10 Ekim 2017, Salı 09:00:17

Kadınları çırılçıplak aradılar

Üç Filistinli kadın, çıplak arandıkları için İsrailli havayolu şirketlerine dava açıyor.
  • Eee nolmus. Bodrum havalimaninda guvenlik gorevlisi benim kilotlarimi gordu. Ben diyince gulmeye basladi. Domates gibi kizarmistim.
  • Belgradda arama yapılmış.Havayolu şirketleri arama yapmaz o havalimanının yönetmeliği gereği. Gurbetçi yolcu gibi bilinçsiz bilincsiz konusuyorsunuz. Suç varsa Sırbistan ın.
  • Yahu kardesim Israil ile ugrasmayin, cunku Israil kucuk bir pislik ulke. Esas ciban basi ABD, Israil i simartan, yaglayip, ballayan, susleyen ondan sonra kerhaneye suren ABD nin ta kendisidir. Ona gore teshisi dogru koyalim. Dunya daki en buyuk problem, sikinti, ortaligi karistiran, karistirttiran ABD den baskasi degildir. Allah ABD ini belasini Insallah en kisa zamanda versin ki. Dunya biraz rahat etsin. Rahat bir nefesalsin, alabilsin.
  • ben türk olduğum halde müslümanlara zulüm yapan ülkenin şirketini niye kullanayım. Sizin o havayolu şirketinde ne işiniz var be ahmaklar...
Üç Filistinli genç kadın, İsrail’in El Al ve Arkia isimli hava yolu şirketlerine dava açıyor. Gerekçe; Tel Aviv’e giden uçağa binmek için, Belgrad Havalimanı’nda soyunmak zorunda bırakılarak aranmaları.

Aynı zamanda İsrail vatandaşı olan üç Filistinli kadın, iki saate yakın süren aramanın cinsel saldırı boyutunu aldığını ifade etti.

Şikâyetçilerden biri, “Güvenlik müdürünün sütyenimi çıkarmazsam uçağa binemeyeceğimi söylediğini duydum. Konuşamadım. Tam bir şoktu. Vücudumun üst kısmı tamamen çıplak kaldı. Çok acı vericiydi” dedi. Bir şikâyetçi de arama sırasında bayıldığını iddia etti.

Üç kadının avukatı Awni Bana, müvekkillerinin Arap oldukları için soyularak arandığını söyledi. “Aramanın hukuki dayanağı yok. Kadınlar şüpheli davranmadı ya da tehdit oluşturduklarına dair bir istihbarat yoktu” diye konuşan avukat, müvekkillerinden başka uçaktaki kimsenin aranmadığını belirtti.

Savunmanın 20 Ekim’e kadar suçlamalara yanıt vermesi gerekiyor. Ondan sonra mahkeme Tel Aviv’de bir duruşma günü belirleyecek.

Kadınlar Arkia Havayolları şirketinden bilet alsalar da, İsrail’e giden bütün uçakların aramasını El Al Havayolları yaptığı için, iki havayolu şirketine de dava açıldı.

Al Jazeera’nin sorusuna yazılı açıklamayla yanıt veren El Al, bütün güvenlik önlemlerinin hukuka uygun olduğunu öne sürdü. Ancak İsrailli sivil toplum kuruluşu ACRI, İsrailli havayolu şirketlerinin ırka göre farklı davranmasının yeni olmadığını belirtiyor. ACRI avukatlarından Şatha Amer, “Eğer Arap’san, sana hemen şüpheyle bakarlar” dedi.

 

Kadınları çırılçıplak aradılar

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Gr ~ 9 ay önce
Eee nolmus. Bodrum havalimaninda guvenlik gorevlisi benim kilotlarimi gordu. Ben diyince gulmeye basladi. Domates gibi kizarmistim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Okuyun ~ 9 ay önce
Belgradda arama yapılmış.Havayolu şirketleri arama yapmaz o havalimanının yönetmeliği gereği. Gurbetçi yolcu gibi bilinçsiz bilincsiz konusuyorsunuz. Suç varsa Sırbistan ın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çok bilmiş ~ 9 ay önce
El al uçtuğu yerlerde özel arama yapmak ister. İstanbula uçamama sebebi de bu. Uçaklarda özelgüvenlik görevlileri bile vardır. Bilmiyorsun başkasına ahkam kesme
Metin ~ 9 ay önce
Yahu kardesim Israil ile ugrasmayin, cunku Israil kucuk bir pislik ulke. Esas ciban basi ABD, Israil i simartan, yaglayip, ballayan, susleyen ondan sonra kerhaneye suren ABD nin ta kendisidir. Ona gore teshisi dogru koyalim. Dunya daki en buyuk problem, sikinti, ortaligi karistiran, karistirttiran ABD den baskasi degildir. Allah ABD ini belasini Insallah en kisa zamanda versin ki. Dunya biraz rahat etsin. Rahat bir nefesalsin, alabilsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
türk oğlu türküm ~ 9 ay önce
ben türk olduğum halde müslümanlara zulüm yapan ülkenin şirketini niye kullanayım. Sizin o havayolu şirketinde ne işiniz var be ahmaklar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000