06 Kasım 2014, Perşembe 08:10:01

İRAN'IN UÇAK PARÇASI İÇİN AYIRDIĞI PARA YOK OLDU!

İran Meclisi Sanayi ve Maden Komisyonu Üyesi Hüseynisadr, Ahmedinejad döneminde, uçak parçaları ithal etmek için ayrılan 400 milyon doların ortadan kaybolduğunun belirlendiğini açıkladı.
  • Ebru GÜndeş'in kocası biliyordur. (Olaya bak ya... Adam o kadar para götürdü buna rağmen gene de Ebru GÜndeş'in kocası olmaktan öteye gidemedi! :-))) )
  • malum kişiler biri iranda hapis birisi bizde önüne yatan bakanlar bile var
  • sarrafta olabilir :)
  • Şarkıcının kocasına sorsunlar....

İranlı İşçiler haber Ajansı İLNA'nın haberine göre; yolsuzluğa konu  olan miktarın 400 milyon dolar olduğunu ve İran'a uygulanan uluslararası  ambargolardan yararlanarak yolsuzluğa karışan kişi hakkında soruşturmanın  başladığını belirten Hüseynisadr, "Elime ulaşan belgelerde, bir kişinin önceki  hükümet döneminde devletten uçak parçaları ithal etmek için 400 milyon dolar  kredi aldığı, ancak ülkeye herhangi bir mal girişi yapmadığı görülüyor. Ayrıca  konu hakkında bir soruşturma da yapılmamış"diye konuştu.

Hüseynisadr, kendisine ulaşan belgelerde, yolsuzluğu yapan kişinin  isminin yer aldığı bilgisini de paylaştı.

Ahmedinejad hükümeti döneminde kaybolduğu iddia edilen 80 milyon  dolarlık petrol kulesi hakkında da bilgi veren Hüseynisadr, konu hakkında bir  grup milletvekili tarafından Meclis Başkanı Ali Laricani'ye mektup yazıldığını ve  gelecek haftaya kadar cevap almayı umduklarını belirtti.

ABD ve Batı ülkelerinin uyguladığı yaptırımlar nedeniyle uçak  sanayisinde kullanılan bir çok parçanın İran'a satışı engelleniyor. Bu da, eski  model uçaklarını yenileyemeyen İran'da, uçak kazalarının yaşanmasına sebep  oluyor.  İstatistiklere göre, İran'da 1979'daki devrimden bu yana düşen 14 yolcu  uçağında, bin 168 kişi hayatını kaybetti.

İRAN'IN UÇAK PARÇASI İÇİN AYIRDIĞI PARA YOK OLDU!

Facebook Yorum

Yorumlar

Volvo ~ 4 yıl önce
Ebru GÜndeş'in kocası biliyordur. (Olaya bak ya... Adam o kadar para götürdü buna rağmen gene de Ebru GÜndeş'in kocası olmaktan öteye gidemedi! :-))) )

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hobi ~ 4 yıl önce
malum kişiler biri iranda hapis birisi bizde önüne yatan bakanlar bile var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sarraf ~ 4 yıl önce
sarrafta olabilir :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şarkıcı ~ 4 yıl önce
Şarkıcının kocasına sorsunlar....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000