16 Şubat 2011, Çarşamba 10:13:38

KOMŞU DA VİZE KOLAYLIĞI GETİRİYOR

Yunanistan’ın en saygın gazetelerinden Kathimerini, ekonomik krizle boğuşan Atina’nın daha fazla turist çekmek için Türkiye’ye uyguladığı vizeyi hafifleteceğini yazdı.
  • kardes olmadigimiz bellidir. Yunanla kardes olmayan Turk nasil olunur bilemiyorum. Propagandaya kurban gitmissiniz. Biz beyaz Turklere en yakin halktir Yunanlilar.
  • belki bizle kardeş değildir :)
  • ne zaman kardeş olduk biz yunan rumlarıyla onlara osmanlı kardeş gibi davrandıda ne oldu ihanet yıllarca bizle sidik yarıştırdılar biz silah alıyoruz diye silah aldılar şimdi battıkları zaman mı kardeş olduk boşversene sen yunanlılar bizden sadece bi şekilde para kazanabilir oda rusların kullandığı yöntemle :)
  • Bu yaz hepimiz Yunanistan'a. Mykonos, Santorini, Selanik. Ata diyarlarimiz. Kardeslerimizi destekleyelim. Onlarin bu girisimi de cok yerinde olmus.

Kathimerini, Dışişleri Bakanı Dimitri Druças ile Kültür ve Turizm Bakanı Pavlos Gerulanos’un, borç batağındaki ülkeye daha fazla turist çekmek üzere Türkiye, Çin, Hindistan, Rusya ve Ukrayna gibi “yükselen pazarların” vatandaşlarına uygulanan vize kurallarını yumuşatmak üzere harekete geçtiklerini bildirdi.Habere göre, Druças ve Gerulanos bu konu üzerinde çalışmak üzere iki bakanlığın yetkililerinden oluşan ortak bir komite kurma kararı aldı.

Komite, Türkiye ve diğer ülkelerden Yunanistan’a gitmeyi düşünen turistleri caydıran katı vize rejimini yumuşatmak üzere çalışma yapacak.Döviz gelirin önemli bir bölümünü turizmden elde eden Yunanistan, özellikle borç batağında olduğu şu günlerde turizme lher zamankinden fazla ihtiyaç duyuyor.Kathimerini’ye göre, iki bakanlık tarafından yürütülecek çalışmanın diğer bir hedefi de, yabancı turistlere uygulanan vizenin çok katı kurallara bağlı olduğu yolundaki imajı kırmak olacak.

Bu çerçevede Turizm Bakanlığı yetkilileri, Türkiye ve benzeri konumdaki ülkelerde bulunan Yunan konsolosluklarıyla daha yakın işbirliği yapacak. Yunan konsolosluğunun bulanmadığı yerlerde de “vize merkezleri” açılacak.

 

KOMŞU DA VİZE KOLAYLIĞI GETİRİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 7 yıl önce
kardes olmadigimiz bellidir. Yunanla kardes olmayan Turk nasil olunur bilemiyorum. Propagandaya kurban gitmissiniz. Biz beyaz Turklere en yakin halktir Yunanlilar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
belki bizle kardeş değildir :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
ne zaman kardeş olduk biz yunan rumlarıyla onlara osmanlı kardeş gibi davrandıda ne oldu ihanet yıllarca bizle sidik yarıştırdılar biz silah alıyoruz diye silah aldılar şimdi battıkları zaman mı kardeş olduk boşversene sen yunanlılar bizden sadece bi şekilde para kazanabilir oda rusların kullandığı yöntemle :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bu yaz hepimiz Yunanistan'a. Mykonos, Santorini, Selanik. Ata diyarlarimiz. Kardeslerimizi destekleyelim. Onlarin bu girisimi de cok yerinde olmus.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000