Ana Sayfa » Havacılık Haberleri » KASTAMONU HAVALİMANI'NDA SON DURUM NE?

KASTAMONU HAVALİMANI'NDA SON DURUM NE?

23 Şubat 2013 Cumartesi, 11:26:38 Kastamonu Havalimanı'nın yapım çalışmaları ile ilgili İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tahir Zafer Karahasan, bilgi verdi.

Kastamonu Uzunyazı Havalimanı'nın fotoğrafları ile gelinen son durum hakkında bir değerlendirme yapan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tahir Zafer Karahasan, havalimanında büyük bir çalışma yaptıklarını belirterek, 5 yılda yapılabilecek işleri büyük uğraşlar sonucunda özveri göstererek 2 yıl gibi bir kısa bir sürede tamamlandıklarını söyledi. Karahasan, kaliteden asla ödün vermeden yaptıkları havalimanındaki çalışmaların sonuna gelindiğini söyledi.

Havalimanının başlangıçtaki tasarlanan projeden revize edilerek gerek işletim (Pist eni, pist kalınlığı vb.) gerekse de kapasite olarak daha fazla büyüklüğe ulaştığını ve bunun kısa sürede gerçekleştiğini ifa eden Karahasan, bu durumunda DHMİ ve DLH’yle ilgili kişilerin dikkatini çektiğini belirterek, bu projede büyük bir özveriyle çalışan başta işçiler olmak üzere tüm teknik personel ve birim amirlerine teşekkür etti.

Gelinen son noktada basın ile paylaşılan hava fotoğraflarında yapılan işin çok daha iyi göründüğünü, alt yapı çalışması kapsamında yaklaşık 1,5 milyon metreküplük bir dolgu ve kazı çalışması yapıldığını aktaran Karahasan, bunun da tamamının İl Özel İdaresi imkanlarıyla ve yaklaşık 60 milyon TL gibi bir işe karşılık geldiğini kaydetti. Karahasan, diğer üst yapılarında (Terminal binası, ısı santrali, güç merkezi, açık otopark, nizamiye, iç servis yolu, iç emniyet yolu, içme ve kullanma suyu ve arıtma tesisi, çevre düzenlenmesi, sanat yapıları, protokol yolu, mania kriterlerinin bertaraf edilmesi vb.) dikkate alındığında 80 milyon TL’lik bir iş yapıldığını ifade ederek, işin fiziki ve rakamsal yönden bu sürede gerçekleştirilmesinin rekor sayılabilecek bir durum olduğunu kaydetti.

İŞTE HAVALİMANINDAKİ ÇALIŞMALARIN SON HALİ

Haberi Paylaş
Facebook Yorum
AirportHaber Yorum
  • nazım yazıcı 16 Mayıs 2013, Perşembe 13:17:02 herkezden allah razı olsun havaalanı açılır açılmaz ilk işim kastamonuya gitmek biletlerde ucuz olursa her hafta sonu giderim 0
  • ramazan 08 Mayıs 2013, Çarşamba 11:02:31 biran önce açılsın artık yawww 0
  • Kocaçam 06 Mayıs 2013, Pazartesi 13:51:28 sn.Başbakan doğu ve güneydoğuya 42 milyar yatırım yaptığını söylüyor ALLAH rızası için Kastamonuyada 40'da 1'ini yapsın illa bizdemi dağa çıkalım Ne yolumuz var.ne hava alanı nede bi devlet tarafından istihdam yaratacak iş alanları Bende başbakanı ALLAH'a havale ediyorum 0
  • ÖZLEM 19 Nisan 2013, Cuma 11:48:52 bi açılamadı bekliyoruz valla 0
Yorum Gönder
  • * Yorumlarınız, editör onayından geçmesi durumunda yayınlanacaktır.
  • * Gönderilen yorumlardan kaynaklanacak yasal sorumluluk yorumu gönderen kullanıcılara aittir. Yorumlardan AirportHaber ve bağlı kuruluşları sorumlu tutulamaz.
  • * Kişiler ya da kurumlar hakkında yapılan, eleştiri sınırlarını aşan, hakaret, kötü söz, uygunsuz kelime, ırkçılık, bölücülük unsurları içeren yorumlara yer verilmemektedir.