07 Şubat 2014, Cuma 22:24:32

KORSAN NASIL ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ?

İstanbul Valisi Mutlu, korsanın silah kullanmadan etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
  • O ADAMIN ÜZERİNDE BOMBA OLACAKTI VE SEN YOLCULARI ADAMIN GÖZÜ ÖNÜNDE ARKA KAPIDAN YAVAŞ YAVAŞ BOŞALTACAKSIN,BUNA KARGALAR BİLE GÜLER.TAMAMİYLE MEDYA TARAFINDAN KULLANILMIŞ OLAYDIR.HÜKÜMET GÖREVLİLERİ DE BU YÖNDE AÇIKLAMA YAPMIŞLARDIR.OLAY TAMAMEN REKLAM AMAÇLI KULLANILMIŞTIR.ADAMIN ÜZERİNDE BİRŞEY OLMADIĞINI İSİMLERİ KADAR İYİ BİLİYORLARDI,OPERASYON DA BU YÖNDE PLANLANIP GERÇEKLEŞTİRİLDİ...
  • Sn Valinin kullandığı Türkçe ayrı bir tartışma konusu: Boğuşma...
  • Öncelikle yazdıklarımın güvenlik kuralları açısından yanlış anlaşılmasını istemiyorum. Elbette ki gereken prosedürler uygulanacaktır. Fakat gerek videoları izlediğimizde, gerekse yolcuların ifadelerine bakıldığında aslında ucak içerisinde bu kadar büyütülecek bir olayın olmadığı görülüyor.(Hatta yolcular saw a inene kadar kaçırılma olayından haberdar bile değiller). Türkiye'de ki basının abartılarını da düşünecek olursak Sayın Vali yaptığı açıklamalarla ekranları başında olayı takip edenleri daha da endişelendirerek yangına körükle gittiğini düşünüyorum. İlerleyen günlerde AKP hükümeti bu operasyonun AKP nin başarısı olarak lanse ederse şaşırmayın.
  • Globally fossss

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, korsanın etkisiz hale getirilmesinden sonra şu açıklamayı yaptı.

"Hava korsanı uçağın Soçi'ye indirilmesi talebine karşılık, mürettebat başarılı bir uygulama ile uçağı İstanbul'a indirdi. O andan itibaren olayla ilgili bütün hazırlıklar yapılarak tüm birimlerle birlikte harekete geçtik ve kriz merkezi oluşturarak olayı takip etmeye başladık.

Uçakta korsanın yalnız olup olmadığı, bomba olup olmadığı ve ne tür bagajları olduğuna varıncaya kadar ağırlıklı bir çalışma yürüttük, şahısla ilgili bilgileri tespit ettik ve müzakere sürecine başladık. Hava trafiği geçici olarak kapandı. Önce kadın çocuk ve yaşlıları indirmek istedik ve kabul etti. Sonrasında bütün yolcuların aşağı indirilmesini sağladık. Korsanın ekiplerimizle başbaşa kalmasını sağladık.

Emniyet görevlileri uçağın uygun yerlerine sızarak tertibatı aldılar. Yolcular indikten sonra hava korsanı süratle etkisiz hale getirildi. Şu anda korsan emniyet gözetiminde. Hiçbir yolcu ve mürettabatta sağlık sorunu yok. Operasyon tamamlanmıştır. Bütün arkadaşlarımı yürekten kutluyorum. Soçi'deki olimpiyatların sabote edileceğine ilişkin bilgiler geliyordu. İstanbul'da yaşanması bizi üzdü. Silah kullanmadan etkisiz hale getirildi. Sadece bir boğuşma yaşandı'' dedi.

Korsanın örgüt bağlantısı olup olmadığının araştırıldığını kaydeden Mutlu, korsanın elinde elektronik bazı aletler bulunduğunu ve Ukrayna dilini bilen müzakereci ile bir süre konuştuktan sonra kendi ülkesinden bazı istekleri olduğunu ve sonrasında etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Korsanın Çerkeslerle ilgili bir talebi olmadığını da vurgulayan Mutlu, bundan sonraki sürecin adli makamlarca takip edileceğini açıkladı.

KORSAN NASIL ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

TAYF ~ 4 yıl önce
O ADAMIN ÜZERİNDE BOMBA OLACAKTI VE SEN YOLCULARI ADAMIN GÖZÜ ÖNÜNDE ARKA KAPIDAN YAVAŞ YAVAŞ BOŞALTACAKSIN,BUNA KARGALAR BİLE GÜLER.TAMAMİYLE MEDYA TARAFINDAN KULLANILMIŞ OLAYDIR.HÜKÜMET GÖREVLİLERİ DE BU YÖNDE AÇIKLAMA YAPMIŞLARDIR.OLAY TAMAMEN REKLAM AMAÇLI KULLANILMIŞTIR.ADAMIN ÜZERİNDE BİRŞEY OLMADIĞINI İSİMLERİ KADAR İYİ BİLİYORLARDI,OPERASYON DA BU YÖNDE PLANLANIP GERÇEKLEŞTİRİLDİ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Sn Valinin kullandığı Türkçe ayrı bir tartışma konusu: Boğuşma...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sayın Vali ~ 4 yıl önce
Öncelikle yazdıklarımın güvenlik kuralları açısından yanlış anlaşılmasını istemiyorum. Elbette ki gereken prosedürler uygulanacaktır. Fakat gerek videoları izlediğimizde, gerekse yolcuların ifadelerine bakıldığında aslında ucak içerisinde bu kadar büyütülecek bir olayın olmadığı görülüyor.(Hatta yolcular saw a inene kadar kaçırılma olayından haberdar bile değiller). Türkiye'de ki basının abartılarını da düşünecek olursak Sayın Vali yaptığı açıklamalarla ekranları başında olayı takip edenleri daha da endişelendirerek yangına körükle gittiğini düşünüyorum. İlerleyen günlerde AKP hükümeti bu operasyonun AKP nin başarısı olarak lanse ederse şaşırmayın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Globally fossss

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MAYDANOZ ~ 4 yıl önce
KARDEŞİM SENİN İŞİN GÜCÜN YOK MU? HER ŞEYE MAYDANOZ OLUYORSUN. SIKILDIK ARTIK SENİN SAÇMA SAPAN YORUMLARINDAN.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000