14 Şubat 2017, Salı 09:36:44

İnişini yaptı bu hale geldi!

Aerolíneas Argentinas Havayolları'na ait Buenos Aires-Bariloche seferini yapan Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı, piste inişinin ardından ciddi bir tehlike atlattı.
  • Sert inişten sonra uçağı zıplatan f/o control column öne itmek yerine heyecanla kendine doğru çekince tailskid i sürttürmeden uçağı böyle traşlarsın.
  • Burası yine uçak hakkında herşeyi bilen ama aslında hiç bir bok bilmeyen insanlarla dolmuş çok üzülüyorum size ya :D Havalimanında çalışan herkes kendini uçak teknisyeni sanıyorrr herhalde ne olmuş nasıl olmuşsa olmuş bi akıllı siz misiniz kardeşim :)
  • Bu uçak pert olmuş artık işe yaramaz. Japonya'da bu yüzden uçak düşmüştü. Boeing 747 araştırırsanız görürsünüz daha önce gövdesini sürtmüş tamir edilmiş fakat hatalı olduğu için kazaya neden vermiş
  • 737 ler için kuyruk kısmına sabit (kapanmasına gerek olmayan) küçük tekerlekler konularak hasar miktarını minimuma indirebilirler. Olası kuyruk sürtmede uçağın gövdesi zarar görmez.

Aerolíneas Argentinas Havayolları'na ait Buenos Aires-Bariloche seferini yapan Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı, piste inişinin ardından ciddi bir tehlike atlattı.

Sorunsuz bir uçuş gerçekleştiren uçağın Bariloche'ye iniş yapmasının ardından önce kuyruğu daha sonra da gövdesi piste temas etti. Sarsılan uçaktaki yolcular büyük panik yaşarken, yaralanan olmadığı öğrenildi.

Uçak bakıma alınırken, olayla ilgili de inceleme başlatıldı.

İnişini yaptı bu hale geldi!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

F/O ~ 1 yıl önce
Sert inişten sonra uçağı zıplatan f/o control column öne itmek yerine heyecanla kendine doğru çekince tailskid i sürttürmeden uçağı böyle traşlarsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Üzülüyorum ~ 1 yıl önce
Burası yine uçak hakkında herşeyi bilen ama aslında hiç bir bok bilmeyen insanlarla dolmuş çok üzülüyorum size ya :D Havalimanında çalışan herkes kendini uçak teknisyeni sanıyorrr herhalde ne olmuş nasıl olmuşsa olmuş bi akıllı siz misiniz kardeşim :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tokyo ~ 1 yıl önce
Bu uçak pert olmuş artık işe yaramaz. Japonya'da bu yüzden uçak düşmüştü. Boeing 747 araştırırsanız görürsünüz daha önce gövdesini sürtmüş tamir edilmiş fakat hatalı olduğu için kazaya neden vermiş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
A330cu ~ 1 yıl önce
Japonya'da B747 arka pressure bulkade modifikasyon ile kılıç tabir edilen takviye yapılması gerekirken yapılmayıp,yapıldı diye geçiştirilmiş,uçuşta patlayıp uçağın düşmesine sebep olduydu. Bu uçak B737-800 değil -600 yada 700 dür ,çünkü tailskid i olmadığından gövde altı sürtmüş. Kal olmaz maliyetli tamirle uçar.
Govde degil ~ 1 yıl önce
Kuyrugun alt tarafi
Arka iniş tekerlekleri ~ 1 yıl önce
737 ler için kuyruk kısmına sabit (kapanmasına gerek olmayan) küçük tekerlekler konularak hasar miktarını minimuma indirebilirler. Olası kuyruk sürtmede uçağın gövdesi zarar görmez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tekerlek ~ 1 yıl önce
Yaratacağı sürtünme kuvveti çok fazla maliyetli olur. Düşünülmemiş bi şey değil.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000