23 Nisan 2012, Pazartesi 14:42:55

İŞTE O UÇAK!

Pakistan'da önceki gün acil iniş yapan Shaheen Air'a ait yolcu uçağının durumu görenleri şaşkına çevirdi...
  • Acaba sahin böyle mı yazılıyor pakistanca. Kartal in Khartaal olarak yazıldığını biliyorum da sahinden emin değilim.
  • lerin iniş takımları ne marka? GOODRICH mi?
  • "lastik hafif patlak gibi" yazan arkadaşın gözlem kabiliyetine hayran olmamak mümkün değil.allahtan hafif patlamış.ya ağar patlasaymış :)) ha bide dikme tam düz durmuyomuş ha,hafif eğikmiş he he he:) hay abi ya çok iyi bi insansın.
  • yüksek süratli inişte ana dikmede bir lastik patlayınca shimi damper mili kırılıp dikme kendi etrafında dönebiliyor ve dikme katlanıyor... bu daha önce b-737 lerde özellikle flapsız inişlerde görülen bir durum. kaptan istediği kadar yumuşak iniş yapsın bu olay gerçekleşebiliyor...
Pakistan'da önceki gün Shaheen Air'a ait Boeing 737 tipi yolcu uçağı Karaçi kentindeki Uluslararası Cinnah Havaalanına acil iniş yapmıştı. 

Uçağın acil inişi sırasında bir lastiği patlamış ve itfaiye ekipleri de yangın ihtimaline karşı uçağın motor ve lastiklerine köpük sıkarak müdahale etmişti. Şans eseri yaralananın olmadığı kazanın görüntüleri ortaya çıktı.

Yetkililer olası bir faciadan dönüldüğünü ifade ederek, uçağın bakıma alındığını bildirdiler.


İŞTE O UÇAK!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Misafir ~ 6 yıl önce
Acaba sahin böyle mı yazılıyor pakistanca. Kartal in Khartaal olarak yazıldığını biliyorum da sahinden emin değilim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
lerin iniş takımları ne marka? GOODRICH mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
"lastik hafif patlak gibi" yazan arkadaşın gözlem kabiliyetine hayran olmamak mümkün değil.allahtan hafif patlamış.ya ağar patlasaymış :)) ha bide dikme tam düz durmuyomuş ha,hafif eğikmiş he he he:) hay abi ya çok iyi bi insansın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
yüksek süratli inişte ana dikmede bir lastik patlayınca shimi damper mili kırılıp dikme kendi etrafında dönebiliyor ve dikme katlanıyor... bu daha önce b-737 lerde özellikle flapsız inişlerde görülen bir durum. kaptan istediği kadar yumuşak iniş yapsın bu olay gerçekleşebiliyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000