09 Nisan 2017, Pazar 09:45:16

Kapadokya'da balon düştü

Kapadokya'da Göreme’den ters rüzgarın etkisiyle sürüklenerek elektrik tellerine çarpan sıcak hava balonunda bulunan 1 kişi hayatını kaybetti, 20 kişi yaralandı.
  • Durumu şöyle izah edicem Kapadokya bölgesinde islerin kotu gitmesinden dolayı bütün firmalar pilotlarının maaşlarını düşürdü ve bundan dolayı da eskiden her havada uçabilen tecrubeli pilotlar bu durumu kabul etmedigi icin issiz bırakıldı. simdi Noldu patronlar daha fazla para kazanacak diye en ucuza çalışan çoğu tecrübesiz pilotlari çalıştırmaya basladi. Dünyanın neresinde var 1500-2000 tl karşılığı paralara çalışmak zorunda bırakılan pilotlar. Bundan cok degil 1-2 sene öncesinde bu kadar sık kaza yaşanmıyordu.
  • ters rüzgar hep bunları buluyor.
  • Para hırsı eğitimsiz personel yovmiye ile çalıştırılan masum insanlar lüks içinde yaşayan patronlar
  • Kapadokya havalimanı da mayıs ayînda inşaat bahanesiyle temelli kapatılacakmış.Fakat gizli tutuluyor.KAPATMAK ŞAHANE İNŞAAT BAHANE...

Kapadokya'da Göreme’den ters rüzgarın etkisiyle sürüklenerek elektrik tellerine çarpan sıcak hava balonunda bulunan 1 kişi hayatını kaybetti, 20 kişi yaralandı. Hayatını kaybeden kişinin Fransız turist Vincent Cavmantat olduğu belirlendi.

Nevşehir’in Göreme Beldesi’nden günün erken saatlerinde havalandıktan sonra Ürgüp'ün Ortahisar beldesi yakınlarındaÿ aldığı ters rüzgar sonucu sürüklenen sıcak hava balonunun yüksek gerilim hattına çarpması sonucu meydana gelen kazada ölen kişinin Fransız turist Vincent Cavmantat olduğu belirlendi.

Sıcak hava balonu Nevşehir’in Ürgüp ilçesine bağlı rtahisar beldesi Üzengi Mevkii’nde ters rüzgarla karşılaştı. Pilotun yükselme çabasına karşın bir süre sürüklenen sıcak hava balonu yüksek gerilim taşıyan elektrik tellerine çarparak, sert iniş yaptı.

Balonun sepetindeki aralarında turistlerin de bulunduğu büyük bölümü tatilci, 20 kişi yaralandı. Sepetteki Fransız erkek turist ise olay yerinde hayatını kaybetti. Yaralılara ilk müdahaleyi kısa sürede gelen sağlık ekipleri yaparken yaralılar Nevşehir Devlet, Özel Kapadokya ve Versa Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralıların büyük bölümünün ayakta tedavi edilerek taburcu edildi. Yataklı tedaviye alınanların vücutlarında kemik kırılmaları olduğu belirtildi.

Nevşehir’de geçen şubat ayında sıcak hava balonunun sert iniş yapması sonucu Danimarkalı turist hayatını kaybetmişti. 14 Mart’ta ise sıcak hava balonlarının rüzgar nedeniyle sert iniş yapması sonucu yaralanan 49 turist tedavi altına alınmıştı.

Kapadokya'da balon düştü

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (29)

Bir bilen ~ 1 yıl önce
Durumu şöyle izah edicem Kapadokya bölgesinde islerin kotu gitmesinden dolayı bütün firmalar pilotlarının maaşlarını düşürdü ve bundan dolayı da eskiden her havada uçabilen tecrubeli pilotlar bu durumu kabul etmedigi icin issiz bırakıldı. simdi Noldu patronlar daha fazla para kazanacak diye en ucuza çalışan çoğu tecrübesiz pilotlari çalıştırmaya basladi. Dünyanın neresinde var 1500-2000 tl karşılığı paralara çalışmak zorunda bırakılan pilotlar. Bundan cok degil 1-2 sene öncesinde bu kadar sık kaza yaşanmıyordu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gnd ~ 1 yıl önce
ters rüzgar hep bunları buluyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Baloncu ~ 1 yıl önce
Para hırsı eğitimsiz personel yovmiye ile çalıştırılan masum insanlar lüks içinde yaşayan patronlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zaten... ~ 1 yıl önce
Kapadokya havalimanı da mayıs ayînda inşaat bahanesiyle temelli kapatılacakmış.Fakat gizli tutuluyor.KAPATMAK ŞAHANE İNŞAAT BAHANE...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000