teknolojisinin son ürünü Kinjal füzesi ile donatılmasından sonra, Avrupa ülkelerinde ve Amerika'da büyük bir tehdit unsuru olarak görülmeye başladı.
  • Bu tür haberlere pek kulak asmamalıyız öz kaynaklarımızla yerli ve milli uçak projemizi bitirmeye odaklanmalıyız
  • Yorumlarda bile sadece Amerikan sempatizanlığı varken hala neden vatan millet sağ sol deyip kendinizi kandırırsınız ey sempatizanlar bu vatan size az gelmiş Amerika’da sizleri daha iyi bir yaşam bekliyor. Bize gölge etmeyin bayrağımızın gölgesi bize yeter....
  • Amerikalilar aptalmi allah aşkina nasil rusya güçlü olabilir
  • Boyle araclari uretebilen yuksek teknoloji barindiran Rusya nin ne bir uluslarasi soft/hardware firmasi var, nede otomobil firmasi var? Bu ornekler cogaltilabilir! Halbuki uzaya ilk cikan ulke!!! Ilginc degil mi?

Rusya'nın imzası haline gelmiş klasik savaş uçağı MiG-31, modern savaş teknolojisinin son ürünü Kinjal füzesi ile donatılmasından sonra, Avrupa ülkelerinde ve Amerika'da büyük bir tehdit unsuru olarak görülmeye başladı.

Global çapta askeri silahlar hakkında araştırma haberleri sunan Military Watch Magazine’in haberine göre Rusya’nın MiG-31 adlı klasikleşmiş savaş uçağının modern teknoloji ile donatılmış hali, potansiyel rakip ülkeler nezdinde ciddi kaygılara sebep olmuş durumda.

Rusya’nın uzay teknolojisini Dünya’da kullandığı, 80’li yıllardan bu yana imzası haline gelen savaş uçağı MiG-31; cüsseli boyutu ve yüksek hızı ile son derece yıkıcı bir güç potansiyeli barındırıyor. Büyük cüssesi nedeniyle diğer savaş uçaklarından çok daha ağır mühimmatlar ile donatılma potansiyeli taşıyan uçak, hava hedeflerini bir sinek gibi avlayabilmesinin yanında ağır mühimmat kapasitesi ile uçak gemilerinin ya da herhangi bir kara hedefinin de korkulu rüyası haline gelebilir.

MiG-31’e “Zaslon” adlı radar sisteminin entegre edilmesinin yanında uzun menzili ile yüzlerce kilometre uzaktaki hedefleri vurabilen P-33 ve P-37 füzeleriyle donatılması, Rusya’nın korkutucu silahının tüm potansiyelini açığa çıkartmaya kararlı olduğunu ve tüm dünyaya gözdağı verdiğini belli ediyor.

Bu mühimmata ek olarak hipersonik Kinjal füzeleri de eklenen devasa savaş uçağı, durdurulamaz uzun menzilli bir başka füzeyi de cephanesine katıyor. Bahsi geçen füzeler, günümüzün hiç bir savunma sistemi tarafından durdurulamıyor. 

MİG-31'in son hali gözleri korkuttu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Yerli uçak ~ 13 gün önce
Bu tür haberlere pek kulak asmamalıyız öz kaynaklarımızla yerli ve milli uçak projemizi bitirmeye odaklanmalıyız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Amerika ~ 13 gün önce
Yorumlarda bile sadece Amerikan sempatizanlığı varken hala neden vatan millet sağ sol deyip kendinizi kandırırsınız ey sempatizanlar bu vatan size az gelmiş Amerika’da sizleri daha iyi bir yaşam bekliyor. Bize gölge etmeyin bayrağımızın gölgesi bize yeter....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kj ~ 13 gün önce
Amerikalilar aptalmi allah aşkina nasil rusya güçlü olabilir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ileri teknoloji ve ulke dagilimi ~ 13 gün önce
Boyle araclari uretebilen yuksek teknoloji barindiran Rusya nin ne bir uluslarasi soft/hardware firmasi var, nede otomobil firmasi var? Bu ornekler cogaltilabilir! Halbuki uzaya ilk cikan ulke!!! Ilginc degil mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bak bakim ~ 13 gün önce
Eğer antivirus yazilimi kullanıyorsun menşei nedir? Ya da hiç mi yandex kullanmıyorsun?
Emin misin ~ 13 gün önce
Bence iyi arastirin ondan sonra yazdiginizi guncellemek zorunda kalacaksiniz.Ruslar dunyanin en iyi yazilimcilari arasindalar.Linux kullanim agina ve guvenlik yazilimlarina soyle bir goz atin derim ben.Antivirus yazilimini her zaman domomine edenler ruslardir ayrica.Bunlar en bilinen ornekler

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000