01 Aralık 2017, Cuma 19:27:52

İngiltere'den TF-X ile ilgili önemli açıklama!

Birleşik Krallık Dışişleri Bakanı Boris Johnson, Ankara Anlaşması ve yerli savaş uçağı TF-X'e ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
  • bu arkadaş türkmüş bize çok benziyor:)
  • Bu projenin yalan yanlis kazki atma uzerine oldugunu biliyordum zaten, bu arada sayin bakan deden Cumhuriyet Turkiyesinde iyi anilmiyor vatanseverlerin arasinda ismi hic gecmjyor
  • Boris reis hakkinda haberler hepsi düzmece , kendisi halkin naini onlarca kez almistir.. milleti cevabini vermiştir.. saat kaç Boris reis?
  • Dedesi bu ülkeye hayırlı biri miydi ki suyunun suyu torunu iyi olsun.İngilizden bize hiçbir zaman iyilik gelmemiştir.Bu proje büyük ihtimal sürümcemede kalır

Türkiye ve İngiltere arasında ortak gerçekleştirilen uçak projesi TFX´ten memnuniyetlerini dile getiren Birleşik Krallık Dışişleri Bakanı Boris Johnson, "İki ülke için de önem taşıyan projelere odaklanılmasından mutluyuz. Güçlerimizi birleştirdiğimiz TFX projesi gibi birçok ortak projemiz var" dedi.

Toplam 7 milyar dolarlık proje kapsamında Türkiye TF-X adı verilen milli savaş uçağını geliştirirken, İngiltere Hava Kuvvetleri´nin sahip olduğu Eurofighter Typhoon uçakları da TFX projesinde kullanılan teknolojiyle modernize edilecek.

Büyük büyük babasının da Osmanlı soyundan geldiğini söylemesiyle de Türk kamuoyunda tanınan Boris Johnson yaptığı Ankara Anlaşması´na ilişkin açıklamalarda İngiltere´nin enerjik, yetenekli ve parlak insanları çekmekten her zaman memnuniyet duyacağına vurgu yaptı. Birleşik Krallık Dışişleri Bakanı Johnson, "İngiltere´nin kapısı büyük büyük babam gibi İngiltere´ye gelerek hayatlarını burada kurmak isteyen enerjik, yetenekli ve parlak insanlara her zaman açık; bundan gurur duyuyoruz ve Brexit´ten sonra da bu anlayışla da devam edeceğiz" dedi.

İngiltere'den TF-X ile ilgili önemli açıklama!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

türkmüş ~ 7 ay önce
bu arkadaş türkmüş bize çok benziyor:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ooo ~ 7 ay önce
Bu projenin yalan yanlis kazki atma uzerine oldugunu biliyordum zaten, bu arada sayin bakan deden Cumhuriyet Turkiyesinde iyi anilmiyor vatanseverlerin arasinda ismi hic gecmjyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
boris reis ~ 7 ay önce
Boris reis hakkinda haberler hepsi düzmece , kendisi halkin naini onlarca kez almistir.. milleti cevabini vermiştir.. saat kaç Boris reis?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Enerjiq ~ 7 ay önce
Dedesi bu ülkeye hayırlı biri miydi ki suyunun suyu torunu iyi olsun.İngilizden bize hiçbir zaman iyilik gelmemiştir.Bu proje büyük ihtimal sürümcemede kalır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ingilizler'i ~ 7 ay önce
İşin içine sokmak projeyi daha en baştan dinamitlemektir bence de

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000