27 Aralık 2010, Pazartesi 13:26:40

İŞTE TATLISES'İN UÇAĞI

İbrahim Tatlıses’in geçtiğimiz günlerde 3 milyon dolara aldığı ve “Gümrükte olduğu için henüz göremedim” dediği Hawker Beechcraft 400XP tipi iş jetini AirportHaber görüntüledi.
  • Seyrantepedeki dürümcüde çalışan motorcular bile maaş alamıyoruz diye ağlıyor,Bağdat plakalı 760 ile dolaşıyor vergi ödemeden; Ama tayyareye para var....
  • yakıt sistemi gelişmiş İSOT kullanıyor Lahmacun AİR Lines
  • adam kendi parasiyla ucak almis ucuyor, kime ne yaa... niye her habere saldiri yorumlar geliyor anlamiyorum. Insallah daha cok sanatcilar, isadamlari kendi business jetlerini alirlar da Turk sivil havaciligina katki olur, piyasadaki issiz pilotlar bir nebze olsun azalir. Herkese kazasiz belasiz ucuslar diliyorum.
  • yaw ne uçağı şirketteki maaşlara el atsın ilk önce millet para alamıyor
Atatürk Havalimanı’na geçtiğimiz günlerde iniş yapan ve tescil işlemlerinin bitmesinin ardından yeni uçağına kavuşacak olan ünlü türkücü İbrahim Tatlıses, ilk uçağını 1998 yılında almıştı. Cessna Citiation II tipi uçağını 3 sene kullandıktan sonra İsviçre’lere satan Tatlıses, 2006 yılında havacılık tutkusuna Hawker Beechcraft 200 tipi uçağını eklemişti. 2008 yılında bu uçağınıda satan ünlü türkücü üçüncü jetine kavuşmak için gün sayıyor.

Yeni aldığı Beechraft 400XP tipi uçağı bankadan çektiği krediyle satın alan Tatlıses, yeni uçağını kullanacağını belirtti. Tatlıses bir siteye yaptığı açıklamada “Seyahat etmediğim günlerde uçak hava taksisi olarak hizmet verecek. İyi para kazanacağım” diye konuşmuştu.

Hawker 400 XP için 3 milyon dolar ödeyen Tatlıses’in uçağında şu özellikler bulunuyor;
Özel dizayn edilen Fowler model kanatlar sayesinde Cessna Citiation CJ3’ten 35 knot hızlı olan işjeti, 450 knot hıza kadar çıkabiliyor. Ayrıca inişlerde daha yavaş bir iniş sağlarken, daha fazla kontrol sunuyor.

39000 feet yüksekliğe 18 dakikada ulaşabilen uçak olumsuz hava şartlarından etkilenmiyor.

Pilotlar dahil olmak üzere 9 kişilik uçakta dizayn edilen yeni kabin sistemi ile daha fazla alan ve bölme bulunuyor.

Hawker Beechraft iş jetlerinde genelde Kanada’nın en ünlü motor şirketi Pratt&Whitney’in JT15D-5R model motorunu kullanıyor. Uçak dört yolcu ve bir kez ikmal yaparak altı saatte Kanada-Brezilya arasını katedebiliyor.


İŞTE TATLISES'İN UÇAĞI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Misafir ~ 7 yıl önce
Seyrantepedeki dürümcüde çalışan motorcular bile maaş alamıyoruz diye ağlıyor,Bağdat plakalı 760 ile dolaşıyor vergi ödemeden; Ama tayyareye para var....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
yakıt sistemi gelişmiş İSOT kullanıyor Lahmacun AİR Lines

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
adam kendi parasiyla ucak almis ucuyor, kime ne yaa... niye her habere saldiri yorumlar geliyor anlamiyorum. Insallah daha cok sanatcilar, isadamlari kendi business jetlerini alirlar da Turk sivil havaciligina katki olur, piyasadaki issiz pilotlar bir nebze olsun azalir. Herkese kazasiz belasiz ucuslar diliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
yaw ne uçağı şirketteki maaşlara el atsın ilk önce millet para alamıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000