26 Haziran 2015, Cuma 10:29:58

İstanbul Havacılık Kursu DIATA ile anlaştı

İstanbul Havacılık Kursu, DIATA(Dublin International Aviation Training Academy) ile çözüm ortaklığı anlaşması imzalayarak DIATA’nın Türkiye’deki resmi temsilcisi oldu.
  • Aviation Ingilizce egitimi alanlarin uçak yönetimini bilmemeleri normal. Havacilik biraz fazla bir iş sizin için. Çeviri uzmani değilim. Aircraft Management işi möhim bir iştir.. Buna uçak yönetimi dedim. Ben dedim oldu. Fikri ve bilgisi olmayanlarin konunun özü ile degil cismi ile ilgilenmesi normal..
  • bir KEDİ UZANAMADIĞI CİĞERE MUNDAR DER... yorum klasiği...
  • Sayin okuyucular THY Avademi ICAO "....as Airline" sinifi icin yetkilendirilmistir. DIATA ise "...for Aerodromes" icin yetkilendirilmistir. Yani elma ile armudu karistirimayin. Uzmanlik alanlari farklidir. Ayrici bu kurumlar koordineli calisir. Havaciligin kendine özgü centilmenlik ve fairplay kurallarini bilmeyenler bunu anlayamaz. Kafaniza göre de bu kurumlardan eğitim alamazsiniz... O yuzden önce ahlak, sonra eğitim, sonra bilgi sonra tecrübe.. en sonra da yorum..
  • Havacılara destek verdiğini söyleyen çağatay eğitimlerin bir kısmını ücretsiz yapta görelim, ne kadar destek verdiğini....

İstanbul Havacılık Kursu, DIATA(Dublin International Aviation Training Academy) ile çözüm ortaklığı anlaşması imzalayarak DIATA’nın Türkiye’deki resmi temsilcisi oldu.

İstanbul Havacılık Kursu, havacılık sektöründeki uluslararası standartlarda ve yenilikçi eğitim kurumu olma vizyonunda iddialı olduğunu gösteren bir adım daha attı.  Dublin Havalimanı otoritesine bağlı Uluslararası Havacılık Eğitim Akademisi DIATA ile imzalamış olduğu sözleşme ile İstanbul Havacılık Kursu, DIATA’nın havacılık eğitimleri resmi ortağı oldu.

Dünya çapında farklı seviyelerde 75 üyesi bulunan ICAO Trainair plus programlarının, en üst düzeyde yetkilendirilmiş “Regional Training Centres of Excellence” statüsüne sahip, Dublin Uluslararası Havacılık Eğitim Akademisi (DIATA), 2013 yılında kuruldu. DIATA, devlet havalimanları olarak, uluslararası havalimanlarında işletmecilik yapan DAA International’a bağlı bir eğitim kurumu olmakla birlikte; ICAO’nun en yüksek seviyesiyle yetkilendirilmiş dünyanın ikinci havalimanı eğitim kuruluşu.

İrlanda Ulaştırma Bakanlığı’nın alt kuruluşu olan DAA Grubu’na bağlı olarak dünyanın çeşitli bölgelerinde havalimanları ve dutyfree işletmeciliği yapan DAA International’a bağlı DIATA, havalimanı işletmeciliği için gereken tüm eğitimleri sağlıyor. Bu eğitimlerin hepsi ICAO, ACI, IATA, JAATO ve uluslararası havacılık otoriteleri tarafından onaylı ve tanınıyor.

12 Haziran 2015’te Dublin’de imzalanan ön protokolün ardından 24 Haziran’da İstanbul’da, İstanbul Havacılık Kursu Kurucu Müdürü Çağatay Fırat ve DIATA Kıdemli Başkan Yardımcısı Kevin O’Driscoll arasında imzalanan sözleşme ile eğitim kurumları ICAO’nun eğitim programlarını Türkiye’de verilmesi için çalışmalara başladı.

DIATA ve İstanbul Havacılık Kursu, eğitimde kaliteye odaklanarak yüksek standartlardaki onaylı havacılık eğitim programlarını yurtiçi ve yurt dışında birlikte yürütecekler. Her iki kurumun bağlı olduğu uluslararası otoritelerin stratejilerini bir araya toplayarak havacılık eğitimlerine teşvikte bulunacak ve gelecek nesilin havacılık uzmanlarını birlikte yetiştirecekler.İstanbul Havacılık Kursu DIATA ile anlaştı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Dersimiz Havacilik ~ 3 yıl önce
Aviation Ingilizce egitimi alanlarin uçak yönetimini bilmemeleri normal. Havacilik biraz fazla bir iş sizin için. Çeviri uzmani değilim. Aircraft Management işi möhim bir iştir.. Buna uçak yönetimi dedim. Ben dedim oldu. Fikri ve bilgisi olmayanlarin konunun özü ile degil cismi ile ilgilenmesi normal..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hah ~ 3 yıl önce
bir KEDİ UZANAMADIĞI CİĞERE MUNDAR DER... yorum klasiği...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eğitim şart ~ 3 yıl önce
Sayin okuyucular THY Avademi ICAO "....as Airline" sinifi icin yetkilendirilmistir. DIATA ise "...for Aerodromes" icin yetkilendirilmistir. Yani elma ile armudu karistirimayin. Uzmanlik alanlari farklidir. Ayrici bu kurumlar koordineli calisir. Havaciligin kendine özgü centilmenlik ve fairplay kurallarini bilmeyenler bunu anlayamaz. Kafaniza göre de bu kurumlardan eğitim alamazsiniz... O yuzden önce ahlak, sonra eğitim, sonra bilgi sonra tecrübe.. en sonra da yorum..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şartsız ~ 3 yıl önce
Istediğimiz kurumdan istediğimiz eğitimi ön şartı yoksa alabiliriz. Bu tamamen eğitimi alan kişinin sorumluluğundadır. Eğer kişi size veya başka bir kuruma gidip bu eğitimi alacağım dese sen vermiyecekmisin. Yeme bizi... Önce doğru bilip, sonrasında ahlak dersi verseniz daha uygun olur.
Yabancı ~ 3 yıl önce
Antalyada herşey ruslara araplara 10 lira, Türklere 50 lira. İşte yakıt desteği
Eğitim ~ 3 yıl önce
Onların istediği eğitimi mi alacağız yani. Pes yani. Ne cevap ama
Çağatay'a ~ 3 yıl önce
Havacılara destek verdiğini söyleyen çağatay eğitimlerin bir kısmını ücretsiz yapta görelim, ne kadar destek verdiğini....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000