15 Temmuz 2015, Çarşamba 14:49:56

Karain'den Kıbrıs'a Gyrocopter ile uçacaklar

20 Temmuzda KKTC'de kutlanacak 41. Barış ve Özgürlük Bayramına ilk defa katılacak olan iki adet Gyrocopter Türkiye'den KKTC'ne uçarak gidecek.
  • Gyrocopterler bizim garajda su an cok eglenceli araclara benziyorlar
  • Aman dikkat edin de kktc de grevlere denk gelmeyin. Kalırsınız oralarda valla.
  • Iki havaci arkadas Ucusu yapiyor ama Antalya THK kendi reklamini yapiyor. THK Sizin Gyronuz- Microlightiniz yokmuydu ucuracak?? Yoksa biraz az yiyinde kendinize Gyro alip havaciliga merak saran gencleri motive edin. Bu isler raki masalarinda ahkam kesmekle degil yurekle oluyor!!!!
  • karain-ercan değil gazipaşa -ercan uçacaklar

Gyrocopter öğretmen pilotu Serkan Özcezarlı planlandığı üzere bugün 11:15 itibari ile KKTC seyrüseferinin ilk kısmı olan Hezarfen - Alaçatı uçuşu için Gyrocopter ile kalkış yaptı.

Alaçatı’da yine Gyrocopter öğretmen pilotu Hakan Çetinkaya ile buluşarak 2 adet gyrocopter hava aracı ile Ege ve Akdeniz kıyılarını da içine alan sırası ile Hezarfen - Edremit - Alaçatı - Akyaka – Karain/Antalya – Gazipaşa - Ercan Seyrüsfer uçuşu yaparak KKTC Geçitkale Havaalanına inecekler. Türkiye Hava Sporları Federasyonu ve KKTC Hava Sporları Federasyonu'nun girişimleri ile gerçekleşecek uçuşta, iki Gyrocopter Kıbrıs Barış Harekatının yıldönümü olan 20 Temmuz'da kutlanacak 41. Barış ve Özgürlük Bayramı tören geçişlerine iştirak edecekler.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan THK Antalya Şube Başkanı Vasıf Yüceliş: "İlk defa 2 adet Gyrocopter Türkiye'den kalkış yaparak Akdenizi uçarak geçecek ve KKTC'ne inecekler. Karain Havaalanı'nda 17 Temmuz 2015 tarihinde saat 15.00 te yapılacak törenle Gyrocopter pilotları İlker Koç, Hakan Çetinkaya, Serkan Özcezarlı ve Salih Fenercioğlu, 20 Temmuz'da Kıbrıs'ta yapılacak olan 41. Barış ve Özgürlük Bayramında Gyrocopter gösteri uçuşu yapmak üzere KKTC'ne uçacaklar. Yapılacak törene havacılığa gönül veren herkesi bekliyoruz. Bu tarihi uçuşu gerçekleştirecek arkadaşları tebrik eder, başarılı bir uçuş gerçekleştirmelerini dilerim" dedi. 

Karain'den Kıbrıs'a Gyrocopter ile uçacaklar

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

gazipasa ~ 3 yıl önce
Gyrocopterler bizim garajda su an cok eglenceli araclara benziyorlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
grev ~ 3 yıl önce
Aman dikkat edin de kktc de grevlere denk gelmeyin. Kalırsınız oralarda valla.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havaci ~ 3 yıl önce
Iki havaci arkadas Ucusu yapiyor ama Antalya THK kendi reklamini yapiyor. THK Sizin Gyronuz- Microlightiniz yokmuydu ucuracak?? Yoksa biraz az yiyinde kendinize Gyro alip havaciliga merak saran gencleri motive edin. Bu isler raki masalarinda ahkam kesmekle degil yurekle oluyor!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
...... ~ 3 yıl önce
karain-ercan değil gazipaşa -ercan uçacaklar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000