15 Haziran 2016, Çarşamba 14:59:02

İslami havayolunun uçuşları durduruldu

Malezya havacılık otoritesi, ülkenin ilk ‘İslami’ hava yolu şirketi Rayani Havayolları'nın uçuşlarını durdurma kararı aldı.
  • Sinir bozucu bi kitle yaşıyor ülke de baya da çoklar maalesef birisi bi yerde islamı kullandımı zombi gibi atlıyolar peşine bunlar bu yüzden ülkenin başında zaten.Uçak bakım konusunda eksikleri varsa çalışanına maaş verecek kadar bile değer vermiyosa isterse Tanrı'nın havayolu olsun KAPATILMALI!
  • İslami satarak para kazanmak demek ki helal değilmiş :) İyi olmuş
  • Normal de alkolün servisi haramdır ve kazancın da haram olmasına sebeptir.Keşke Thy de bunun farkına varabilse.Anlayamıyorum kazancı haram olan bir mesleğe neden bu denli bir talep var
  • Bence de aptalca bir haber. İranlı havayolu şirketleri de icki servisi yapmıyor yarım/başörtülü personel çalıştırıyor. Onları neden hiç yazmadınız "helal" kapsamında?

Başörtülü kabin memurları çalıştıran ve alkol servisi yapmayan, helal yemekler servis eden şirket seferlerine geçtiğimiz yıl sonunda başlamıştı.

Rayani Havayolları’nın uçuşlarının bakım konusunda eksiklikleri olduğu ve yaşadığı ekonomik kriz nedeniyle personeline maaş veremediği için durdurulduğunu belirten Malezya Havacılık Otoritesi, bu konuda kuralların tüm şirketler için geçerli olduğuna dikkat çekti. Şirketin pilotları geçen yıl ay maaş alamamaları nedeniyle greve çıkmıştı.

Filosunda iki uçağa sahip şirket, Kuala Lumpur ile Malezya’nın kuzeyindeki Kota Bahru arasında sefer yapıyordu. Şirket ayrıca Malezya’dan Suudi Arabistan’a hac ve umre seferlerine de başlamayı hedefliyordu.

İslami havayolunun uçuşları durduruldu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

Ülkem insanı ~ 2 yıl önce
Sinir bozucu bi kitle yaşıyor ülke de baya da çoklar maalesef birisi bi yerde islamı kullandımı zombi gibi atlıyolar peşine bunlar bu yüzden ülkenin başında zaten.Uçak bakım konusunda eksikleri varsa çalışanına maaş verecek kadar bile değer vermiyosa isterse Tanrı'nın havayolu olsun KAPATILMALI!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vedat ~ 2 yıl önce
İslami satarak para kazanmak demek ki helal değilmiş :) İyi olmuş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vedat ~ 2 yıl önce
Kesinlikle haklısın ama Türkiyede millet satarak zengin oldu
tk58 ~ 2 yıl önce
Normal de alkolün servisi haramdır ve kazancın da haram olmasına sebeptir.Keşke Thy de bunun farkına varabilse.Anlayamıyorum kazancı haram olan bir mesleğe neden bu denli bir talep var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
malesef ~ 2 yıl önce
Aynen katılıyorum, emirates katar gibi müslüman ülkelerin hava yollarının turistlere gelir kazanmak için alkol sunması onların ayıbı ve günahıdır. Vebalide onların üzerinedir. Belkide bu sayede turistler kendilerine öğretildiğinin aksine alkolun bir zorunluluk olmadığını ve o olmadan da pekala yaşanabileceğini öğrenebileceklerdi.
Haram ~ 2 yıl önce
Haram veya Helal olmasına siz mi karar veriyorsunuz ? Neden dini işlerde aracı olmaya çalışıyorsunuz ? Bırakın bu işleri. Allah ile kul arasına girmeyin kardeşim. İsteyen istediğini yapar. Sizlere mi soracaklar.
~ 2 yıl önce
Full Service Carrier olduklarından ötürü saydığınız havayollarının gidip de alkol servisi yapmamaları onlar için büyük bir eksiklik kabul edilir. Ayrıca yorumlarda birinin yazdığı gibi maksimum 12 saatlik uçuşta alkol içmeyen birisi alkolden vazgeçmez. Sadece müşterinin gözünde havayolunun değeri düşer.
Haram'a ~ 2 yıl önce
Haram veye Helal olmasına siz mi karar vereceksiniz demişsin.Söyle kim karar verecek?Kimi,neyi referans alalım?
7-77 ~ 2 yıl önce
anadolu efes 2016 en değerli marka sıralaması 8.sıra. Marka değeri 1 milyar 151 milyon dolar. evet haram bir kazanç milyonlarca insanın ekmek kapısı bir firma ve haram evet evet bu kafayla gidin hep siz..
Vedat ~ 2 yıl önce
Hırsızlık ve kul Hakkı en büyük haram bi lafta ona etsen de anlasak senin Müslümanlığını
Haram ~ 2 yıl önce
Adam doğru yazmış. Siz mi karar vereceksiniz herşeye. Ülke bu yüzden bu hale geldi. Herkes kendi kararını verecek kadar zekidir. Ha olmayan varsa gitsin TV lerde show yapan hocalara sorsun ne helal ne harammış.
Haram'a ~ 2 yıl önce
Hocalar kime soruyor? Kendi başlarına göre mi yanıt veriyor? Referans ne,kim olacak,yanıt vermedin..
tk58 ~ 2 yıl önce
Hocalar kime mi soruyor Cevabı Allah " Helalun beyyine Haramun beyyine"buyurmuştur. Bi bak istersen Ne demekmiş
Stupid ~ 2 yıl önce
Bence de aptalca bir haber. İranlı havayolu şirketleri de icki servisi yapmıyor yarım/başörtülü personel çalıştırıyor. Onları neden hiç yazmadınız "helal" kapsamında?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000