30 Mayıs 2012, Çarşamba 12:27:42

"İVEDİLİKLE HAVACILIK YASASI YÜYÜRLÜĞE GİRMELİ"

Hava Yolları Emekli Kabin Memurları Derneği (ARFAA) TİS görüşmelerinin uzaması ve grev yasağı konusunda basın açıklaması yaptı. İşte ARFAA'in açıklaması;
  • Bir yolcu ya ithalfen; ben gecenin 3unde sen sıcak yatağında yatarken uçuşuma sen ve senin gibilerin Emniyeti'ni ve huzurunu sağlamak için gittim,sen Bayram sabahlarında babanın elini öperken ben hiç tanımadığım bı adama nefes alamıyor diye oksijen tüpü bağladım sen cocuklarına Park'ta oynarken ben kilometrelerce uzakta hasta olan cocuğumun ateşini telefonla takip ettim. Az bilen cok konuşur cok bilen ısını yapar umarım yaparsın bu dediğini geri çekilmeden...cümlelerime devam edemiyorum senin seviyene inemeyecegimden!
  • Kapıdan girerken bir bak o ucusta gorev yapan kabın ekibinde dişine göre birileri olsun bana denk gelirsen uçuş emniyetini tehlikeye atmaktan uçaktan indiririm polise teslim ederim sende yalvarıp yakarirsin ben ettim sen etme diye..bu hep böyle oldu istisnasiz söylemedi deme;)
  • Milletvekili maaşına gelince salisesinde %150, memura 4+4, 3+3, protesto edene de hem biber gazı hem de " haftada 15 saat çalışıyor" diye laf et. Niye seninde evlatların var, sen o işler o kadar bal kaymak ise bırak gemicik derdiyle uğraştırmayı sen de evlatlarını öğretmen yap... Okula başlama yaşını 60 aya indir eğitimi de 4+4+4 formülüne uydur... Herkesten 4 çocuk istediğini çık meydanlarda bas bas bağır... Yakında erkeklere 4 kadın eş alma hakkı tanıyan yasayı da hazırlatırsın haşmetmeap... Yok yok bunlar 4 le kafayı bozmuşlar... Atalarımız öyle güzel sözler söylemişler ki yerinde söylenince başka söze de hacet kalmıyor. "Şapı kaynatsan olurmu şeker cinsine t... düğüm cinsine çeker." Bu zihniyet herkesi köle yerine koymaya çalışıyor.
  • Yolcu kardeş, Madem onlar sadece yemek dağıtıyorlar.... 50000TL alan THY patronlarına söyleseydin "ben yemek yemeden gideyim" diye.... Onlarda uçağı ekipsiz kaldırsalardı....

Sivil Havacılık Sektöründe Toplu İş Sözleşmelerinin uzaması ve grev yasağı getiren yasa tasarısının gündeme gelmesi ile oluşan gerginlik ve huzursuzluk, halen çalışmakta olan arkadaşlarımız adına bizleri çok üzmektedir.

Çalışanın haklarının korunması açısından son derece hassas olan bu konuda , iş akdi feshine kararla olayı daha fazla tırmandırmak yerine, uzlaştırıcı bir tutumla çalışanın haklarının verilmesi ve grev önleyici yasa tasarısı yerine ivedilikle Havacılık Yasasının yürürlüğe girmesini yürekten diliyoruz.

ARFAA
HAVAYOLLARI EMEKLİ KABİN MEMURLARI DERNEĞİ

"İVEDİLİKLE HAVACILIK YASASI YÜYÜRLÜĞE GİRMELİ"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

K.M ~ 6 yıl önce
Bir yolcu ya ithalfen; ben gecenin 3unde sen sıcak yatağında yatarken uçuşuma sen ve senin gibilerin Emniyeti'ni ve huzurunu sağlamak için gittim,sen Bayram sabahlarında babanın elini öperken ben hiç tanımadığım bı adama nefes alamıyor diye oksijen tüpü bağladım sen cocuklarına Park'ta oynarken ben kilometrelerce uzakta hasta olan cocuğumun ateşini telefonla takip ettim. Az bilen cok konuşur cok bilen ısını yapar umarım yaparsın bu dediğini geri çekilmeden...cümlelerime devam edemiyorum senin seviyene inemeyecegimden!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AslanKral ~ 6 yıl önce
Kapıdan girerken bir bak o ucusta gorev yapan kabın ekibinde dişine göre birileri olsun bana denk gelirsen uçuş emniyetini tehlikeye atmaktan uçaktan indiririm polise teslim ederim sende yalvarıp yakarirsin ben ettim sen etme diye..bu hep böyle oldu istisnasiz söylemedi deme;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Destekliyoruz... ~ 6 yıl önce
Milletvekili maaşına gelince salisesinde %150, memura 4+4, 3+3, protesto edene de hem biber gazı hem de " haftada 15 saat çalışıyor" diye laf et. Niye seninde evlatların var, sen o işler o kadar bal kaymak ise bırak gemicik derdiyle uğraştırmayı sen de evlatlarını öğretmen yap... Okula başlama yaşını 60 aya indir eğitimi de 4+4+4 formülüne uydur... Herkesten 4 çocuk istediğini çık meydanlarda bas bas bağır... Yakında erkeklere 4 kadın eş alma hakkı tanıyan yasayı da hazırlatırsın haşmetmeap... Yok yok bunlar 4 le kafayı bozmuşlar... Atalarımız öyle güzel sözler söylemişler ki yerinde söylenince başka söze de hacet kalmıyor. "Şapı kaynatsan olurmu şeker cinsine t... düğüm cinsine çeker." Bu zihniyet herkesi köle yerine koymaya çalışıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
enek ~ 6 yıl önce
Yolcu kardeş, Madem onlar sadece yemek dağıtıyorlar.... 50000TL alan THY patronlarına söyleseydin "ben yemek yemeden gideyim" diye.... Onlarda uçağı ekipsiz kaldırsalardı....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000