15 Aralık 2014, Pazartesi 14:51:40

KABİN AMİRİ KONUŞTU; "İFADEMİ DEĞİŞTİRMEMİ İSTEDİLER"

Kore Havayolları’nda geçen hafta fındık servisini yanlış yaptığı gerekçesiyle patronun kızı tarafından azarlanan Park Çang-jin adlı kabin amiri, uçaktan indirilmeden önce diz çöküp özür dilemeye zorlandığını söyledi.
  • ''Kusuru yüzüne söylenmeyen adam, ayıbını hüner zanneder”( Sadi Şirazi ) Önce yanlışı/ayıbı destekle , baktın olmadı özür dile ! Havayolları’na başkan olmuşsun da
  • İyi gene; adamlar hatalarını anlayıp kabin memurunun evine kadar gitmişler. Buradakiler hayatta öyle bir şey yapmaz. Düşünsenize; bir tarafta koskoca bir havayolu şirketinin yarı tanrı(!) modundaki yöneticisinin kızı, öbür tarafta sefil bir fani olan kabin memuru parçası. Peh!
  • Nasil ilk alti ay anne sutu sartsa, Allah korkusu da sart!
  • kore havayollarını avrupadaki havayollarıyla bir görmüştüm bugüne kadar ama diğer uzakdoğu havayolarında pek farkıda yokmuş bu haberde bunu anladım

Kore Havayolları’nda geçen hafta fındık servisini yanlış yaptığı gerekçesiyle patronun kızı tarafından azarlanan Park Çang-jin adlı kabin amiri, uçaktan indirilmeden önce diz çöküp özür dilemeye zorlandığını söyledi.

Aynı zamanda Kore Havayolları’nın Başkan Yardımcısı olan Heather Ço, New-York’tan Güney Kore’nin İnçeon kentine giden uçak kalkış için pistte ilerlerken, business class’ta fındığın tabak yerine paketle servis edilmesine öfkelenmişti.

Uçağı durdurtup kabin amirini indiren Ço, tepkiler üzerine özür dilemiş ve istifa etmişti. Kore Havayolları’nın sahibi Yang Ho Ço da, ‘hem şirketin yönetim kurulu başkanı hem de bir baba olarak’ özür dilemişti.

‘Olanları değiştirerek anlatmamı istediler’
Dünya genelinde yankı uyandıran olayla ilgili olarak ilk kez Güney Kore televizyonu KBS’e konuşan Park Çang-jin, şirketin olayı farklı şekilde anlatmasını istediğini söyledi.

Patronun kızına itiraz etmeye cesaret edemediği için diz çöküp özür dilediğini söyleyen Çang-jin, New York’tan başka bir uçakla Güney Kore’ye döndüğünü söyledi.

Çang-jin’e göre daha sonra bazı şirket yetkilileri evine gelip ifadesini değiştirmesini istedi. Kabin amirinden, Ço’nun hakaretamiz ifadeler kullanmadığı ve uçaktan kendi isteğiyle indiğini söylemesi istendi.

Park Çang-jin, "Daha önce böyle bir aşağılanmaya maruz kalmayanlar, bu duyguyu anlayamaz” dedi.

Kore Havayolları, başlangıçta Ço’yu savunmuş, başkan yardımcısı olarak uçağın hizmet kalitesinden sorumlu olduğunu belirtmişti. Ancak şirket daha sonra özür yayımlamıştı.

Bu arada, Heather Ço'nun bizzat özür dilemek için kabin memurunun evine gittiği, ancak evde bulamayınca not bıraktığı belirtiliyor. (Bbc Türkçe)

KABİN AMİRİ KONUŞTU; "İFADEMİ DEĞİŞTİRMEMİ İSTEDİLER"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Sadi Şirazi ~ 3 yıl önce
''Kusuru yüzüne söylenmeyen adam, ayıbını hüner zanneder”( Sadi Şirazi ) Önce yanlışı/ayıbı destekle , baktın olmadı özür dile ! Havayolları’na başkan olmuşsun da

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Volvo ~ 3 yıl önce
İyi gene; adamlar hatalarını anlayıp kabin memurunun evine kadar gitmişler. Buradakiler hayatta öyle bir şey yapmaz. Düşünsenize; bir tarafta koskoca bir havayolu şirketinin yarı tanrı(!) modundaki yöneticisinin kızı, öbür tarafta sefil bir fani olan kabin memuru parçası. Peh!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ztk ~ 3 yıl önce
kore havayollari ozel havayolu, bu arkadasin ailesi 10% sahibi,en buyuk ortak.. holdingleri var, havayollarindaki hisseleri toplam holdingin degerinin 6% sina denk geliyor, bir nevi sabanci ailesi gibi.. bizde olsa kesinlikle gitmez,sirket benim, gorevini yapmadi ve gonderdim der..
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Nasil ilk alti ay anne sutu sartsa, Allah korkusu da sart!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hamburg/tolga ~ 3 yıl önce
kore havayollarını avrupadaki havayollarıyla bir görmüştüm bugüne kadar ama diğer uzakdoğu havayolarında pek farkıda yokmuş bu haberde bunu anladım

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000