29 Haziran 2016, Çarşamba 08:40:11

Karadeniz'den KKTC'ye seferler başlıyor

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, bir süreden beridir, çalışmalarını yürüttüğü Karadeniz ile KKTC arasındaki havayolu ulaşımı çalışmaları sonuç verdi.
  • Kumar turizmini canlandırmak lazım. Bu arada dikkat: Sakın olaki ECN duty freelerden içki vs almayın. Bakkalarda bile daha ucuz.
  • HAYIRLI OLSUN İYİ OLUR İNŞALLAH
  • Kıbrıs'a mümkün olduğunca her şehirden uçmamız lazım. Denizyolu ve havayolu ile aramızdaki yabancılığı yakınlaşarak kırmamız lazım. Elektrik ve suyun da adanın tamamına gönderip kendimize bağlamamız lazım. Ercan havalimanının yeniden inşa edilmesi güzel olur.
  • Şu yorum yazanların okudukça ne kadar bilgisiz bir toplum olduğumuzu görüyorum üzülüyorum halinize.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, bir süreden beridir, çalışmalarını yürüttüğü Karadeniz ile KKTC arasındaki havayolu ulaşımı çalışmaları sonuç verdi.

KKTC Karadeniz Kültür Derneği aracılığı ile birçok kesimden gelen Karadeniz’e direk uçuşların başlatılması noktasındaki talebi değerlendiren Bakan Dürüst, bir süreden beridir konu ile ilgili olarak yürüttüğü çalışmaların sonucunda, Pegasus yetkilileri ile varılan anlaşma neticesinde, 3 Ağustos 2016 tarihinden itibaren, haftada 3 gün Karadeniz’e Ercan’dan direk uçuşlar başlıyor. Ordu, Giresun ve Ercan destinasyonu şeklinde başlayacak olan seferler, 3 Ağustos 2016 tarihinden itibaren haftada 3 gün olacak şekilde belirlendi.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında, Bakanlık görevine geldikleri ilk günden beridir, özellikle Karadenzi Kültür Derneği aracılığı ile Karadeniz’e sirek hava yolu ulaşımının açılması yönündeki istek ve talepleri değerlendirdiklerini, konu ile ilgili olarak yoğun temaslar ve görüşmeler yaptıklarını, netice olarak da Pegasus Havayolları ile mutabakata varılarak, direk uçuşların başlatılması yönünde bir karar alındığını belirtti.

“KKTC’de yaşayan 18 bin Karadeniz kökenli vatandaşlarımızın ortak istenci ve talebi doğrultusunda, konuyu hemen değerlendirip, çalışmalar başlattık. Bu konuda Pegasus Havayolları yetkililerine, Karadeniz kökenli vatandaşlarımız adına teşekkürlerimi sunuyorum” diyen Bakan Dürüst, “Ağustos ayından itibaren, Akdeniz ve Karadeniz’i direk uçuşlarla buluşturuyoruz” dedi.

KKTC ile Karadeniz kültürünün buluşturulması, Karadeniz Kökenli KKTC vatandaşlarının aile bağlarının devamlılığı adına çok önemli bir adım olduğunu da vurgulayan Bakan Dürüst, “Ordu ve Giresun Havaalanlarının belirlenmesi de Karadeniz Bölgesi’nin her yerine eşit ve kolay ulaşılabileceği özelliğinden dolayı olmuştur” dedi.

Pegasus Havayolları yetkililerinin, başlatılacak olan direk uçuşların sürekliliğini de göz önünde bulundurduklarına da dikkati çeken Bakan Dürüst, belirlenen destinasyonun hayırlı olmasını temenni etti.

Bakan Dürüst, Ordu-Giresun- Ercan arasındaki direk uçuşların başlatılmasına katkı sağlayan Türkiye Cumhuriyeti Devleti yetkililerine, TC Büyükelçiliği’ne ve Pegasus Havayolları yetkililerine teşekkür ederek, Ağustos ayında başlayacak olan seferler ile ilgili olarak ayrıntılı bilgilerin, turizm acentelerinden temin edilebileceğini belirtti.

Bakan Dürüst, KKTC’de yaşayan Karadeniz kökenli KKTC vatandaşlarına bayram öncesi sevindirici bir haber olacağını düşündüklerini belirterek, uçuşların hayırlı olmasını diledi. (Kıbrıs Postası)

Karadeniz'den KKTC'ye seferler başlıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Doğru ~ 2 yıl önce
Kumar turizmini canlandırmak lazım. Bu arada dikkat: Sakın olaki ECN duty freelerden içki vs almayın. Bakkalarda bile daha ucuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsmail ~ 2 yıl önce
HAYIRLI OLSUN İYİ OLUR İNŞALLAH

Yanıtla

Kalan karakter 1000
güzel ~ 2 yıl önce
Kıbrıs'a mümkün olduğunca her şehirden uçmamız lazım. Denizyolu ve havayolu ile aramızdaki yabancılığı yakınlaşarak kırmamız lazım. Elektrik ve suyun da adanın tamamına gönderip kendimize bağlamamız lazım. Ercan havalimanının yeniden inşa edilmesi güzel olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ACA ~ 2 yıl önce
Şu yorum yazanların okudukça ne kadar bilgisiz bir toplum olduğumuzu görüyorum üzülüyorum halinize.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000