21 Mayıs 2010, Cuma 20:04:19

KABİN MEMURUNUN ACI SONU

Mersin’in Tarsus ilçesine bağlı Avadan köyü yakınlarında düşen eğitim uçağında bulunan pilot Kadir Erkan Gürkan, aynı zamanda THY’de kabin memuru olarak görev yapıyordu.
  • Liseyi aynı okulda okumuştuk. Samimiyetimiz yoktu ama çok güler yüzlü olduğunu hatırlıyorum. Ses tonu hala aklımda. İyi bir insandı. Kendisine rahmet ailesine sabır diliyorum.
  • erkanımm meleğim canıımmm kardeşim yeni bir yıl geliyor ama sen hiç bir zaman gelmeyeceksin:..(yoksun artık canıımmmm benimmm rahat uyu
  • ekoşuum canımmm kardesim benimm kalbim acıyor canım yanıyor kabullenemiyorum canım benim emre altuğum:.(21 sene seninleydi de bundan sonra bi ömür nasıl gececek sensiz bilmiyorum rahat uyu mekanın cennet olsun
  • iyi ki son yatını beraber yapmışız iyi ki o resimleri çektirmişiz iyi ki çok yürümüş çok gülmüşüz ruhun şad olsun allah gani gani rahmet eylesin kardeşim saprtacus :))
Türk Hava Yolları, Adana’dan gelen acı haberle sarsıldı. Tarkim Uçuş Okulu’ndan kiraladıkları uçakla PIC(Pilot in Comand- Yalnız uçuş) uçuşu yapan Yüksel Alper Şen ve Kadir Erkan Gürkan, Adana Havaalanı’ndan kalktıktan sonra Mersin’in Tarsus ilçesi ne bağlı Avadan köyü yakınlarında Piper Tomahawk tipi uçakla yere çakıldı.

Bir görgü tanığı, uçağın akrobatik hareketler yaptığını sandığını ancak kısa süre sonra uçağın takla atarak hızla yere düştüğünü söyledi. Narenciye bahçesine düşen uçakta bulunan PPL lisansına sahip Yüksel Alper Şen ve Kadir Erkan Gürkan, olay yerinde yaşamını yitirdi.

Feci kazada ölen Kadir Erkan Gürkan’ın ölüm haberi THY’yi de derin üzüntüye boğdu. Çünkü ölen pilotlardan Kadir Erkan Gürkan, uzun süredir THY’de kabin memuru olarak görev yapıyordu.

112. dönem kabin memuru Gürkan, küçük yaşlardan beri havacılık tutkunuydu. Çevresinde oldukça sevilen ve hayatı sıkı sıkıya bağlı olan Gürkan’ın tek amacı bir gün kabinden kokpite geçebilmekti.
Küçüklüğünden beri pilot olmak istiyordu. Önce bir özel uçuş okulunda amatör pilot lisansı aldı. Ancak onun hayali yolcu uçağı kullanmaktı.

Ticari yolcu uçağı kullanabilmek için gerekli olan ATPL lisansı almak için bir uçuş okuluna kayıt yaptırdı. İşten arda kalan zamanlarında pilotluk eğitimine devam eden Gürkan, son uçuşunu da bugün yaptı.

Eğitim arkadaşı Yüksel Alper Şen ile son uçuşuna gittiğinden habersiz Tarkim Uçuş Okulu’na ait uçakla Adana Havalimanı’ndan kalkan Gürkan, hem çok sevdiği pilotluğa hem de yaşama veda etti.

Bu arada Yüksel Alper Şen'in cenazesi ailesi tarafından teslim alınarak toprağa verilmek üzere İstanbul'a götürüldü. Diğer öğrenci pilot Kadir Erkan Gürkan'ın cenazesinin ailesine teslim edilmek üzere bekletildiği öğrenildi.

Ondan geriye ise işte bu fotoğraflar kaldı.


Kadir Erkan Gürkan

Kadir Erkan Gürkan

Tarkim Air - Yüksel Alper Şen - Kadir Erkan Gürkan
KABİN MEMURUNUN ACI SONU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (75)

Misafir ~ 6 yıl önce
Liseyi aynı okulda okumuştuk. Samimiyetimiz yoktu ama çok güler yüzlü olduğunu hatırlıyorum. Ses tonu hala aklımda. İyi bir insandı. Kendisine rahmet ailesine sabır diliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
erkanımm meleğim canıımmm kardeşim yeni bir yıl geliyor ama sen hiç bir zaman gelmeyeceksin:..(yoksun artık canıımmmm benimmm rahat uyu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
ekoşuum canımmm kardesim benimm kalbim acıyor canım yanıyor kabullenemiyorum canım benim emre altuğum:.(21 sene seninleydi de bundan sonra bi ömür nasıl gececek sensiz bilmiyorum rahat uyu mekanın cennet olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
iyi ki son yatını beraber yapmışız iyi ki o resimleri çektirmişiz iyi ki çok yürümüş çok gülmüşüz ruhun şad olsun allah gani gani rahmet eylesin kardeşim saprtacus :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000