11 Şubat 2016, Perşembe 09:08:29

K.Maraş'a havalimanı için yer tespit çalışmaları başladı

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal tarafından uzunca bir zamandır dile getirilen Kahramanmaraş-Gaziantep Büyükşehirleri arasına içerisinde kargo terminali bulunan uluslararası bölgesel havalimanı projesi ile ilgili yer tespit çalışması başladı.
  • isminide değiştirin yakışır maraşa
  • sorun sadece petrol istasyonu değil. rüzgar vs. maraşa gelen uçağın inemeyerek geri döndüğü veya topyekün uçuşların iptal edilidği çok olmuştur standar bir havalimanına kıyasla. anteptekini geliştirmenin maraşa ne faydası var yahu? antep havalimanı maraş merkez arası arabayla bile en az 1.5 saat ki herkesin arabası yok. önce antep merkez sonra antep-maraş dolmuşu derken normal bir yolcunun antep havalimanından maraş merkeze varması tam 3 saati alıyor rezillik yani. yalnız mevcut havalimanına bile belediye doğru dürüst ulaşım hizmeti vermiyor. toplu taşıma olmadığı için bana havalimanından antep yoluna 20 dk yürüyüp şehirlerarası yoldan dolmuşa binin dedikleri çok olmuştur bizzat yetkililerin hem de. velev ki gece geldik bu önerileri direk falso. 3-5 takisci de adam kazıklamak için yer arıyor. yani maraş-antep arasına yeni bir havalimanı yapılsa bile belediye veya başka bir kurum toplu taşıma hizmeti vermeyecekse yine normal vatandaş sürünecek. herkesin arabası yok malum
  • airporthabere teşekkür etmek şstiyorum ve bu konuyu sonununa kadar takip edip bizleri anında bilgilendiriniz.
  • Yapilacaktir, oyle uygun gorulmustur. Simdi dagilabilirsiniz. Kalabalik yapmayalim, evlere gidelim.

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın katılımıyla Ocak ayında Kahramanmaraş'ta gerçekleştirilen Ulaştırma Çalıştayında Kahramanmaraşta bulunan mevcut Havalimanının durumu gündeme gelmiş ve Kahramanmaraşta havayolu kullanımının artırılması için konuyla ilgili gerekli çalışmaların yapılması kararlaştırılmıştı.

Kahramanmaraşta bulunan mevcut Havalimanının; mania durumu, pist başında bulunan petrol istasyonu, pistin konumu, hakim rüzgar yönü, aletli iniş sistemi kurulumu konularında yaşanan sıkıntılar nedeniyle Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü uzman personeli ile Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün uzman personelinden oluşan kalabalık bir heyet tarafından, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından Kahramanmaraş'a yapılması planlanan yeni havalimanı için Kahramanmaraş Havalimanı Müdürlüğünün ev sahipliğinde yer tespit çalışmasına başlandı.

Heyet tarafından Kahramanmaraş'ta Havalimanı yapımı için uygun yerlerde yapılacak tespit çalışması sonrasında mevcut havalimanının iyileştirilmesi mi, yeni bir havalimanı mı yoksa bölgesel havalimanı mı yapılmasının daha uygun olacağı ile ilgili nihai kararın verilmesi bekleniyor.

K.Maraş'a havalimanı için yer tespit çalışmaları başladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Ökkkeş Havalimanı ~ 2 yıl önce
isminide değiştirin yakışır maraşa

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dikkalti olarak ~ 2 yıl önce
sorun sadece petrol istasyonu değil. rüzgar vs. maraşa gelen uçağın inemeyerek geri döndüğü veya topyekün uçuşların iptal edilidği çok olmuştur standar bir havalimanına kıyasla. anteptekini geliştirmenin maraşa ne faydası var yahu? antep havalimanı maraş merkez arası arabayla bile en az 1.5 saat ki herkesin arabası yok. önce antep merkez sonra antep-maraş dolmuşu derken normal bir yolcunun antep havalimanından maraş merkeze varması tam 3 saati alıyor rezillik yani. yalnız mevcut havalimanına bile belediye doğru dürüst ulaşım hizmeti vermiyor. toplu taşıma olmadığı için bana havalimanından antep yoluna 20 dk yürüyüp şehirlerarası yoldan dolmuşa binin dedikleri çok olmuştur bizzat yetkililerin hem de. velev ki gece geldik bu önerileri direk falso. 3-5 takisci de adam kazıklamak için yer arıyor. yani maraş-antep arasına yeni bir havalimanı yapılsa bile belediye veya başka bir kurum toplu taşıma hizmeti vermeyecekse yine normal vatandaş sürünecek. herkesin arabası yok malum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
airporthaber ~ 2 yıl önce
airporthabere teşekkür etmek şstiyorum ve bu konuyu sonununa kadar takip edip bizleri anında bilgilendiriniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yenisi ~ 2 yıl önce
Yapilacaktir, oyle uygun gorulmustur. Simdi dagilabilirsiniz. Kalabalik yapmayalim, evlere gidelim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000