21 Şubat 2012, Salı 15:30:45

İNTERNETTEN GENEL MÜDÜR ARIYOR

Avrupa Hava Seyrüsefer Güvenlik Teşkilatı Eurocontrol, popüler bir havacılık portalının insan kaynakları bölümüne ilan vererek genel müdür arandığını duyurdu. İşte o ilginç ilan...
  • bizde durum atama ile oldugundan kisilerin yarismasina imkan verilmez. pozisyon politik bile olsa ilan vermek en azindan supheleri ortadan kaldirir diye dusunuyorum.
  • peki..size bir kaç bilgi daha verip konuyu daha iyi anlamanız için açıklama yapayım.bakın ilanı veren kurum Eurocontrol'dur.yani uluslararası bir kurumdur.özel bir şirket değildir.AB Komisyonu'na bağlıdır.üyesi olan her ülkeden insan bu kurumda çalışabilir en üst düzeyden en alt düzeye kadar.Bu yüzden eleman ilanları her düzeyde şeffaf ve ulaşılabilirdir.Eğer ICAO'nun ilanlarını incelerseniz aynısını görürsünüz.Yada Birleşmiş Milletler'in.Sizin verdiğiniz örnekler ise yerli yada yabancı özel şirketlerdir tamamen konu dışıdır.benim özlemim ülkemizdeki kurumların da bu derecede şeffaflık ve yetkinliğe erişebilmesidir.saygılar
  • Bence gayet ilginc. Bu gibi mevkiler icin ilan ile bir kisi aranmasi son derece ilginc ve alisilmisin disinda. Airporthaber.com´da oldugumuz icin söyle sorsam olur sanirim: "Siz hic bir kariyer sitesinde veya gazetede THYnin, ONURun, ATLASin veya herhangi bir sirketin genel müdür aradigi icin ilan verdigini gördünüz mü?" Peki Air France, Lufthansa, British? Sizce? Eminim görmediniz, ve göreceginize ve görecegimize de pek ihtimal vermiyorum. Yakinda neden böyle yaptiklari ortaya cikar...
  • ilan ilginç falan değil.biz geri kalmış bir ülke olduğumuz için ilginç gelmiş.bu tip kurumlarda en üstten en alta kadar ilanlar bu şekilde verilir.her şey şeffaftır(bkz:ıcao).tanımlar maaşlar sosyal imkanlar her şey belirtilir.ve işe de öyle herkes kabul edilmez.çok önemli özellikler aranır.adamlar genel müdür ilanı verdi diye sizde herkes başvurabilir sandınız herhalde.keşke biz de onlar gibi medeni olabilsek.torpille değil liyakatla yönetici atayabilsek.asıl ilginç olan biziz biz.
39 üye ülkeden oluşan ve Avrupa bölgesi genelinde güvenli, etkili ve doğa dostu hava trafiği faaliyetlerinin gerçekleşmesini amaçlayan Brüksel merkezli Avrupa Hava Trafiği Güvenliği Teşkilatı Eurocontrol yeni genel müdürünü arıyor.
 
1 Ocak 2008 yılında göreve başlayan Genel Müdür David McMillan'ın başarılı bir dönemin ardından yılın sonunda ayrılıyor olması Eurocontrol'un onun yerini alarak kurumun modernleşme sürecini devam ettirecek benzer deneyime sahip ismin arayışına girmesine neden oldu.
 
 Yirmı yılı aşkın süredir ulusal ve uluslararası seviyelerde ulaşım konularıyla ilgilenen McMillan, Eurocontrol'ün yönetimini üstlenmeden önce 3 sene Birleşik Krallık Sivil Havacık Genel Müdürü olarak görev aldı.
 
Genel Müdür kendisine sağlanan teknik, finansal ve personel kaynaklarının kullanılması ve etkili yürütülmesi için yönetimsel özgürlük içerisinde Eurocontrol'u yönetiyor. Müdürlerden oluşan bir ekibin destek verdiği Genel Müdürün ana görevi kurumun hedef ve görevlerinin başarıyla yerine getirmesini sağlamak.

İNTERNETTEN GENEL MÜDÜR ARIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 6 yıl önce
bizde durum atama ile oldugundan kisilerin yarismasina imkan verilmez. pozisyon politik bile olsa ilan vermek en azindan supheleri ortadan kaldirir diye dusunuyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
peki..size bir kaç bilgi daha verip konuyu daha iyi anlamanız için açıklama yapayım.bakın ilanı veren kurum Eurocontrol'dur.yani uluslararası bir kurumdur.özel bir şirket değildir.AB Komisyonu'na bağlıdır.üyesi olan her ülkeden insan bu kurumda çalışabilir en üst düzeyden en alt düzeye kadar.Bu yüzden eleman ilanları her düzeyde şeffaf ve ulaşılabilirdir.Eğer ICAO'nun ilanlarını incelerseniz aynısını görürsünüz.Yada Birleşmiş Milletler'in.Sizin verdiğiniz örnekler ise yerli yada yabancı özel şirketlerdir tamamen konu dışıdır.benim özlemim ülkemizdeki kurumların da bu derecede şeffaflık ve yetkinliğe erişebilmesidir.saygılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Bence gayet ilginc. Bu gibi mevkiler icin ilan ile bir kisi aranmasi son derece ilginc ve alisilmisin disinda. Airporthaber.com´da oldugumuz icin söyle sorsam olur sanirim: "Siz hic bir kariyer sitesinde veya gazetede THYnin, ONURun, ATLASin veya herhangi bir sirketin genel müdür aradigi icin ilan verdigini gördünüz mü?" Peki Air France, Lufthansa, British? Sizce? Eminim görmediniz, ve göreceginize ve görecegimize de pek ihtimal vermiyorum. Yakinda neden böyle yaptiklari ortaya cikar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
ilan ilginç falan değil.biz geri kalmış bir ülke olduğumuz için ilginç gelmiş.bu tip kurumlarda en üstten en alta kadar ilanlar bu şekilde verilir.her şey şeffaftır(bkz:ıcao).tanımlar maaşlar sosyal imkanlar her şey belirtilir.ve işe de öyle herkes kabul edilmez.çok önemli özellikler aranır.adamlar genel müdür ilanı verdi diye sizde herkes başvurabilir sandınız herhalde.keşke biz de onlar gibi medeni olabilsek.torpille değil liyakatla yönetici atayabilsek.asıl ilginç olan biziz biz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000