09 Kasım 2017, Perşembe 16:34:53

Kastamonu'da mahallenin ortasına uçak yerleştirildi

Kastamonu Belediyesi, çocuklara uçuş eğitimi vermek için hurda uçak satın aldı.
  • ELİNİZE SAĞLIK.
  • TC-TUA Batan Best Air'in uçağıydı.
  • Güzel olmuş
  • Guzel bir uygulama olmus

Kastamonu Belediyesi, geçen yıl Türk Hava Yolları'nın hurdaya çıkardığı 'McDonnell Douglas MD-82 TC-TUA' tipi yolcu uçağını satın aldı. Belediye tarafından satın alınan uçak Aktekke Mahallesi'nde bulunan Veli Efendi Camii'nin yanındaki boş alana yerleştirildi.

Önce 'Uçak kafe' olarak planlanan uçağın, daha sonra çocukların eğitim alanı olarak kullanılmasına karar verildi.

Bu kapsamda uçağın içinde kütüphane ve eğitim alanları oluşturuldu. Uçağın etrafı da çevre düzenlemesi yapıldıktan sonra çay bahçesi olarak kullanılacak.

ÇOCUKLARA UÇUŞ EĞİTİMİ VERİLECEK
Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, çevre düzenlemesi çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Başkan Babaş, şöyle dedi: "Uçakta çocuklar için uçuşla ilgili eğitimler verilecek. Sinevizyon gösterisi olacak. Kütüphane yer alacak. Çevrede de insanlar dinlenebilecek, çocuklar eğlenebilecek."

Mahallenin orta kısmında bulunan caminin yanına yerleştirilen uçak, şimdiden ilgi gördü. Aktekke Mahallesi Muhtarı Yücel Aşam, uçağın mahallelerine konulması ile birlikte fotoğraf çektirmek için çok sayıda kişinin geldiğini söyledi.

Aşam, "Uçak projesi henüz faaliyete geçmedi ancak şimdiden mahallemizde bir yoğunluk oldu. Özellikle çocuklarımızın ve yaşlılarımızın ilgisini çekiyor. Buraya ziyarete gelenler fotoğraf çektiriyorlar. Çalışmaların tamamlanmasının ardından çocuklarımızın vakit geçirebileceği bir alan olmasını bekliyoruz." dedi.Kastamonu'da mahallenin ortasına uçak yerleştirildi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (28)

ÇOK HOŞ ~ 8 ay önce
ELİNİZE SAĞLIK.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Best Air ~ 8 ay önce
TC-TUA Batan Best Air'in uçağıydı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KEMALİST_35 ~ 8 ay önce
Güzel olmuş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mert ~ 8 ay önce
Guzel bir uygulama olmus

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000