29 Kasım 2016, Salı 11:22:31

Kuveyt'ten ABD'ye Boeing teklifi

Kuveyt'in "Boeing F/A-18 Süper Hornet" tipi 28 uçak satın almak üzere ABD'ye teklif gönderdiği bildirildi.
  • ne farkeder f16 fa18 . yazılımları sınırlı olduğu sürece boyun eğersin mühimmat alamazsın yatar tayyare vb gibi durumlardan dolayı bence gitsinler f4 alsınlar çokta bişey değişmez
  • bizim gibi pakistandan alsınlar
  • bu uçaklar cidden süper ve f16 bunların yanında çerez. ama bence zor verir yada karşılığı ağır olur!!

Kuveyt'in "Boeing F/A-18 Süper Hornet" tipi 28 uçak satın almak üzere ABD'ye teklif gönderdiği bildirildi.

Kuveyt resmi haber ajansı KUNA'da yer alan habere göre, Kuveyt Ordusu Silahlanma ve Satın Alma Sorumlusu Tümgeneral Lefi el-Azemi, düzenlediği basın toplantısında, ülkesinin, "Boeing F/A-18 Süper Hornet" tipi 28 uçak satın alma talebini içeren teklif mektubunu, ABD hükümetine sunduğunu ifade etti.

Satın alma teklifine halihazırda Kuveyt ordusunda bulunan eski tip F-18'lerin geri alınması ibaresinin şerh düşüldüğünü ifade eden Azemi, 10 milyar dolar değerinde "Boeing F/A-18 Süper Hornet" tipi 40 uçağın alımı için teklif sunulduğuna ilişkin basında yer alan haberleri yalanladı.

Kuveyt ordusunun şu an için 28 uçağa ihtiyacı olduğunu kaydeden Azemi, anlaşmaya ilişkin gelişmelerin ilgili makamlar ve basın ile paylaşılacağını sözlerine ekledi.

Kuveyt, geçen nisan ayında İtalya ile Eurofighter Typhoon tipi 28 uçak alımı için yaklaşık 8 milyar avroluk anlaşma imzalamıştı.

Kuveyt'ten ABD'ye Boeing teklifi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

pehh ~ 2 yıl önce
ne farkeder f16 fa18 . yazılımları sınırlı olduğu sürece boyun eğersin mühimmat alamazsın yatar tayyare vb gibi durumlardan dolayı bence gitsinler f4 alsınlar çokta bişey değişmez

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pako ~ 2 yıl önce
bizim gibi pakistandan alsınlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
süperr ~ 2 yıl önce
bu uçaklar cidden süper ve f16 bunların yanında çerez. ama bence zor verir yada karşılığı ağır olur!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Volvo ~ 2 yıl önce
Bildiğim kadarı ile işletme maliyetleri F-16'dan çok daha yüksek. Bu yüzden USAF'ın tercihi F-16'dan yana olmuştu. Sırf dönemin başkanı Jimmy Carter Mc Donnell Douglas'ın (f-18'in o dönemdeki üreticisi) hissedarı diye zorla USNAVY'e kaktırdıkları bir uçak.
Volvo'ya ~ 2 yıl önce
Katılıyorum. Block 60'lar yer bitirir Hornet'leri

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000