09 Kasım 2012, Cuma 07:22:33

İRAN İNSANSIZ HAVA ARACINA ATEŞ AÇTI!

Bir İran savaş uçağı Fars Körfezi üzerinde Amerika'ya ait bir insansız hava aracına (İHA) ateş açtı.
  • iran envanterinde f-16 yok diye biliyorum arkadaşın yorumuna göre
  • F16 ile ucarken fuze ve mermi secimi yapilir buda menzile baglidir. Eger IHA'ya ates acmis ise fuzeyle acmis olmasi gerek ve isgalama orani cok dusuk olur. Eger mermiyle ates acmis ise ozaman menzili 5km gecmemistir. Bakis--- Gorus---- ve Reaksyon zamanlarini hesaba alirsak. Herkes beyinsiz degil, hala dusune bilen insanlar var bu dunyada.

Pentagon'dan yapılan açıklamada, İran'ın geçtiğimiz hafta Fars Körfez'inde silahsız bir İHA'ya ateş açtığı ama isabet ettiremediği duyuruldu.

'Uçak İran hava sahasında değildi' diyen sözcü İnsansız Hava Aracı'nın uluslararası sularda 'rutin ' uçuşunu yaptığını belirtti.

Pentagon Sözcüsü George Little, düzenlediği basın brifinginde, olayın 1 Kasım'da ABD saatiyle sabaha karşı 04.50 civarında meydana geldiğini, ABD uçağının isabet almadığını, hasarsız şekilde üssüne geri döndüğünü belirtti.

Little, insansız uçağın, ''rutin keşif'' görevi yaptığını ve İran sahillerinin 26 kilometre açığında uçtuğunu kaydetti.

ABD'ye ait bir insansız uçağa Körfez üzerinde uluslararası hava sahasında ilk kez ateş açıldığı bilgisini veren Little, ABD'nin, uluslararası hava sahasında bu tür keşif uçuşlarına devam edeceği yönünde İranlıları uyardığını söyledi. ''Bölgedeki askeri varlıklarımızı ve kuvvetlerimizi korumak için diplomatik ve askeri anlamda geniş yelpazede seçeneklere sahibiz ve gerektiğinde bunu yapacağız'' diyen Little, olayla ilgili olarak ABD Başkanı Barack Obama, Savunma Bakanı Leon Panetta ve ilgili Kongre üyelerinin bilgilendirildiğini sözlerine ekledi. 

İRAN İNSANSIZ HAVA ARACINA ATEŞ AÇTI!

Facebook Yorum

Yorumlar

... ~ 6 yıl önce
iran envanterinde f-16 yok diye biliyorum arkadaşın yorumuna göre

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yalani anlat ama birazcik yakin olsun ~ 6 yıl önce
F16 ile ucarken fuze ve mermi secimi yapilir buda menzile baglidir. Eger IHA'ya ates acmis ise fuzeyle acmis olmasi gerek ve isgalama orani cok dusuk olur. Eger mermiyle ates acmis ise ozaman menzili 5km gecmemistir. Bakis--- Gorus---- ve Reaksyon zamanlarini hesaba alirsak. Herkes beyinsiz degil, hala dusune bilen insanlar var bu dunyada.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000