16 Şubat 2017, Perşembe 09:42:18

Kabin memurları greve gidiyor

İşçi sendikası Unite’dan yapılan açıklamada ücret anlaşmazlığı nedeniyle 22-25 Şubat'ta kabin görevlilerinin greve gitme kararı aldığı belirtildi.
  • Hostes hanimin yuzunu goremiyoruz yuzunu bir gorelim,
  • Bende havaciyim Pilottada. Hostessede. Bu para layiktir para dediginne insanlarin Hayati onenli biz teknik adam olarak ucuyoruz fakat. Onlar kadar degil, Onlarin hayati havada geciyor bunuda dusunmek lazim , bir turbulansa Girdikmi felegimizi sasiriyoruz bunada dikkat edin , THY. Nin bel kemi teknisyendir bunu kesinlikle. Boyledir kimse aksini dusunemez , teknisyen ucagi calisir duruma getirmesse. Havacilik topu diker. Teknisyen hem. Hocalik yapiyor beyin calitiriyor atelyede ustelik hamallik yapiyor. Meydanda bir kompenet degistirmek , bir olum demektir, saygilarimla
  • Muavin kaç lira alıyor belli. O yüzden şükredin fazla konuşmayın.
  • dünyanın parasını kazanırlar yoksulluk sınırında çalıştıklarını iddia ederler yuh artık gözünüz doysun siz geçinemiyosanız allahın garsonu işçisi napsın o kadar parayı duty freelerde harcarsan tabii ekmek alcak paran dahi kalmaz her bi şeye harcama biriktir bak nasıl kazanıyon

İşçi sendikası Unite’dan yapılan açıklamada ücret anlaşmazlığı nedeniyle 22-25 Şubat'ta kabin görevlilerinin greve gitme kararı aldığı belirtildi.

British Airways çalışanlarını temsil eden işçi sendikası Unite’dan yapılan açıklamada, uzun süredir şirketle devam eden ücret anlaşmazlığı nedeniyle 22-25 Şubat'ta kabin görevlilerinin greve gitme kararı aldığı belirtildi.

Sendika daha önce de kabin görevlilerinin 17-20 Şubat'ta grev yapacağını duyurmuştu.

Bu ay içerisinde sendika tarafından duyurulan tarihlerde grev kararının uygulanması halinde, kabin görevlileri yıl başından bu yana toplam 19 gün greve gitmiş olacak.

Unite’ın açıklamasında BA kabin görevlilerinin yoksulluk sınırında çalıştıkları, bir kabin görevlisinin yıllık ortalama 16 bin sterlin kazandığı öne sürüldü.

British Airways’ten yapılan açıklamada ise şirkette çalışan kabin görevlilerine geçen yıl ödenen en düşük ücretin yıllık yaklaşık 21 bin sterlin olduğu belirtildi.

Kabin görevlilerinin grevi nedeniyle British Airways’in Londra’nın en büyük havalimanı Heathrow’dan yapılan uçuşlarda bazı rötar ve iptaller yaşanırken, Londra’daki diğer havalimanları Gatwick, London City ve Stansted’den yapılan uçuşlarda herhangi bir aksama yaşanmıyor.

Kabin memurları greve gidiyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Hotes ~ 1 yıl önce
Hostes hanimin yuzunu goremiyoruz yuzunu bir gorelim,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kusura bakmayin ~ 1 yıl önce
Bende havaciyim Pilottada. Hostessede. Bu para layiktir para dediginne insanlarin Hayati onenli biz teknik adam olarak ucuyoruz fakat. Onlar kadar degil, Onlarin hayati havada geciyor bunuda dusunmek lazim , bir turbulansa Girdikmi felegimizi sasiriyoruz bunada dikkat edin , THY. Nin bel kemi teknisyendir bunu kesinlikle. Boyledir kimse aksini dusunemez , teknisyen ucagi calisir duruma getirmesse. Havacilik topu diker. Teknisyen hem. Hocalik yapiyor beyin calitiriyor atelyede ustelik hamallik yapiyor. Meydanda bir kompenet degistirmek , bir olum demektir, saygilarimla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Capitono ~ 1 yıl önce
Muavin kaç lira alıyor belli. O yüzden şükredin fazla konuşmayın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hacı ~ 1 yıl önce
dünyanın parasını kazanırlar yoksulluk sınırında çalıştıklarını iddia ederler yuh artık gözünüz doysun siz geçinemiyosanız allahın garsonu işçisi napsın o kadar parayı duty freelerde harcarsan tabii ekmek alcak paran dahi kalmaz her bi şeye harcama biriktir bak nasıl kazanıyon

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000