15 Ocak 2016, Cuma 08:05:18

Karaman'da havalimanı çalışmaları başlıyor

Karaman tarihinin en önemli projelerinden biri olan Havaalanı Projesi, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 2016 yatırım programına alındı.
  • boşuna karaman'ın koyunu sonra çıkar oyunu dememişler...
  • Bu başkan hiç haritaya bakmamış.
  • Hani hava alanı niğde aksaray ereğli bunların tam ortasi olan obruk köyü ne yapılacaktı hatta havadan ve karadan incelemeler yapıldı onay kararı verilmisti
  • Başta niğde dendi, sonra niğde ve Aksaray ortak kullanıldın diye iki ilin arasına yapılacaktı. Durun hemen heyecanlanmayın karamanlı kardeşlerim daha çok değişir.

Karaman tarihinin en önemli projelerinden biri olan Havaalanı Projesi, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı 2016 yatırım programına alındı.

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, havaalanı projesi ile ilgili yaptığı açıklamada, "Karaman Havaalanı Projesi, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığımız tarafından 2016 yatırım programına alınmıştır. İnşallah bu yıl içerisinde havaalanı yapım çalışmalarına başlanacaktır. Yaklaşık 3 yıl sürmesi planlanan çalışmalar sonucunda Karaman'ımız ve bölge iller havaalanına kavuşacak" diye konuştu.

Sudurağı mevkiine yapılacak olan havaalanının sosyal kültürel ve ekonomik anlamda Karaman’a büyük katkı sağlayacağını ifade eden Çalışkan, "Özellikle yurtdışında yaşayan gurbetçi hemşehrilerimizin sayısı oldukça fazla. Yapılacak olan havaalanı sayesinde hemşehrilerimiz bulundukları ülkeden hava yoluyla doğrudan Karaman'a gelme imkanına kavuşacaktır. Ayrıca, Niğde, Aksaray, Ereğli, Mut, Mersin gibi yakın il ve ilçeler bu havaalanından faydalanacaktır. Bu bağlamda havaalanının şehrimize ekonomik ve sosyal anlamda da büyük katkısı olacak" dedi.

Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, "Karaman'a havaalanının kazandırılmasında, başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız olmak üzere, Ulaştırma Bakanlığımıza, Başbakan Yardımcısı hemşehrimiz Sayın Lütfi Elvan'a, Milletvekillerimiz Sayın Recep Konuk ve Recep Şeker'e, emeği geçen herkese şahsım ve Karaman halkı adına teşekkürlerimi sunarım" diye konuştu.

Karaman Havaalanı, Proje alanı karayolu mesafesiyle Karaman il merkezine yaklaşık 20 kilometre, Konya’nın Ereğli ilçesi merkezine yaklaşık 60 kilometre Konya ili merkezine ise yaklaşık 130 kilometre mesafede. Projede bir adet pist bir adet apron bir adette taksirut planlanmakta. Ayrıca iç ve dış hatlar terminali ve havalimanı için gerekli tüm üst yapı tesislerin yapımı gerçekleştirilecek. Karaman havalimanı projesi kapsamında üst yapı tesisleri de dahil olmak üzere 378 bin hektarlık alana sahip olacak.

Karaman'da havalimanı çalışmaları başlıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

koyun ~ 2 yıl önce
boşuna karaman'ın koyunu sonra çıkar oyunu dememişler...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çotanak ~ 2 yıl önce
Bu başkan hiç haritaya bakmamış.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
taskin ~ 2 yıl önce
Hani hava alanı niğde aksaray ereğli bunların tam ortasi olan obruk köyü ne yapılacaktı hatta havadan ve karadan incelemeler yapıldı onay kararı verilmisti

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Niğdeli ~ 2 yıl önce
Başta niğde dendi, sonra niğde ve Aksaray ortak kullanıldın diye iki ilin arasına yapılacaktı. Durun hemen heyecanlanmayın karamanlı kardeşlerim daha çok değişir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000