30 Nisan 2011, Cumartesi 11:47:40

KKTC-TRABZON ARASINDA DİREKT UÇUŞ BAŞLAYACAK

2. İpek Yolu zirvesi için Trabzon'a gelen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Maliye Bakanı Ersin Tatar, Türkiye'nin geliştiğini ve güçlendiğini büyük bir gururla izlediklerini belirterek, "Yakında Trabzon'a uçak seferleri başlatacağız" dedi.
  • olmayan havayolu sirketleriyle ucus yapcaklar herhalde..
  • Yine birilerini zengin edecekler.
  • Sayin Tatar bey Siz neye hizmetle KKTC-TRABZON arasinda direkt ucus baslatacagiz bilgini verebiliyorsunuz. KKTC nin Ulastirma Bakani yokmu? Eger varda o bu isi beceremiyorsa gorevini siz neden teslim almiyorsunuz? Lutfen baskasinin isine goz dikmeyin havayolu isletmeciligi sizin isiniz degil siz goreviniz olan Ekonomiyi duzeltmeye calisin. Turkiye nin bakanlarini kendinize ornek alin bos islerle ugrasmayin halkin yani benim vergilerimi sayenizde sokaga atiyorsunuz. Saygilar
  • artık bedavaya adam taşıma devri bitti.bir bilete elli kilo bagaj yok öyle beleş.parayı bastırır uçarsın.yoksa evde oturursun.tamam mı düsseldorf çu.

Her geçen gün yavru vatan KKTC ile Türkiye arasındaki ikili ilişkilerin geliştiğine dikkati çeken Tatar, Türkiye`nin değişik illerine yapılan havayolu seferlerine bir yenisinin de Trabzon`a yapılacak seferlerle ekleneceğini bildirdi. Tatar, " İnsanlarımız havayolu gezilerini ve ziyaretlerini en iyi şekilde yapabiliyorlar. Yakın zamanda bir havayolu şirketi tarafından KKTC ve Trabzon arasında uçak seferleri başlayacak. Bu çok önemli çünkü KKTC`de 20 bine yakın Karadeniz kökenli insanımız var. Haliyle onların da anayurtları ile bağlantılarını sağlaması çok önemli. Bölgeyle olan ilişkilerimizin gelişmesinde bu olay önemli katkı sağlayacaktır" diye konuştu.

Trabzon`un geliştiğini ve ticari rakamlarda artış olduğunu büyük bir memnuniyetle öğrendiklerini dile getiren Tatar, şöyle devam etti: "Bu rakamları katılmış olduğumuz toplantıda büyük bir mutlulukla öğrendik. Şu anda Trabzon`dan 133 ülkeye yapılan 1 milyar dolarlık ihracatın 2023 yılında 6 milyar dolara çıkması planlanıyor. Bunun KKTC`ye faydasının olacağını düşünüyoruz. Çünkü Trabzonlu işadamları Mersin üzerinden limanımıza gelerek İran ile ticaret yapabiliyorlar. Haliyle bugünkü ilişkilerin gelişmesi ticari anlamda önem arz ediyor. Türkiye Cumhuriyeti`nin geliştiğini ve güçlendiğini büyük bir gururla izliyoruz."

Trabzon Valisi Recep Kızılcık ise ikili ilişkilerin her alanda gelişmesi temennisinde bulunarak, KKTC`nin uluslararası arenada daha da güçlü olmasını arzu ettiklerini söyledi. Kızılcık, ziyaretin anısına Tatar ile Zengin`e birer plaket sundu.

KKTC-TRABZON ARASINDA DİREKT UÇUŞ BAŞLAYACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 7 yıl önce
olmayan havayolu sirketleriyle ucus yapcaklar herhalde..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Yine birilerini zengin edecekler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Sayin Tatar bey Siz neye hizmetle KKTC-TRABZON arasinda direkt ucus baslatacagiz bilgini verebiliyorsunuz. KKTC nin Ulastirma Bakani yokmu? Eger varda o bu isi beceremiyorsa gorevini siz neden teslim almiyorsunuz? Lutfen baskasinin isine goz dikmeyin havayolu isletmeciligi sizin isiniz degil siz goreviniz olan Ekonomiyi duzeltmeye calisin. Turkiye nin bakanlarini kendinize ornek alin bos islerle ugrasmayin halkin yani benim vergilerimi sayenizde sokaga atiyorsunuz. Saygilar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
artık bedavaya adam taşıma devri bitti.bir bilete elli kilo bagaj yok öyle beleş.parayı bastırır uçarsın.yoksa evde oturursun.tamam mı düsseldorf çu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000