21 Ekim 2017, Cumartesi 15:42:56

Kahramanmaraş'ta yeni havaalanı inşaatı hızla yükseliyor

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Uğur Dilipak, yapımı devam eden yeni havaalanının apron binası ve pist alanının çalışmasını yerinde inceledi. Dilipak, “Havaalanının önümüzdeki yıl Mayıs ayı başlarında tamamlanmasını bekliyoruz” dedi.
  • Paramız o kadar çok ki nereye saçacağımızı bilmiyoruz. Ufacık şehirlere kocaman havaalanlarına en gerek var? Milyonlarca liralar çöpe gidiyor.
  • Sayın Vekilimiz Mehmet Uğur DİLİPAK arı gibi çalışıyor maşaallah. Ulaştırma ile ilgili projeleri yakinen takip ediyor. Bir sonraki dönemde Ulaştırma Bakanı olursa şaşmamak lazım...
  • Güzel gelişme KCM için hayırlısı olsun ancak çok merak ediyorum Çukurova bölgesel havalimanıda 5 yıldır halen yapılıyor %20 si bitmiş değil...Günde 2 uçak inen Maraş mı daha acilmiş yoksa günde 100 den yerli ve yabancı trafiğe hizmet veren Adana mı ? Her geçen gün potansiyeli artan Adana Havalimanının mevcut yapısı günümüz koşullarına ne kadar uygun ?
  • Sehirler yetmez ilcelere de havalinani isteriz. Bayburt'un bir suru ilcesi havalimani bekliyor devletluuuum.

Kahramanmaraş’ ta yapımına başlanılan modern havaalanın inşaatı hızla yükseliyor. Yüzde 65’lik bir bölümünün tamamlandığı inşaatta, yılda 5 milyon yolcu kapasitesiyle ulusal ve uluslararası yolcu taşımada bölgeye hitap edebilecek.

Mevcut havaalanının apron, pist ve yolcu kapasitelerini karşılayamadığı gerekçesiyle yapımına başlanılan yeni havaalanı 79 milyon liraya mal olacak, 30 bin metrekare alanda 250 işçinin çalıştığı havaalanında 5 uçak aynı anda park edebilecek.

Yeni havaalanı apron binası ve pist alanı inşaatını yerinde inceleyen AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Uğur Dilipak, çalışmaların önümüzdeki yıl Nisan ayı sonu veya Mayıs ayı başlarında tamamlanacağı bilgisini verdi.

Dilipak, “Kahramanmaraş’taki yeni havaalanı apron binamızın inşaat sahasındayız şuanda. Burası uzakta olduğu için çoğu insan tarafından bilinmiyor. Görüldüğü üzere şuanda kaba inşaat bitmiş ve ince inşaat zemin iyileştirilmesi ve çerçeve iyileştirilmesine başlanmış durumda. Yüzde 65 oranında tamamlanmış bir apron binası görüyoruz. Buraya aynı anda orta gövdeli 5 uçak park edebilecek ve yolcu indirebilecek kapasitede. Gerçek yolcu kapasitesi 2 milyon ile 3 milyon arasında ama yoğunluk oluştuğu zaman bu durum 5 milyona çıkabilir. 5 uçak park alanının yerine artı 2 uçaklık yer daha istedik bununla ilgili çalışmalarda sürüyor. Ve burası bu bölgenin en modern havaalanlarından bir tanesi olacak. Burada 22 bin 300 metrekare kapalı alanı, ve gümrüğü de olacak ayrıca, 79 milyon lira yatırım yapıldı bu havaalanına. Etrafındaki havaalanı pistine de 9 milyon lira ihalesi oldu o da aşağı yukarı bitti. Şuanda burada 250 işçi 30 bin metrekare alanda çalışıyor. Önümüzdeki yılın Nisan sonu Mayıs ayı başı gibi bu çalışmalarımızı bitirmiş olacağız ve Kahramanmaraşlıların hizmetine sunacağız. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Kahramanmaraş'ta yeni havaalanı inşaatı hızla yükseliyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (30)

saç saç paraları ~ 3 ay önce
Paramız o kadar çok ki nereye saçacağımızı bilmiyoruz. Ufacık şehirlere kocaman havaalanlarına en gerek var? Milyonlarca liralar çöpe gidiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DİLİPAK ~ 3 ay önce
Sayın Vekilimiz Mehmet Uğur DİLİPAK arı gibi çalışıyor maşaallah. Ulaştırma ile ilgili projeleri yakinen takip ediyor. Bir sonraki dönemde Ulaştırma Bakanı olursa şaşmamak lazım...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çukurova hk. ~ 3 ay önce
Güzel gelişme KCM için hayırlısı olsun ancak çok merak ediyorum Çukurova bölgesel havalimanıda 5 yıldır halen yapılıyor %20 si bitmiş değil...Günde 2 uçak inen Maraş mı daha acilmiş yoksa günde 100 den yerli ve yabancı trafiğe hizmet veren Adana mı ? Her geçen gün potansiyeli artan Adana Havalimanının mevcut yapısı günümüz koşullarına ne kadar uygun ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
K.marasli ~ 3 ay önce
Suan mevcut durumda günde en fazla 4 Ucak iniyor TK2200, TK2204, TK7130, PC2120 bu kücük Limana suan 4 ucak iniyorsa emin olun talep artarsa günde 8 kadar ucak iner hemde Istanbul/Ankara disinda diger destinasyonlardan.
ilcelere... ~ 3 ay önce
Sehirler yetmez ilcelere de havalinani isteriz. Bayburt'un bir suru ilcesi havalimani bekliyor devletluuuum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000