14 Mayıs 2016, Cumartesi 15:37:20

Karakollar İHA'lar ile korunacak!

Siirt'te karakollarda terörle mücadelede kullanılmak üzere 34 "drone" ve 4 motosiklet, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına törenle teslim edildi.
  • IHA`lar da cok iyi calisiyor. IHA`lar dan da kac askerimizin sehit oldugunu hangi karakolun patlatildigini rahatlikla gore biliyoruz.! Yani teknoloji degil, asil sorun insanlarda.Terorist takip edecegine gazateci akademisyen, yardim toplayan ev hanimlarini takip ettirirsen karakollara saldirani kacirirsin.
  • Zeplinler lazım zeplin karakol lazım sınırlara
  • Ben olsam hitlerin yaptigi gibi gaz odalari yapar,guneydoguda ne kadar insan el kaldirirsa tik iceri ve gazi.
  • korunsa kaç yazar, 20 şehit olsa, genelkurmay başkanı nikah şahitliği yapar!

Son yılların en popüler teknolojilerinden olan drone yani insansız hava aracı, hobi ve iş amaçlı son kullanıcı tarafında yoğun ilgi görüyor. Ancak, neredeyse her yeni teknolojide olduğu gibi bu cihazlarda askeri alanda tercih ediliyor. Siirt Valiliği tarafından satın alınan 34 adet drone, terörle mücadele konusunda kullanılması için güvenlik güçlerine teslim edildi.

Bugüne kadar drone'lardan büyük verim elde ettiklerini ve tüm karakollarda kullanılması için planlama yaptıklarını belirten yetkililer, özellikle teröristlerin tespitinin bu cihazlar sayesinde daha kolay hale geldiğini vurguluyorlar.

500 METRE YÜKSEKLİĞE ÇIKABİLİYOR!

Valilik tarafından satın alınan insansız hava araçlarını yakından incelediğimizde, sektörün popüler markası haline gelen DJI'ın Inspire modeli olduğunu görüyoruz.

500 metre uçuş irtifasına ve 2 kilometre uçuş mesafesine sahip olan bu cihaz, 4K çözünürlükte video kaydı gerçekleştirebiliyor. Ayrıca, cihazın kontrolü için kumanda üzerine takılacak olan tablet veya akıllı telefondan görüntüler canlı olarak izlenebiliyor.

Drone'da bulunan ve " Beni Takip Et " olarak adlandırılan özellik sayesinde cihazın belirtilen hedefleri otomatik olarak takip etmesi sağlanabiliyor. Böylece, güvenlik güçlerinin hareketleri hedefleri izlemesi büyük oranda kolaylaşıyor.

Karakollar İHA'lar ile korunacak!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Acun ~ 2 yıl önce
IHA`lar da cok iyi calisiyor. IHA`lar dan da kac askerimizin sehit oldugunu hangi karakolun patlatildigini rahatlikla gore biliyoruz.! Yani teknoloji degil, asil sorun insanlarda.Terorist takip edecegine gazateci akademisyen, yardim toplayan ev hanimlarini takip ettirirsen karakollara saldirani kacirirsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bmx ~ 2 yıl önce
Zeplinler lazım zeplin karakol lazım sınırlara

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hitler ~ 2 yıl önce
Ben olsam hitlerin yaptigi gibi gaz odalari yapar,guneydoguda ne kadar insan el kaldirirsa tik iceri ve gazi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Doktor ~ 2 yıl önce
Sen bi doktora görün
H it ~ 2 yıl önce
Sen yoksun
hulusi ~ 2 yıl önce
korunsa kaç yazar, 20 şehit olsa, genelkurmay başkanı nikah şahitliği yapar!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000